gallery/phi-phi
gallery/u2umik-92adc9b7c728824470c87f12162a9dcf561
gallery/bkk1
gallery/bangla
Tayland

Bangkok kuşkusuz Asya’nın en önemli şehirlerinden birisi. Bu görkemli yerde çok sayıda tarihi eser ve müze bulunuyor.Gündüzleri yapılabilecek diğer bir aktivite ise alışveriş. Siam ve Silom bölgelerindeki devasa alışveriş merkezlerinde dünyaca ünlü markaları, şehrin dört bir yanındaki açık hava pazarlarında ise yerel ürünleri uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.
Geceleri ise renkli Bangkok gece hayatı ziyaretçileri bekliyor. Khao San Road ve Sukhumvit bölgelerindeki yüzlerce bar, kulüp ve disko ziyaretçilere sınırsız eğlenceyi garantiliyor.
Bangkok gecelerini renkli bir biçimde geçirmek için çok sayıda seçenek bulunuyor. Kültür şovları, travesti kabareleri, Tay boksu müsabakaları, akşam yemeği tekne turları bu seçeneklerden bazıları.
Tayland denilince ilk akla gelen yerlerden birisi olan Pattaya şehri Bangkok’a yaklaşık 160 km mesafede bulunuyor. Şehir günümüzde daha çok seks turizmi ile özdeşleşmiş durumda ve bunun temelleri Vietnam savaşı sırasında atılmış. Pattaya gece hayatı ile ünlü ve de daha çok erkek turistler tarafından tercih ediliyor. Şehirde ayrıca Haad Jomtien ve Haad Naklua gibi ailelerce de tercih edilen plajlar bulunuyor. Tüm plajlarda jet-ski, paraşüt, sörf, kiteboarding gibi çeşitli su sporlarını yapmak mümkün.
Tayland’daki en büyük ve de en turistik ada olan Phuket adası, güney Tayland’da Andaman denizi kıyısında bulunuyor. Anakaraya küçük bir köprü ile bağlı olan ada, gerek doğal güzellikleri, gerek sualtı zenginlikleri, gerekse renkli gece hayatı ile turistleri yıllardır bir mıknatıs gibi kendine çekiyor. 2004 tsunami’sinin etkilerini neredeyse tamamen atlatmış olan adada her yaştan ve de her gelir grubundan ziyaretçiyi unutulmaz anılar bekliyor.