Gezdirmek sanattır

Orta AvrupaTuru

PRAG - VİYANA -BUDAPEŞTE

GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI

1. Gün: İstanbul - Prag
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşarak, Pegasus Havayolları’nın PC 301 sefer sayılı uçuşu ile 13:50’de Avrupa’nın kalbinde yer alan masalsı şehir Prag’a uçuyoruz. Yerel saat ile 15:30’da varış. Şehre ayak bastığımız ilk an, gotik mimarinin zarafeti ve şehrin tarihi dokusunun büyüleyici atmosferi karşılıyor bizi. Şehri keşfe çıktığımız panoramik turda, renkli ve tarihi Küçük Mahalle’nin dar sokaklarına, gotik ve barok mimarinin ihtişamlı örneklerine dalıyoruz. Charles IV Köprüsü’nde, Vltava Nehri üzerinde yükselen tarihi heykellere hayran kalıyoruz. Eski Şehir Meydanı’nda zamanın durduğunu hissederken, Orta çağ’dan kalma Astronomik Saat Kulesi’nin her saat başı sunmuş olduğu büyülü gösteriye kapılıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Açık büfe yemek ve 1 içeceğin dahil olduğu Vltava Nehri Işıltılı Gece Tekne Turu’na katılabilirler (50 Eur). Prag'ın ikonik manzaralarını Vltava Nehri'nin kristal sularından, canlı müzik ve açık büfe lezzetler eşliğinde keşfedin. Panama ve Süveyş Kanalları'nın büyüleyici güzelliğinde, şehrin ışıl ışıl köprüleri ve tarihi yapıları arasında romantik bir gece turuna çıkın. Prag'ın en göz alıcı caddeleri ve bulvarları gece ışıklarının altında bir başka güzellikte, geceyi aydınlatan sanat eserleri sizi büyüleyecek.Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde. 
2. Gün: Prag
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Termal Cennet Karlovy Vary Keşfi turuna katılabilir (55 Eur). 17. ve 18. yüzyıllarda Avrupa sosyetesi ve devlet adamlarının favori destinasyonu olan bu şehir, doğal güzellikleri, zarif mimarisi ve termal sularıyla ünlüdür. Karlovy Vary'nin eşsiz tabiatı içinde, barok ve rokoko stillerde inşa edilmiş ihtişamlı sarayları, Atatürk’ün 1918’de kaldığı otel ve büyük sanatçıların evlerini ziyaret edecek, şehrin tarihi ve kültürel zenginliklerine tanıklık edeceksiniz. 12 farklı mineral suyunun kaynağını oluşturan termal galerileri keşfettikten sonra, serbest zamanınızı çeşitli Çek hediyelik eşyalarını bulabileceğiniz dükkanlarda alışveriş yaparak geçirebilirsiniz. Akşam, dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen akşam yemeği ve içeceğin dahil olduğu Bohemya Rüyası Çek Gece’si turuna katılabilirler (65 Eur). Prag'ın otantik atmosferinde, folklorik danslar ve canlı müzik eşliğinde, Çek mutfağının en lezzetli yemeklerini tadabileceğiniz bir gece geçirebilirsiniz. Bu keyifli ve unutulmaz gece deneyiminin ardından otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.
3. Gün: Prag
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dresden Rönesansı Keşfi turuna katılabilirler (70 Eur). Prag’a 160 km mesafedeki Elbe’nin Floransa'sı Dresden’de şehir  turumuzda  Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrsası Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Turumuz sonrası otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemeği ve içeceğin dahil olduğu Gizemli Prag Gecesi turuna katılabilirler (75 Eur). Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yy’den kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde,  esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
4. Gün: Prag- Viyana
Kahvaltının ardından enerjik bir başlangıç yaparak Viyana'ya doğru seyahatimize başlıyoruz. Yolculuğumuz sırasında, Cesky Krumlov turu. Bu etkileyici şehir, Vltava Nehri'nin kıvrımları içerisinde gizlenmiş, adeta bir orta çağ masalından fırlamış gibidir. UNESCO tarafından korunan bu tarihi şehir, Cesky Krumlov Kalesi, dar sokakları ve eski evleriyle sizi zaman yolculuğuna çıkaracak. Viyana’ya varışımız ile panoramik bir şehir turu düzenliyoruz. Bu turda, şehrin en önemli ve tarihi yerlerini keşfedeceğiz; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Holfburg ve Müzeler bölgesi başlıca durağımız olacak. Bu göz alıcı turun ardından, otelimize transfer oluyoruz ve geceleme otelimizde.
5. Gün: Viyana
