doğu Ekspresi ile Kars Turu

1. Gün: İstanbul Ankara Seyahati - Ankara - Kars Seyahati Turistik Doğu Ekspresi
Pendikte YHT garında buluşmanın ardından Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 5 Saat süren seyahatimizin ardından Ankara garına varış.Saat 15:15 te buluşmamızın ardından  TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 15:55 te den itibaren yaklaşık 27 saat sürecek uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Dileyen misafirlerimiz  serbest olarak Trenin  Restaurant kısmından faydalanabilirler. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı vagonlarda.
2. Gün: Ankara Kars Seyahati – Turizm Doğu Ekspresi
Kemaliye-Erzincan-Erzurum-Kars
Sabah saat 06.05 sularında İliç tren İstasyonu'na varış. Tren İliç istasyonunda 3 saat mola verecektir.  Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek Karanlık Kanyon turuna katılabilirler. Karanlık Kanyonda bot turu gezisi ve fotoğraf çekimi, Mani Yolu, Kadı Gölü, Lökhane, Değirmen, Hamam ve Orta Camii gezilerini tamamlayıp trenimize binmek üzere İliç’e doğru yola çıkıyoruz. İliç’te trene yerleşme. 09:05'de İliç’ten hareket. 10:59 Erzincan’ a varış, Tren Erzincan da 3 saat mola verecektir. Dileyen misafirlerimiz  ekstra düzenlenen Çağlayan, Altıntepe, ve Ekşisu turuna katılabilirler. Gezilerimizden sonra trenimize transfer,13:40 hareket saat 17:33 te Erzurum istasyonuna varış.Tren Erzurum da 3 saat mola verecektir.Erzurum tren garında siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz.Trenimiz saat 20:13 te hareket edecektir.Erzurum tren garı hareketimiz ile manzaralar eşliğinde Kars a varıyoruz. Gece saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
3. Gün: Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından önce Kars ta yer alan şehitlik müzesini gezeceğiz müze gezimiz sonrası Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifli zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Dileyen misafirlerimizle(Ekstra)Aşıklar ve Kafkas gecesi programına katılıyoruz.
4. Gün: Kars - Sarıkamış-  İstanbul
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızı araçlarımıza yerleştirdikten sonra aracımıza yerleşerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır bu gezilerimizi tamamladıktan sonra Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan gördükten sonra  Sarıkamış Kayak Merkezi'nde kısa bir kahve molasının ardından Kars Havaalanına hareket.TK2715 sefer sayılı uçuşu ile 15:10 da İstanbul Havalimanına hareket ve turumuzun sonu.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İstanbul - Ankara Ulaşım
 •  Ankara – Kars  Turizm Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
 • Kars - İstanbul Biletleri( Ekonomi) 
 • Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü ulaşım hizmetleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 2 Gece Hotel konaklaması (Simer hotel vb)
 • 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
 • Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerimizde alınan 1 Akşam yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 • Kişisel harcamalar, Alışverişler
 • Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 8 TL dir )
 • Tüm Öğlen yemekleri
 • Otelde yemekte alınan içecekler
 • Trende mola alanlarında ki ekstra turlar

ÖNEMLİ NOTLAR

 • NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir. 
 • NOT 2 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Turistik Doğu Ekspresinde kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir. 
 • NOT 3 : Misafirlerimizin 3 Kişilik Rezervasyon yapması halinde Otelde 3 kişi aynı odada kalır. Tren konaklamasında ise ; (2 adet) 2 kişilik Yataklı Vagon Odası verilir. Trende Tek başına konaklama yapan misafir için Ücret farkı 300 TL dir.  3 kişi tur rezervasyonu yapıldığında bu fark ücreti toplam fiyata sistem tarafından otomatik olarak eklenir. Aynı rezervasyona 4. kişi eklendiğinde sistem daha önce alınmış olan 300 TL fark ücreti yeni eklenen kişinin ücretinden otomatik olarak düşer.  
 • NOT 4 : Misafirimizin 1 Kişilik Rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda ( Sngl )  Tren seyahatinde de ( odada tek kişi kalınacak şekilde ) 2 Kişilik Yataklı oda  konaklaması verilir ve misafir odada tek başına seyahat eder. Tek kişilik tur ücretleri SNGL Tur ücreti olarak tur fiyat tablosunda belirtilmiştir.

KİŞİ BAŞI 1.990.-TL