Gezdirmek sanattır

Grand Rusya Turu 

NORDWİND HAVAYOLU İLE

GAP TURLARI

1.Gün: İSTANBUL - LUXOR / GEMi
Gece yarısından önce tamamlanmış uçak biniş ve pasaport işlemleri sonrasında Türk Hava Yolları’nın 00:55’deki Luxor seferi uçağı ile Mısır’a uçuluyor. Mahalli saat ile 02:45’de varılacak Luxor’da otelde sabah dinleneceğiz ve kahvaltı sonrasında, ünlü Luxor ve Karnak Tapınaklarını gezdikten sonra Nil gezisini gerçekleştireceğimiz gemiye transfer olup giriş işlemlerini yaptırıyoruz.Öğle yemeği gemide ve sonrası gemide serbest zaman.Akşam yemeği ve konaklama Luxor’da gemide.
2.Gün: LUXOR – EDFU / GEMi
Sabah erken kahvaltı sonrasında gemiden ayrılıyor ve Kadın firavun Hatshepsut Tapınağı, 61 gömütün yer aldığı Krallar Vadisi gezildikten sonra gemiye dönüş ve öğle yemeği. Gemi öğleden sonra Luxor’dan ayrılıyor, Esna’da kilit ile yüzey değişikliği sonrasında Edfu’ya devam ediliyor.Akşam yemeği ve konaklama Edfu’da gemide.
3.Gün: EDFU - KOMOMBO - ASWAN / GEMİ
Mısır'daki en ünlü ve en iyi korunmuş Ptolemaik Tapınağı olan Edfu tapınağı –Horus Temple gezildikten sonra Kom Ombo’ya doğru demir alınıyor. Kom Ombo'ya varıldığında timsah tanrısı Sobek ve şahin tanrısı Haroeris'e adanmış Kom Ombo Tapınağı ziyaret edilir ve Aswan’a doğru yelken açılır.Öğle yemeği ile akşam yemeği ve konaklama Aswan’da gemide.
4.Gün: ASWAN – ABUSIMBEL / GEMİ
Sabahın erken saatlerinde kahvaltı sonrası bir çöl yolculuğu ile Abu Simbel'e gidiliyor. Her ikisi de Nil'in yanı başındaki bir yamaçtan oyulmuş devasa,muhteşem II. Ramses Tapınağını ve sevgili Kraliçe Nefertari Tapınağını ziyaret edeceğiz. Daha sonra Aswan’a dönüş, öğle yemeği gemide.Öğleden sonra bölgede, büyük barajı, granit ocaklarını, bitmemiş dikilitaşı ve tanrıça İsis'e adanmış Philae Tapınağı'nı geziyoruz. Serbest zamanda Nil'in kayalık adası çevresinde bir felucca (yelkenli tekne) yolculuğunun tadını çıkarmak isteyebilirsiniz.Akşam yemeği ve konaklama Aswan’da gemide.
5.Gün: ASWAN – KAHİRE
Nil’de teknede son günün kahvaltısı erkenden alınacak ve çıkış işlemleri yapılarak Kahire’ye dönmek için havaalanına transfer olacağız. Yaklaşık iki saatlik bir uçuş
sonrası Kahire’ye tekrar hoş geldiniz. Varışta aracımıza geçiyor ve 2021 yılında muhteşem bir törenle açılışı yapılmış olan, firavun mumyalarının ebedi mekanı,çocuk firavun Tut-an Kamon’un hazinesi, mumyalar ile 140.000’in üzerinde eserin sergilendiği ünlü Mısır Ulusal Müzesi geziliyor.Otele dönüş ve yerleşme.Akşam “hoş geldiniz yemeği”, Nil Nehri üzerinde yüzen restoran gemilerinde alınacak. Firavunlar dönemi motif ve süslemeleri ile ünlü gemide Arap müziği,folklorik şovları ve dansöz eşliğinde yenecek yemekten sonra gece yarısına doğru otele dönüş…
6.Gün: KAHiRE - PiRAMİTLER
Afrika’nın en önemli merkezlerinden biri olan, hayat kaynağı Nil Nehri’nin doğu ve batısında kurulu şehir, Kahire’de panoramik tur sonrasında; Antik dönemde firavunların kışlık başkenti olan ve yukarı Mısır’ın en önemli merkezi üzerine kurulmuş olan kentten arta kalan eserleri görmek için önce Sakkara’ya gidiliyor.Basamaklı piramit, tapınak kalıntıları ve hiyeroglif yazılarının halen yer aldığı anıt mezarları görüldükten sonra Memphis’e geçiliyor ve burada da yapımı yarım kalmış ikinci Ramses Heykeli görülüp, Otantik bir mahalli restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından ünlü Giza Piramitlerine gidiliyor. Mısır ile özdeşleşmiş
