Budapeşte Viyana Prag Turu

01.Gün İSTANBUL – BUDAPEŞTE    
Sabiha Gökçen Havalimanı,  Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında bagaj ve bilet işlemlerinizi tamamlamanızın ardından Pegasus Hava Yollarının PC 979 sefer sayılı uçuşu ile 10.40’da Budapeşte’ye uçuyoruz. (Pasaport kontrol ve bilet/bagaj işlemlerinizi zamanında bitirebilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir.) Rehberinizle buluşma uçuşa bir saat kala uçak kapısında olacaktır. Yerel saat ile 12.35’de Budapeşte’ye varış. varışa istinaden Budapeşte panoramik şehir turu. Tur esnasında; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Tuna Nehri tekne gezisi turu’’ Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
02.Gün BUDAPEŞTE
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan ‘’Estergon & Visegrad & Szentendre turu’’ (45 Euro). Turumuz esnasında Estergon Katedrali ve Osmanlı izlerini taşıyan kaleyi görüyoruz, sonrasında termal bir şehir olan Visegrad’ta görkemli av şatosu ve muhteşem doğa manzarasına tanık oluyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında; sanatçılar şehri Szentendere’ye gidiyoruz. Şehir tarihi dokusu ve Tuna Nehri kıyısındaki eşsiz manzarasıyla bizleri bir masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.  Fotograf ve hediyelik eşya için serbest zaman sonrasında otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan yemek ve içeceklerin dahil olduğu ‘’Çigan Gecesi turu’’ Bu turumuzda Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacak eğlenceli bir akşam geçirebileceksiniz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
03.Gün BUDAPEŞTE – BRATİSLAVA - VİYANA    
Kahvaltının ardından serbest zaman. Bratislava’ya hareket. Slovakya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Bratislava panoramik şehir turumuz esnasında; Bratislava Kalesi, Büyük Meydan, eski Bratislava bölgesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Viyana’ya hareket. Viyana’ya varışımıza istinaden, Viyana panoramik şehir turu. Turumuzda; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Viyana’ya varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Akşam ise dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Grinzing Meyhaneleri turuna katılabilirler. Bu turumuzda Viyana’nın eğlence merkezi olan Grinzig Tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen restoranlarından birinde kemanlar, akordeonlar, Viyana şarkıları eşliğinde unutulmaz saatler geçireceksiniz. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz.  Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
04.Gün VİYANA
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan ‘’Mayerling & Schönbrunn Bahçeleri turu ‘’ . “Mayerling Faciası”na konu olan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında,ünlü Schöbrunn Sarayı’nın Bahçelerinde gezimizi gerçekleştiriyoruz.. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Viyana Operası  turu. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
05.Gün VİYANA - PRAG
Kahvaltının ardından Prag’a hareket. Arzu eden misafirlerimiz ile yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek‘’Cesky Krumlov turu ‘’ . Cesky Krumlov; UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve Bohemya’nın incisi olarak adlandırılan , Ortaçağ izlerini taşıyan küçük ve şirin bir kasabadır. Turumuzun ardından Prag’a hareket. Prag’a varışımızı takiben panoramik Prag şehir turu. Şehir turumuzda Küçük Mahalle, Charles IV. Köprüsü, wski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır.Geceleme otelinizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Orta Çağ Gecesi yemekli, içecekli, müzikli eğlence turu’’ Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
06.Gün PRAG
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Karlovy Vary turu’’ . Kaplıca ve festivaller ile ünlü ve aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Karlovy Vary’de keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Çek cumhuriyetinin en önemli ve Dünyaca ünlü kaplıcalara sahip turistik şehirlerinden biri olan Karlovy Vary; Mustafa Kemal Atatürk, Karl Marx, Sigmund Freud, Hitler, Beethoven ve Mozart gibi bir çok ünlü ismin uğrak yeri olmuştur. İmparator Karl IV. tarafından kurulan şehrin ismi ‘’Kralın Banyosu’’ anlamına gelmektedir. Tur bitiminde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Prag Şaheserleri turu’’  ve Prag Şahaserleri ve Bohemia turumuz için hareket. Doğa ile iç içe olan Petrin Tepesine ulaşımımızı 1891 yılından bugüne hizmet veren fünikülerle sağlıyoruz.1891 yılında Eyfel Kulesi örnek alınarak yapılan Petrin Gözlem Kulesinden,dünyanın en büyük statlarından olan Strahov Stadyumu, 1140 yılında kurulan Strahov Manastırı, eğlenceli Aynalar Labirenti, şehrin güney sınırlarından birini oluşturan Açlık Duvarı, şair Karel Hynench Macha heykeli, aktif olarak kullanılamayan Aziz Michael Kilisesi, 10. yüzyılda başka bir kilisenin üstüne inşa edilen Aziz Laurentius Kilisesi görebileceğiniz yerler arasındadır. Petrin tepesi gezimiz sonrasında masal şehri Prag’da,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Dünya’nın en büyük kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi, şehrin göz alıcı sembollerinden biri olanSt.Vitus Katedrali, Prag’ı Bohemia'nın başkenti yapmış Kral IV. Charlesadına yapılmış olan Charles köprüsü , Eski şehir meydanı ve Dünya’nın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Vltava Tekne turu’’. Alan Levy’nin‘’Hayatımın mucizesi, her sabaha 21’inci yüzyılın Prag’ında uyanmak’’ dediği Vltava tekne turumuza başlıyoruz. Charles köprüsünden başlayacağımız tekne gezimiz sırasında gotik mimari yapıtların arasından geçerken Orta Çağ’da kısa bir yolculuk yapıyormuş gibi hissedeceksiniz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Çek gecesi turu  Prag`ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
07.Gün PRAG  - DRESDEN - BERLİN
Kahvaltının ardından Dresden’e hareket ediyoruz. Dresden ‘e varışımız akabinde panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Barok tarzı mimarinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Dreseden şehir turumuzun ardından Berlin’e hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Berlin panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Bradenburg Kapısı, , Checkpoint Charlie, Alexanderplatz, Postdamer Platz, Charlottenburg Sarayı, Berlin Katedrali. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
08.Gün BERLİN – İSTANBUL
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Berlin havalimanına hareket. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC 332 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16.25’te varış ve turumuzun sonu.

