Gezdirmek sanattır

Grand Rusya Turu 

NORDWİND HAVAYOLU İLE

GAP TURLARI


1  GÜN ULASIM DELHI / JAIPUR
Delhiye varışımızdan sonra, bizi bekleyen a/c otobüsümüzle Jaipura hareket edeceğiz. (235 km, 5 saatlik yol). Otele varışımızdan sonra kısa bir yerleşme ve  dinlenme molasından sonra Jaipur’da sehir turu yapmak için tekrar otobüsümüze biniyoruz . Bu yarım günkük gezimizde Şehir Sarayı, Saray Müzesi, Jantar Mantar (gözlem evi) Hava Mahal (rüzgarlar sarayı) Pembe Şehir Jaipur’da göreceğimiz yerler  Konaklama Jaipur’da otelimizde.
2  GÜN JAIPUR
Rajasthan eyaletinin merkezi olan Jaipur, pembe renkli taşlardan yapılmış olması nedeniyle ‘Pink City’ olarak da bilinir. Eski Jaipur, 7 kapı ile dışarıya açılan kale gibi surlarla çevrilmiştir. Bu kapılardan en çok bilinenleri; Chandpol Gate, Sanganeri Gate ve Ajmeri Gate’dir.
Bugün sabah kahvaltıdan sonra Amber Kalesini gezmek için otelden ayrılıyoruz. Amber Kalesine fillerle çıkacağız  inişimizi isteyenler için jeep ile yapacağız.  Saray’daki Aynali Salon ve oteki salonlari gedikten sonra 
Konaklama Jaypur’da
3  GÜN JAIPUR / AGRA
Sabah kahvaltı sonrası Agra’ya doğru yola çıkıyoruz (265 km ve 6 saatlik yol). Agra’ya varışımızdan sonra şehir turu yapacağız. Dünyanın 7 harikasından biri olan  Tac Mahal ilk ziyaret edeceğimiz yer. Mogol hükümdarı Şah Cihan tarafindan 1630 yılında eşi Mümtaz Mahal için yaptırılmış olan beyaz merber kompleks tam bir simetri örneğidir. Daha sonrasında Agra Kalesi’ni gezip otelimize yeşleşiyoruz.
Konaklama Agra’da
4  GÜN AGRA / JHANSI / KHAJURAHO
Sabah erken saatte Shatabdi Ekspress tren ile Jhansi’ye hareket ediyoruz. Agra’dan 08.12 de hareket eden trenimiz Jhansi’ye 10.20de ulaşıyor. İstasyonda bizi bekleyen otobüsümüzle Khajuraho’ya (175 km, 4 saat) yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde  Orcha’yı ziyaret edeceğiz..
Konaklama Khajuraho’da 
5  GÜN KHAJURAHO / VARANASI
Sabah Khajuraho şehir turu. Chandela krallari tarafindan 950 - 1050 yılları arasında yapılmış. Öğeleden sonra havaalanına giderek Varanasi ucağına biniş. Varanasi’ye varışımızdan sonra otele hareket ve yerleşme sonrasında Varanasi şehir turu; burasi Hindistan’ın en eski şehri olarak bilinir. Gezilecek yerler arasinda Bharat Mata Tapinagi de var.
Konaklama
6  GÜN VARANASI / KATHMANDU
Sabah erkenden kutsal nehir Ganj uzerinde tekne turunda gunahlarindan arinma isteyenlerin yikanmalarini ve olulerin yakilmasini izlemek. Tekne turundan sonra sehrin daracik sokaklarinda yuruyus. Havaalanina gidis ve Katmandu ucagina binis. Havaalaninda karsilanma ve otele yerlesme.
Konaklama
7  GÜN KATHMANDU
Sabah Durbar Meydani, Hanuman Dhoka, Tanrica Kumari evi gezisiyle sehir turu. Yerel carsilarda yuruyerek dolasma. Svayambunath - Budanin gozleri tapinagi gezisi. Ogleden sonra Bhadgaon gezisi, Durbar Meydani, Natyapole Tapinagi ve Nepalin Varanasi”si Pashupatinath gezisi
Konaklama
8  GÜN KATHMANDU / DELHİ
Sabah Boudnath gezisi. Bu dünyanin en büyük stupasıdır. Ardından havaalanına gidiyoru ve uçakla Delhi’ye geri dönüyoruz.
Tum gece
9  GÜN DELHİ
Sabah kahvaltıdan sonra Eski şehiri dolaşmak ğzere otelden ayrılıyoruz. Bu günküşehir gezimizde Red Fort (Kızıl Kale) ,  Cuma Camisi ve Mahatma Gandi ve Nehrunun naaşlarının yakıldığı yerleri ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra Yeni Delhi şehir turu; Qutub Minresi ve India Gate gezisi. Baskanlik Sarayi ve Millet Meclisinin yanindan gecis, Diplomatik bolge ve Delhinin ticaret merkezi olan Connaught Place gezisi.
Konaklama
10 GÜN DELHİ’DEN AYRILIŞ
Delhi Uluslararasi havaalanına ulaşım ve eve geri dönüş yolculuğu  
 

GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI

Delhi-Agra-Jaipur-Varanasi