Dünya’nın yedi harikasından, şehrin batı bölümünde Giza platosunda yer alan,antik çağda çölün ortasında yerleşim yerlerinden oldukça uzağa yapılmış Giza Piramitleri; Keops, Kefren ve Mikerenos ile bu piramitleri sonsuza dek koruyacağına inanılarak yaptırılmış olan aslan vücutlu, firavun başlı muhteşem Sfenks gezilecektir. -M.Ö. 2690’da 100.000 kişi tarafından yapılan, her biri 2,5 ton ağırlığında olan ve 2.300.000 adet taşın üst üste konulması ile inşa edilmiş,20 senede tamamlanmış- Keops Piramidi’ nin ihtişamına hayran olunacaktır.Konaklama Kahire’de otelde.
7.Gün: KAHiRE - ISTANBUL
Otelde alınacak kahvaltısı sonrasında otelden çıkış işlemleri ve bugünkü Kahire turunda, panoramik bilgilendirmeler ile birlikte ilk durak Citadel (Salahaddin Eyyubi’nin kalesi) ve Mısır’daki tek Osmanlı mimarisiyle inşa edilmiş olan muhteşem işçiliği ile Mehmet Ali Paşa Cami; sonrasında İran Şahı Rıza Pehlevi’nin mezarının olduğu, Rifai tarikatı liderinin mezarının da bulunduğu Kral Hasan Camiisi gezilebilecek.Öğle yemeği sonrasında Kahire’nin ünlü mistik, tarihi pazarı Khan Al-Khalil ile devam edilerek, Nobel ödüllü Mısırlı yazar (Nacip Mahfuz) Nagib Mahfouz’un müdavimi olduğu 100 yıldır hiç kapanmayan “Fishawi Cafe”de naneli bir çay içilip dinlenildikten sonra, alışveriş için kısa bir mola ve sonrasında havaalanına transfer.THY’nın TK695 tarifeli seferi ile 21:35’de İstanbul’a uçuluyor. Gece yarısından sonra İstanbul Havalimanı’na varış ve yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın tatlı yorgunluğu ve bir sonraki Ares Tur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile Istanbul - Luxor gidiş/Kahire - İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti.
 • Mahalli Hava Yolları ile ekonomi sınıf iç hat bileti.
 • Uluslararası uçuşta 30kg, iç hat uçuşta 20kg bagaj hakkı ve havaalanı vergileri.
 • Luxor’dan Aswan’a Nil Gemi Turu
 • Varış günü Luxor’da otelde dinlenme
 • 4 gece 5*Nil Gemide tam pansiyon konaklama.
 • 2 gece Kahire’de 5* otel konaklaması ve kahvaltı.
 • Kahire’de biri Nil’de yüzer restoranda şov ile birlikte olacak şekilde iki akşam yemeği.
 • Kahire’de iki öğle yemeği.
 • Aswan çıkışlı AbuSimbel turu.
 • Seyahat programında yer alan geziler ve müze ören yerleri giriş ücretleri. Gemi turu kapsamındaki turlar, gemi işletmecisi tarafından, gemi yolcuları için müştereken tedarik edilir.
 • Profesyonel yerel rehberlik. Gemi turu kapsamındaki rehberlikler işletmeci firma tarafından tedarik edilir.
 • Gemi turu dışındaki gün ve etkinliklerde klimalı lüks araçlar ile ulaşımlar ve transferler.
 • Günde 0,50 cl iki adet su.
 • Sigorta, zorunlu 1618 sayılı yasa gereği sigorta


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Vize ücreti
 • Bahşişler
 • Şahsi harcamalar
 • Otel ve gemi ekstraları
 • Yemeklerdeki her türlü içecek
GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI

Nil & Kahire

Tekne ile Kahire-Aswan-Luxor

 

İki Kişilik Odada Kişi başı 2375.-$

Tek Kişilik Konaklama  3580.-$