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Wienerwald turuna katılabilirler (50 Eur). Bu özel turda, Viyana’nın büyüleyici ormanları arasında bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği şehir Baden. Kaplıcaları ve doğal güzellikleri ile ünlü bu şehir, huzur veren atmosferiyle unutulmaz anılar bırakacak. Turumuzun devamında, muhteşem Schönbrunn Sarayı Bahçesi'ni keşfe çıkıyoruz. Ardından, Belvedere Sarayı Bahçesi'ne geçerek, bu eşsiz yapı ve çevresindeki doğal güzellikleri inceliyoruz. Gezimizin son durağı ise rengarenk ve eşsiz mimarisi ile ünlü Hundertwasser Evi olacak. Friedensreich Hundertwasser tarafından tasarlanan bu benzersiz yapı, Avusturya’nın en ilgi çeken noktalarından biri. Akşam, isteyen konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek olan Viyana Konser turu’na katılma fırsatı bulacaklar (Tur esnasında müsaitliklere göre rehber tarafından düzenlenecektir.). Müziğin ve sanatın başkenti Viyana’da, unutulmaz bir akşam geçireceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz ve geceleme otelimizde.
6. Gün: Viyana- Budapeşte
Kahvaltının ardından Budapeşte'ye olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde, Bratislava’yı keşfetme fırsatı bulabilirler. Bratislava, Orta Avrupa'nın zengin ve tarihi başkentlerinden biri olup nehir kıyıları, Yahudi Soykırım Anıtı, St. Martin Katedrali, tarihi saray binaları ve Slovak Devlet Tiyatro Binası gibi birçok ilgi çekici noktaya ev sahipliği yapıyor. Serbest zamanın ardından, Budapeşte'ye devam ediyoruz ve şehre varışımızla beraber panoramik bir şehir turuna çıkıyoruz. Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera Binası, Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü, Buda Kalesi ve Mathias Kilisesi bu turun önemli duraklarından.
Otelimize yerleştikten sonra, misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Macar Folkloru ve Çigan Gecesi'ne katılabilirler (65 Eur). Bu özel gece, Budapeşte'nin en otantik restoranında, Macar danslarını izleyerek, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederek ve limitsiz içecek ile Macar mutfağının eşsiz lezzetlerini tadarak geçirilecek. Gecenin sonunda otelimize transfer oluyor ve geceleme otelimizde.
7. Gün: Budapeşte
Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimize serbest zaman sunuyoruz. İlave keşifler ve deneyimler için, rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Macaristan'ın Tarihi ve Kültürel Cennetleri (Esztergom, Vişegrad ve Szentendre) turuna katılabilirsiniz (50 Eur). Bu özel turda, stratejik ve tarihi öneme sahip Estergon Kalesi’ni ve Estergon Bazilikası’nı ziyaret ediyoruz. Ardından, doğa ile iç içe olan Vişegrad kasabasını gezip, sanat ve kültürün buluştuğu Szentendre Artistler Köyü’ne varıyoruz. Bu pitoresk köyde alışveriş ve keşif için serbest zamanınız olacak. Dileyen misafirlerimiz akşamüzeri ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemeği ve bir içeceğin dahil olduğu Işıltılı Tuna Nehri Gece Turu’na katılabilirler (30 Eur). Budapeşte’nin ışıl ışıl aydınlatılmış güzelliklerini Tuna Nehri’nin sularından izlerken, bir içecek ikramı eşliğinde relax bir atmosferde şehrin manzarasının keyfini çıkaracaksınız. Tur sonrası, otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.
8. Gün: Budapeşte- İstanbul
Kahvaltının ardından serbest zaman.  Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC332 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:45’te İstanbul’a hareket. Saat 16:40’ta İstanbul’a varış. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus Havayolları ile SAW- PRG / BUD- SAW parkurunda uçak biletleri,
 • Havalimanı vergileri,
 • 3* ve 4* otellerde Prag (3), Viyana(2),Budapeşte(2) olmak üzere toplamda 7 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Cesky Krumlov ve Bratislava Turu
 • Havalimanı -otel- havalimanı transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler, 
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli
 • Vize Bedeli 
 • Otel Vergileri
 • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri
 • Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

Tarih

İki Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişi Konaklama

09.Ocak.2024

06.Şubat.2024

20.Şubat.2024

19.Mart.2024

599.-€

200.-€

23.Ocak.2024

699.-€

250.-€