 

EKSTRA TUR FİYATLARI
Tuna Nehri tekne gezisi turu (35 Euro)
Estergon & Visegrad & Szentendre turu (45 Euro).
Çigan Gecesi turu  (55 Euro)
Grinzing Meyhaneleri turu (50 Euro)
Mayerling & Schönbrunn Bahçeleri turu’ (45 Euro).
Viyana Operası (55 Euro) 
Cesky Krumlov turu  (30 Euro). 
Orta Çağ Gecesi yemekli, içecekli, müzikli eğlence turu (70 Euro)
Karlovy Vary turu (45 Euro)
Prag Şaheserleri turu (25 Euro)
Vltava Tekne turu (25 Euro).
Çek gecesi turu (50 Euro)


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul (SAW) – Berlin (SXF)/ Budapeşte (BUD) –İstanbul (SAW) ekonomi sınıf uçak bileti,
 • Programda belirtilen otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklamalar,
 • Havalimanı vergileri bedeli,
 • Berlin, Dresden, Bratislava, Viyana, Budapeşte,  panoramik şehir turları,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Otel vergileri & turist şehir vergileri,
 • TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Vize ücreti (120 Euro )
 • Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel Harcamalar
 • Yurtdışı çıkış vergisi
 • Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,
 • Programda belirtilen tüm ekstra turlar.
 • Rehber ve şoför bahşişleri
   
gallery/prg14
gallery/bud1
gallery/cesky1
gallery/viya3
gallery/karlovy-vary-spa-

Tek Kişilik Konaklama

İki Kişilik Odada Kişibaşı

İlave Kişi

0 - 2 Yaş bebek

03 - 12 Yaş

629.-€

399.-€

399.-€

150.-€

399.-€