gallery/instagram
gallery/blog
Namibya Safari Turu

THY ile Windhoek

gallery/namibya4
gallery/namibya5
gallery/namibya6
gallery/namibya8
gallery/namibya9
gallery/namibya10
gallery/namibya11
gallery/namibya12
gallery/namibya13
gallery/namibya1

1.GÜN İstanbul – Wındhoek (Namibya)
Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar terminalinde saat 22:30’da buluşma.Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra TK38 sayılı uçak ile 01:35’te haraket.10:35’Johannmesburga’a varış.TK8342 sayılı uçak ile Windhoek’e haraket.13:15 varış.Havaalnında bizi karşılayacak tur rehberimiz size turumuz hakkında bilgi verdikten sonra panoromik şehir turumuza çıkıyoruz.Namibya'da yer alan kozmopolit şehir Windhoek, ülkenin başkenti olarak hizmet vermektedir. Uluslararası bir havaalanı ve çok sayıda restoran, mağaza, eğlence mekanı ve konaklama seçeneği barındırıyor Eski Alman sömürgesi olan ülke olması nedeni ile Almanca yaygın olarak kullanılmaktadır. Windhoek, eski mimari Alte Feste, 1896 Christuskirche Christ Kilisesi ve daha çağdaş Yüksek Mahkeme de dahil olmak üzere çoğu görülmeye değer, tarihi mimari ile modern binaların ilginç bir karışımına sahiptir.Daha sonra otelimiz Safari Court Hotel’e yerleşiyoruz.Akşam yemeğimiz Joes Beerhouse'da yemek sonrası otelimize geçiyoruz.
2.GÜN Windhoek – Sossusvlei
Sabah kahvaltısından sonra Namibya Çölüne doğru yola çıkıyoruz. Solitaire'de yapacağımız mola sırasında Apple pie tadına bakacağınız. Akşama doğru konaklayacağımız Swakopmund Sands Hotel’ varacağız.
3.GÜN Sossuvlei
Erken sabah kahvaltısını ardından Sossusvlei ve Sesriem turuna çıkıyoruz. Namib-Naukluft'un doğal parkında bulunan Sossusvlei, Namib'in simgesel kırmızı kum tepelerini bulabileceğiniz yerdedir. Açık mavi gökyüzü, Afrika'nın en doğal doğal güzelliklerinden biri ve fotoğrafçının cennetidir bu dev kırmızı tepeleri ile kontrast. Bu huşu uyandıran varış noktası muhtemelen Namibya'nın başlıca cazibe merkezidir Sossusvlei, oryx, springbok, devekuşu ve çeşitli sürüngenler gibi çeşitli çöl ormanlarının barındığı bir bölgedir.Turumuzun ardından akşlam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.
4.GÜN Sossuvlei – Swakopmund
Sabah kahvaltısından sonra Swakopmund kıyılarına gidiyoruz. Yolda Kuiseb Geçidi, Ay peyzajı ve Welwitschia ovalarından geçeceğiz. Namibya'nın muhteşem sahil şeridi boyunca uzanan sahil kenti Swakopmund, geniş açık arazileri, sömürge mimarisi ve diğer dünyanın en büyük çöllerinden biri ile çevrilidir. 1892'de Almanya'nın Güney Batı Afrika'nın ana limanı olarak kurulan Swakopmund’da Almanlar çok sayıda bulunmaktadır.. Alman ve Namibya etkilerinin, macera seçeneklerinin, rahatlatıcı atmosferin ve serin deniz melteminin tuhaf karışımını hissedebiliyorsunuz. Misafirleri,miz, dörtlü bisiklet, at binme, yamaç paraşütü, balık tutma gibi heyecan verici etkinlikler ile vakit geçirebilirler.Akşiam yemeği ve geceleme otelimizde.
5.GÜN Swakopmund
Sabah kahvaltısında sonra rehberiniz sizi popüler Walvis Körfezi'ne götürecek,Burada yunuslar ile yüzme olanağınız olacak hafif öğle yemeğini teknede şampanya eşliğinde alacağız.Gezimiz sonunda geceleme ve akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.
6.GÜN Swakopmund – Twyfelfontein
Sabah kahvaltısından sonra Damaraland için Swakopmund'dan ayrılıyoruz. Kuzeybatı Namibya'nın Kunene Bölgesi'nde yer alan Twylfelfontein, Afrika'nın en büyük ve en önemli kaya sanatı alanlarından birine sahip muhteşem manzaralı bir bölgedir. 'Twffelfontein' ismi, Huab vadisinde yer alan uzun ömürlü kaynağı anlatan 'Şelale Kaynağı' anlamına gelir. Öğle yemeğinden sonra Twyfelfontein Rock Gravürleri'nin Dünya Mirası Sitesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Damara Living Museum'u ziyaret ediyoruz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
7.GÜN Twyfelfontein
Sabah kahvaltısından sonra yaşamlarını çöl şartlarına uyarlanmış olan filleri aramak için kurutulmuş Riverbed boyunca bir Doğa safarisi yapacağız.Gezimiz sonrası konaklama ve akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.
8.GÜN . Twyfelfontein - Etosha South
Sabah kahvaltısında sonra Etosha’ya yola çıkıyoruz.Yolumuz üstünde Petrified Ormanı'nda durup yaban hayatını seyettikten sonra Etosha'ya yakın bir yerde Omapaha Geleneksel Himba Köyü'nü ziyaret edeceğiz. Namibya'nın kuzeybatısındaki Etosha Ulusal Parkı sınırının hemen güneyinde bulunan Etosha Güney, bu vahşi cennetin güney bölgesini oluşturuyor. Ogava Private Game Reserve, güney sınırını Etosha Ulusal Parkı ile paylaşıyor. Milli parka Andersson Kapısı'nın güney girişinden erişilebilir.Akaşam yemeği ve konaklama otelimizde.
9.GÜN Etosha South
Kahvaltı sonrası Etosha Milli Parkı'nda, rehberiniz ve tur otobüsü ile farklı su havzalarını ziyaret edeceğiz. Gezimiz sırasında, aslan, zürafa, fil, beyaz ve siyah gergedan ve çok sayıda yaban hayvanlarından bir görüntü yakalayabilinir.Yürüyüşe çıkan gergedanları izleme, rehberli doğa yürüyüşleri veya bu muhteşem manzara üzerinde gün batımını izleyeceğiz.Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
10.GÜN . Wındhoek (Namibya) – İstanbul
Sabah kahvaltısından sonra Windhoek havaalanına transfer olacağız.TK8343 sayılı uçağımızla 14:10’da Johannseburg transfri ile TK39 sayılı uçak ile saat 18:25’te İstanbul’a haraket edecğia.Ertesi gün 05:00’da İstanbul’a varış gezimzin sonu.


TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • İstanbul – Windhoek Uçak bileti
  • Konaklama
  • Tüm transferler
  • Lüks otobüsler ile tur programları
  • Otellerde alınacak yemekler

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR

  • Yurt dışı çıkış ücreti
  • Vize ücretleri
  • Program dışında yapılacak olan ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar
  • Otel ekstraları