Sevgililer günü Hindistan Turu

13 ŞUBAT 202           İSTANBUL - DELHİ                                                    
Havaalanında şirket yetkilmiz ile buluşup Delhi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.Geceleme uçakta. 
14 ŞUBAT 2020         DELHİ - AGRA                                                    
Delhi’ye varış karşılanma ve özel aracımızla kara yoluyla yaklaşık 4 saatlik yolculuktan sonra Agra’ya varış ve otele yerleşme.Öğleden sonra Hindistan’daki Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eserlerden biri olan, 11.yy’dan beri ayakta duran muhteşem Agra Kalesi gezimizi gerçekleştireceğiz. Yapı önceleri askeri amaçlı olarak kullanılmışsada Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Kalenin çevresi 2.5km. uzunluğunda ve 20mt yüksekliğindeki duvarlarla koruma altına alınmıştır. Kaleye, bir duvarı Yamuna nehrinin kıyısında bulunduğu için sadece güneyindeki Amar Singh Kapısından girilebilir. Agra Kalesi gezimizden sonra otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Not – Taj Mahal Cuma günleri kapalıdır. Bu nedenle ziyaretimizi 1 gün sonra yapacağız
15 ŞUBAT 2020         AGRA – JAİPUR
Sabah gün doğumu için erken saatte 1983’de Unesco Dünya Mirası Listesine alınan Taj Mahal ziyaretimizi yapacağız. 1631 yılında inşası başlamış, 20.000 kişi tarafından 22 yılda tamamlanmıştır. Şair Abu Talıb Kalım, bu muhteşem eserin sanatını yüceltmek adına Kuran-ı Kerim’den de alınan ayetler yazmıştır. Şah Cihan’ın simetri tutkusu nedeniyle, ziyaretçilerde yansıma hissi uyandırır. Daha sonra otele dönerek kahvaltımız yapacağız sonrasında Jaipur’a gitmek üzere yola çıkacağız.Yol üzerinde Agra’ya 40km uzaklıktaki Fathepur Sikri’yi geziyoruz.Fatehpur Sikri - Moğol İmparatorluğu hükümdarlarından Akbar Şah tarafından 1569 da inşa edişmiş, susuzluk nedeni ile tamamlanması 12 yıl sürmüş olan ve kırmızı şehir olarak bilinir. Bu ıssız kentin ihtişamı kelimelerle tarif edilemez.  Gezimiden sonra Jaipur’a devam edeceğiz  Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’da otelimizde. 
16 ŞUBAT 2020         JAİPUR
Otelimizdeki kahvaltı sonrası Jaipur’a 11 km uzaklıktaki Amber Kalesi ziyareti için yola çıkıyoruz. Kaleye fillerle çıkıyoruz. İç kısmında Kraliyet salonları; fildişi aynalar, zarif duvar resimleri ve cam işçilikleri ile donatılmıştır.  Öğleden sonra Şehir Sarayı Müzesi’nde geleneksel Rajasthan ve Moğol sanatından örneklerini göreceğiz. Müzede kraliyet kıyafetleri, halılar, eski silahlar, mahkeme ve savaş sahnelerinin tasvir edildiği minyatürler ve porselenler görülebilir. Kraliyet ailesi hala sarayda yaşamaktadır. Şehir Sarayının hemen karşısında bulunan SawaiJai Singh tarafından yaptırılmış olan Hindistan’daki 5 gözlem evinden en meşhur olanı MS  1728’da inşa edilmiş Jantar Mantar (gözlemevi), Kralın astronomi ve numeroloji tutkusundan taştan yontulmuş astronomik aletlerden oluşturduğu koleksiyonu günümüze kadar kendini korumuştur.Kral ailesindeki kadınların ve haremdekilerin şehrin ana caddesini gözleyebilmeleri için yapılmış olan pembe renkteki Hawa Mahal (rüzgar sarayı) dışarıdan gördükten sonra, otele transfer.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
17 ŞUBAT 2020         JAİPUR - DELHİ
Kahvaltı sonrası Delhi’ye hareket ediyoruz. Delhi’ye varışımızla birlikte otele yerleşme ve akşam yemeği.***Akşam dileyen misafirlerimizle Bollywood şova gidebiliriz.23 Eylül 2010’da 110 kişilik ekiplebaşlayan ve Nautanki Mahal Tiyatrosunda sergilenmekte olan muhteşem Bollywood Dans şovu Zangoora 2013de kdrosunu 250 kişiye çıkartmış ve 1000 den fazla gösteri sergilenmiştir. Çingene Prensin hikayesinin anlatıldığı gösteriden sonra geceleme otelimizde.
