Gezdirmek sanattır

Grand Rusya Turu 

NORDWİND HAVAYOLU İLE

GAP TURLARI

1.Gün: İstanbul-Kuveyt (19.11.2023)

Saat 11.00’da havaalanında buluşup Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 14:15 Jezeera Havayolları tarifeli seferi ile Kuveyt aktarmalı olarak Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’ya hareket edeceğiz. Yerel saat ile 17:40’da Kuveyt’e varış ardından Saat 19:35’te Kolombo’ya hareket. Geceleme uçakta.

 

2.Gün: Kolombo-Dambulla (20.11.2023)

Yerel saatle 03.30’da Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’daki havaalanına varacak, ardından Dambulla’ya gitmek üzere bizi bekleyen otobüse bineceğiz. Restoran’da kahvaltımızı aldıktan sonra yol üzerinde, Sri Lanka hükümetinin doğada yetim kalan ve tek başına yaşaması mümkün olmayan filleri koruma altına aldığı Pinnawala Fil Yetimhanesi’ne uğrayacağız. Maha Oya Nehri kenarında faaliyet gösteren yetimhanede yavru filleri biberonla besleme, onlara ellerimizle yemek yedirme ve oynama fırsatı bulacağız. Yemek molamızı verdikten Dambulla’ya gidecek ve dinlenip konaklamak üzere kentteki Sigiriya Otel’e yerleşeceğiz. Rehberimizin belirlediği saate buluşarak UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan ünlü ve görkemli Mağara Tapınağı’na gideceğiz. Sri Lanka’nın simgesi haline gelen “Yatan Buda” heykelinin de bulunduğu tapınak kompleksinin büyüklüğünün yanı sıra barındırdığı heykel ve resimler karşısında da hayranlık duyacağız. Sidarta Gotama’ya, yani herkesçe bilinen adıyla Buda’ya adanmış tapınakta onun hayatından kesitlerin anlatıldığı resimler eşliğinde Budizm hakkında da bilgi alacağız. Geceleme Sigirya’da otelimizde.

 

3. Gün: Dambulla-Kandy (21.11.2023)

Otelde kahvaltı yaptıktan sonra çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Dambulla’ya yaklaşık 75 kilometre uzaklıktaki Kandy’ye gitmek üzere otobüsümüze bineceğiz. Güzergâhta yer alan antik Sigiriya Kalesi’ne uğrayacağız. Yemyeşil coğrafyanın ortasında yükselen 200 metre uzunluğundaki kaya sütununun üzerine kurulan kalenin MÖ 5. Yüzyıla uzanan tarihini dinlerken alandaki tapınağı da ziyaret edecek, muhteşem manzara eşliğinde efsanelerle dokunmuş tarihi gözlerimizde canlandıracağız. Ardından çay tarlaları arasında seyahat ederek Sri Lanka’nın eski krallar döneminin son başkenti Kandy’ye gideceğiz. Dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam saatlerinde Kandy’deki Kutsal Diş Tapınağı’na gideceğiz. Buda’nın dişi olduğuna inanılan ve kutsal emanet kabul edilen röliklerin korunduğu tapınakta Budist ibadetlere tanık olacak, bu kutsal atmosferi şahsen deneyimleyeceğiz. Ardından Kandy kültürüne yönelik hazırlanmış unutulmaz bir gösteri izleyeceğiz. Rengarenk ve enerji dolu bu gösteriden sonra konaklamak üzere otele döneceğiz. Geceleme Kandy‘de otelimizde.

 

4. Gün: Kandy-Nuwara Eliya (22.11.2023)

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Sri Lanka’nın çay üretim merkezi kabul edilen, göz alabildiğine çay tarlalarıyla donanmış şehri Nuwara Eliya’ya gitmek üzere yola çıkacağız. Küçük İngiltere olarak da anılan, ülke Britanya sömürgesi olduğu dönemde bir Britanyalı tarafından kurulan, tarihi boyunca İngiltere’nin çay ihtiyacını neredeyse tek başına sağlayan şehre giderken yol üzerindeki Peradeniya Kraliyet Botanik Bahçeleri’ne uğrayacağız. Sri Lanka’nın en uzun nehri olan Mahaveli’nin kıyısına kurulan bu botanik bahçesinde yer alan 4.000’den fazla bitkiyi görme fırsatı bulacağız. Yılın 200 günü yağmur alan bölgenin bitki müzesi sayılan alandaki gezimizin ardından Nuwara Eliya’ya gidecek, dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Akşam saatlerinde şehirdeki Gregory Gölü’nü ve çevresini ziyaret edeceğiz. Britanyalı sömürgeci bir vali tarafından inşa ettirilen bir rezervuar barındıran, bölgenin elektriğini sağlayan gölde yapılan su sporlarını izleyecek ve güzel bir gezinti yapacağız. Geceleme Nuwara Eliya’da otelimizde.

