1.Gün İSTANBUL - VİYANA / AVUSTURYA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Hava Yolları’nın TK 1883 sefer sayılı uçuşu ile Viyana’ya hareket. Varıştan sonra kısa bir serbest zaman daha sonra gemimize yerleşme.Beethoven, Mozart, Haydn gibi birçok klasik müzik ustasının yetişmesine ve konserlerine sahne olmuş, ünlü ressam Gustav Klimt’e ilham kaynağı olmuş bir şehir Viyana. Sarayları, operaları, müzeleri, barok, gotik, modern, post modern binaları ve buram buram tarih kokan sokaklarıyla tam bir kültür mirası durumundadır. Viyana, farklı imparatorluklara başkentlik yapmış, tarih kültür ve mimari alanda kozmopolit bir şehirdir. Kültürel dokusunun yanında mutfağı da görülmeye değerdir. Her tür yemek çeşidine rastlayabileceğiniz Viyana mutfağının en ayırt edici özelliği ise farklı lezzetteki sosların birbiri ile harmanlanmasından ortaya çıkan aromalardır. Seyahatiniz sırasında mutlaka denemenizi öneririz.Viyana’nın tarihi sokakları Ringstrasse denilen bir çember içerisinde kurulmuş. Görkemli belediye binası Rathaus, en eski üniversitelerden Viyana Üniversitesi, konukları arasında Kraliçe II. Elizabeth, Charlie Chaplin gibi ünlü isimlerin yer aldığı, inşaatında genç Hitler’in çalıştığı Hotel Imperial, ünlü posta binası Postsparkasse ile Avusturya Parlamento binası gibi şehrin çok önemli yapılarını bu rota üzerinde görebilirsiniz. 
2.Gün BRATİSLAVA / SLOVAKYA
Tuna nehrinin zamanla oluşturdu tepenin yamacında kurulu Bratislava harikulade bir yere sahip. Müthiş saray ve barok yapıtlarıyla sizlere keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayacak.Slovakya’nın başkenti ve en büyük kentidir. Şirin, sevimli ve tarihi bir yapıya sahiptir. Konumu itibari ile Orta Avrupa’da buluşma noktasıdır. Şehrin Stare Mesto (Eski şehir) olarak adlandırılan tarihi bölümü geleneksel yapının en çok korunduğu alandır. Eski şehir bölgesinde dar sokaklarında görülmeye değer birçok yapıt ve detay vardır. Tarihteki en eski eczane Salvator Apotheke, Mozart’ın 6 yaşında iken geldiği bina veya Kral yolu üzerindedir
3.Gün DURNSTEIN – MELK / AVUSTURYA
Dürnstein’a varış. Kahvaltıdan sonra ekstra olarak düzenlenecek Şehir Yürüyüş Turuna katılabilirsiniz.  Aslan Yürekli Richard efsanesini artıran harikulade bir manastıra sahiptir. Manastır parıldayan açık mavi ve beyaz rengi ile tipik Avusturya barok çan kulesiyle ziyaretçilerini büyülemektedir.Öğle yemeğinin sonra Melk’e varış. Dileyen misafirler Barok tarzı mermerden yapılmış salonu, kütüphanesi ve kiliseyle ünlü Melk Benediktin Manastırına ekstra tur ile gidebilir. Gemiye dönüş akşam yemeği ve Passau’ya seyir.
4.Gün PASSAU / AVUSTURYA
Üç nehrin birleştiği bir konumda bulunan Dreifl üssestadt (üç nehrin şehri) Passau, Bavyera eyaletinin en önemli ortaçağ şehirlerindendir. Tuna nehri burada Inn ve Ilz nehirleri ile buluşmasıyla birlikte Avrupa’nın en önemli suyolu olma özeliğini elde ediyor. Ortaçağdan bu yana çok iyi korunan Passau ve St Stephan Katedrali Avrupa için önemli bir cazibe merkezidir. 
5.Gün REGENSBURG / ALMANYA
Regensburg; İkinci dünya savaşında Almanya’da en az hasar gören şehirlerden biridir. Tuna, Regen ve Naab Nehirlerinin birleştiği noktada yer alır. Romalılar tarafından keşfedilmiş olan şehir, 2006’dan beri UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Orta Çağ’a dayanan birçok simgesel yapıya sahiptir. Almanya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Avrupa’nın en modern üniversite hastanelerinden biri olan ‘’Universitatsklinikum’’ Regensburg’a ev sahipliği yapmaktadır. 
6.Gün NURNBERG / ALMANYA
Tarihte Roma-Germen İmparatorluğu’nun uzun dönem başkentliğini yapmıştır. Münih’ten sonra Bavyera eyaletinin en kalabalık ikinci şehridir. Konum olarak, Pegnitz Nehri, Ren Nehri ve Main-Tuna kanalının etrafında kurulmuştur. Sanayi devriminden sonra Almanya’nın ‘’Endüstri Başkenti’’ olarak bilinir. Ortaçağ’dan fırlamış gibi görünen kanalları, gotik mimarileri ile ziyaretçilerini büyüleyen bir şehirdir. Şehirde her yıl onlarca fuar düzenlenir. 
7.Gün BAMBERG / ALMANYA
Bamberg, Almanya’nın yukarı Frankonya bölgesinde yer alır, Regnitz Nehri üzerinde olup, nehrin Main Nehri ile birleşme noktasına yakın mesafede kurulmuştur. 1993 ‘ten beri şehrin büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Koruma altındaki bölgelerden olan Altstadt, tamamen korunmuş, muhteşem tarihi mimarisi ile neredeyse hiçbir modern unsur barındırmayan şehir planlaması ile Bavyera bölgesinin incisidir. Bamberg, Almanya’nın en güzel yerleri arasında gösterilir, şehir nehir ve kanallar aracılığı ile bölünmüştür. Şehir, orijinalinde tıpkı İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur. 
8.Gün WURSBURG / ALMANYA
Main Nehri üzerinde yer alan Würzburg, Bavyera eyaletinin kuzeyinde yer alır ve beşinci büyük kentidir. Würzburg tarihi yapısı 1981'de UNESCO tarafından korunma altına alınmıştır. Würzburg, romantik yolun kuzeydeki başlangıç noktasıdır. Almanya'nın en büyük ve en eski üzüm bağlarını barındıran bir şehirdir.  Bavyeralı biracıların yanında Aşağı Frank ülkesinin şarap kentidir. 
9.Gün MILTENBERG / ALMANYA
Miltenberg, Main nehri kıyısında iyi korunmuş bir ortaçağ köyüdür.  Burada bulunan ‘bar Hotel zum Reisen’ Almanya'daki en eski barlardan biri olarak bilinir. Eski şehir, Mainz Kapısı ve köprüsü arasındadır. Miltenberg köprüsü, kalesi ve evleri ile etkileyici ve görülmeye değerdir.
10.Gün MAINZ-FRANKFURT / ALMANYA
Kısa bir main turunda sonra Frankfurt’a transfer,Trafik durumuna göre kısa bir Frankfurt panoramik şehir turu ve havaalanına transfer.saat 19.15’te  TK1594 ile İstanbul’a hareket.23.20  İstanbul’a varış. 


TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • THY ile gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • M/S Bellejour gemisinde 9 gece tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlayıp, son gün kahvaltı ile son bulmaktadır.)
 • Erken kahvaltı büfesi (her sabah)
 • Program dâhilinde tüm transferler
 • Hoş geldin büfesi
 • Beş çayı veya gece yarısı ikramı
 • Gemideki yemeklerde alınan çay, kahve ve su
 • Gemideki tüm aktiviteler
 • CruisEra Türkçe Rehberlik hizmeti – (Grup oluşması halinde / Otobüslü turlarda en az 20 kişi)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sür prim uygulanır) 
 • Liman vergileri, seyahat sigortası, hava limanı vergileri (480  €)
 • Hoş geldin kokteyli ve Kaptanın Gala Kokteyli 
 • Hoş geldin ve Kaptanın Gala Yemeği
 • 24 Saat kahve (kahve istasyonlarında)

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Gemide alınan alkollü ve alkolsüz içecekler.
 • Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 60 Euro tavsiye edilmektedir)
 • Kişisel harcamalar (Kuru temizleme, telefon vs.)
 • Programda ekstra olarak belirtilmiş turlar
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL.
 • Turumuzun ilk günü kahvaltı ve öğle yemeği
 • Turumuzun son günü öğle ve akşam yemekleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 70 yaşa kadar sınırlıdır. 70 yaş ve üzeri için 25 EUR sür prim uygulanır. 
 • (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır. Seyahat Güvence Paketi ERGO Sigorta A.Ş.)
 • Schengen vize ücreti 130 Euro
   
M/S Bellejour Gemisi 

Main Tuna Valsi

19.Temmuz.2018 - 28.Temmuz.2018

gallery/bell1
gallery/belle3
gallery/belle1
gallery/belle4
gallery/deck-plan---select-bellejour-german-
gallery/belle5

19.Temmuz.2018

Main Tuna Valsi

2 kişilk kamarada

kişi başı

31.12.2017 ye kadar indirim

Standart Alt Güverte ikili  (Pencere Açılmaz)

1890.-€

1790.-€

Superior Orta Güverte ikili (Fransız Balkonlu)

1990.-€

1890.-€

Delüks Üst Güverte ikili (Fransız Balkonlu)

2190.-€

1990.-€

İki Kişilik Kabinde Tek Kişi Farkı

890.-€

790.-€

Havalimanı ve Liman Vergileri, Sigorta  (480€)

Dahil

Dahil

gallery/belle6
gallery/belle7
gallery/belle8
gallery/belle9
gallery/belle10
gallery/bege9

GÜN

LİMAN

ÜLKE

Varış

Kalkış

1.Gün

Viyana

Avusturya

 

23:59

2.Gün

Bratislava

Slovakya

04:00

18:00

3.Gün

Durnstein

Avusturya

08:00

12:00

3.Gün

Melk

Avusturya

15:00

19:00

4.Gün

Passau

Almanya

09:30

20:00

5.Gün

Regensburg

Almanya

13:00

18:00

6.Gün

Nurnberg

Almanya

13:30

20:00

7.Gün

Bamberg

Almanya

08:00

13:00

8.Gün

Würzburg

Almanya

09:00

18:00

9.Gün

Mittenbergh

Almanya

09:30

16:00

10.Gün

Main-Frankfurt

Almanya

09:00