18 ŞUBAT 2020         DELHİ
Sabah kahvaltısından sonra tüm gün Eski ve Yeni Delhi şehir turuna çıkıyoruz. İlk önce Kızıl Kaleyi göreceğiz (dışardan) ismini kalenin yapıldığı kırmızı kum taşından almıştır; 1648 yılında Moğol imparatoru Şah Cihan tarafından yaptırılmıştır. Şah Cihan’ın gücünü ve zerafetini sembolize eder.Chandni Chowk eski şehrin en renkli pazarı olup eski Delhi’nin ticaret merkezidir. Bu kalabalık merkezin içinde 3 Tekerlekli bir bisikletle gezi sizleri bekliyor. Daha sonra Hindistan’ın en büyük Camii Jama Masjid’i ziyaret edeceğiz. Hindistan’ın ulusal babası olan, 1948‘de Nathuram Godse tarafından öldürülen MAHATMA GANDHI’nin anıtsal mezarının bulunduğu Raj Ghat parkını gezeceğiz. Gezimizin devamında Qutub-ud-Din Aibek tarafından  1199 yılında yaptırılmış olan 73mt. yüksekliğindeki Qutab Minaresi; kırmızı kum taşından yapılmış olan minare içinde bir iskelet yapı olmadan kendi kendine ayakta durabilen dünyanın en yüksek tuğladan yapılma kulesi.  UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır.Daha sonra içinde sürekli ilahilerin okunduğu, altın kubbeli binası ve binayı çevreleyen havuzu ile dingin ve huzurlu bir atmosfer yaratılan Bangla Sahib Tapınağı; elleriyle irmik helvası dağıtan görevlileri, ilginç kıyafetli insanları ve genel adetleriyle ilgi çekici bir Sih Tapınağıdır. Adetleri Müslümanlara oldukça benzeyen Sihlerin tapınakları hem çok huzurlu hem de her an canlı. İçeri çıplak ayakla giriliyor ama hiç merak etmeyin, Sihler hijyen konusunda aşırı titizlikleriyle biliniyor. Girişte erkek, kadın fark etmez başınızı bağlamanız gerekiyor, o yüzden yanınızda ufak bir örtü bulundurmanız iyi olabilir.Aracımızla resmi cadde olan Rajpath boyunca gezecek, heybetli Hindistan kapısı Yeni Delhi ‘nin ortasında, 42 metre yüksekliğinde ve kavşakta yer alan Hindistan kapısından (India Gate) geçeceğiz Parlemento Binası göreceğimiz yerler arasındadır.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
19 ŞUBAT 2020         DELHİ - İSTANBUL
Uçak saatine uygun olarak otelden ayrılarak havaalanına transfer oluyoruz.

NOT – Programda belirtilen kara yolu yolculuk  süreleri ortalama olup, hava ve yol şartlarına göre farklılık gösterebilir.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Toplam 05 gece belirtilen otellerde oda – kahvaltı – akşam yemeği olarak konaklama. 
 • Programda belirtilen tüm şehir içi ve şehirler arası transferler, şehir gezileri
 • Tüm gezilerde İngilizce yerel rehber.
 • İstanbul’dan itibaren Türkçe rehber
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Eski Delhi gezisinde Rickshaw binişi
 • Jaipur’da Amber Kalesine fil/jeep ile çıkış.
 • Programda belirtilen gezilerde görülecek müze, saray ve ören yer girişleri.
 • Her gün için kişi başı ½ lt şişe su
 • Şu anda geçerli olan tüm yasal vergiler.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İstanbul – Delhi – İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti
 • Vize ücreti USD128.-
 • Öğlen yemekleri
 • Akşam yemeklerindeki içecekler (masa suyu hariç)
 • Kuru temizleme, telefon veya mini bar gibi oteldeki sahsi harcalamarınız, 
 • Restaurant ve şoför bahşişleri toplamı kişi başı USD25.- 
 • Kamera vb. için ödenecek giriş ücretlerişı 
 • Programda belirtilmeyen tüm servisler.
 • Zangoora Bollywood dans gösterisi kişibaşı USD55.- (önceden rezervasyon şarttır.)