 

5. Gün: Nuwara Eliya-Kolombo (23.11.2023)

Otelde yapılacak kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayarak başkent Kolombo’ya gitmek üzere yola çıkacağız. Yol üzerindeki baharat bahçelerinin içinden geçerek ve bazılarında kısa molalar vererek yapacağımız yolculuğun ardından Kolombo’ya varış. Ardından dinlenmek ve konaklama üzere otele transfer ve serbest zaman. Geceleme Kolombo’da otelimizde.

 

 

6. Gün: Kolombo-Negombo (24.11.2023)

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış yapacağımız saate kadar serbest zaman. Bu esnada misafirlerimiz vakitlerini plajlarda dinlenerek ve yüzerek geçirebilecekler. Ardından Negombo’ya gitmek üzere otelden ayrılacağız. Şehirde yapacağımız gezi sırasında uzun yıllar Britanyalıların, Hollandalıların ve Portekizlilerin sömürgesi olan Sri Lanka’nın hemen her şehrinde olduğu gibi bu sömürgecilerin şehirde bıraktıkları izleri görecek, Hollanda Kanalı ve kalesini, St. Mary Kilisesi’ni, Sr. Anne Kilisesi’ni inceleyeceğiz. Ardından Kolombo’ya hareket. Varışımızla panoramik bir tur yapacak ve ülkenin en önemli tapınaklarından biri olan Gangarama Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Sri Lanka, Tay, Hint ve Çin etkilerini taşıyan mimarisiyle oldukça etkileyici bir mimarisi bulunan, Portekizlilerce düzenlenen Beira Gölü’nün kıyısında yer alan, halen aktif olan düşkünler evi, yetimhane ve okul ile halka hizmet veren tapınakta müzeyi, kutsallık atfedilen kişilerden kalan eşyaların sergilendiği kutsal emanetler odasını, Buda’nın altında oturduğu sırada aydınlandığına inanılan kutsal incir ağacı “Bodhiya”yı göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer.  Geceleme Kolombo’da airport otelinde.

 

7. Gün: Colombo-Kuveyt-İstanbul (25.11.2023)

01:00’da otelden çıkış yaparak 04.30’daki Kuveyt aktarmalı uçağımıza binmek üzere havaalanına gideceğiz. Yerel saat 07:50’de Kuveyt Havalimanı’na varıyoruz. Saat 09:35’te İstanbul uçuşumuz için yapacağımız aktarmadan sonra Yerel saatle 13.30’da İstanbul’a vardığımızda gezimiz de sona erecek. Eve hoş geldiniz!

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Jazeera Airways Havayolları tarifeli seferi ile Kuveyt Aktarmalı SAW/CMB/SAW parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Havalimanı vergileri
 • 3* & 4* Otellerde Sigirya’da 1 gece, Kandy‘de 1 gece, Nuwara Eliya’da 1 gece, Kolombo’da 2 gece toplamda  5 (beş) gece ,Oda Kahvaltı Konaklama , 1 (bir) bir gece uçakta geceleme
 • Programda dahil olarak belirtilen tüm turlar
 • İlk gün yerel restoranda alınacak 1 kahvaltı
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Otel vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli
 • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
 • Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
 • Kapıda Kolay vize ücreti 60 USD'dir.
GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI

Srilanka Turu

3* ve 4* Hotel

TEK KİŞİ KONAKLAMA

DBL ODADA

KİŞİ BAŞI

19.Kasım.2023

1249.-$

1049.-$

3* ve 4* Hotel

TEK KİŞİ KONAKLAMA

DBL ODADA

KİŞİ BAŞI

15.Ocak.2024

1049.-$

1299.-$

3* ve 4* Hotel

TEK KİŞİ KONAKLAMA

DBL ODADA

KİŞİ BAŞI

10.Şubat.2024

1049.-$

1299.-$