gallery/kap2
gallery/kap1
gallery/kap5
gallery/kap3
gallery/kap4
Kapadokya Turu

1.GÜN Perşembe  İSTANBUL’DAN AKSARAY’A HAREKET
Belirlilen yerlerde buluşarak İstanbul- İzmit - Adapazarı - Bolu - Ankara güzergâhını takip ederek yaklaşık 10-11 saat (750 km) yolculukla Aksaray'a hareket ediyoruz.
 2.GÜN  Cuma     AĞZIKARAHAN KERVANSARAYI-KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ-UÇHİSAR-DEVREN-GÜVERCİNLİK VADİSİ- HAYAL GÜCÜ VADİSİ 
Sabahın erken saatlerinde Aksaray'da kahvaltı molası veriyoruz.  Kahvaltıdan sonra, bölgenin ikinci büyük mimarı Hasan Dağı’nın görüntüsünü fotoğraflayacağız. Fotoğraf molasından sonra, Selçuklu Devleti’nin İpek Yolu üzerin de bırakmış olduğu muhteşem mimari olan Ağzı Karahan Kervansarayı’na geçiyoruz. Daha sonra korunma amaçlı dünyanın en korunaklı şehri olan Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne hareket ediyoruz. Depoları hayvan barınakları, tüneller, bağlantı yerleşim merkezleri kilise ve şaraphaneleri ile büyüleyici bir 1000 yıllık yaşantı tarihine sahip yeraltı şehrini gezdikten sonra öğle yemeği molası vereceğiz. Bölgeye özgü çömlek kebabının da bulunduğu restoranımızda yemek sonrası Kapadokya’nın merkezi durumundaki Ürgüp’teki otelimize geçiyoruz. Burada vereceğimiz 1 saatlik serbest zamandan sonra turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk olarak, Güvercinlik Vadisi. Daha sonra Kapadokya’nın  en güzel manzarasına sahip Uçhisar Kalesi’ne çıkıyoruz. Rehberimizden bölge hakkında bilgiler alıp bol bol fotoğraf çektikten sonra, Onyx Taşı Atölyeleri’ne geçiyoruz ve alışveriş yaptıktan sonra Devrent Vadisi’ne geçiyoruz. Vadilerin ve yamaçların uzun zaman içinde yüksek erozyona uğraması nedeni ile hayal gücünüzün zorlanacağı şekillerin olduğu bir gezi yerinde yürüyüş yapar iken vadi içindeki şekiller oluşumlar ile iç içe olacaksınız. Daha sonra otelimize dönüyoruz.Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.Akşam isteyen misafirlerimizle Hayal Gücü Vadisi’nde macera yürüyüşüne çıkıyoruz. El fenerleri ile 1 saatlik gezi programı sonrası otele dönüyoruz.
Not: El fenerleri acentamız tarafından karşılanacaktır.
3.GÜN Cumartesi   EKSTRA BALON TURU - ASMALI KONAK - HACIBEKTAŞ - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ  
Sabah 05:00’da  balonun kalkacağı vadiye hareket ediyoruz. 07:00’a kadar balon ile gezildikten sonra, indiğimiz noktadan saat 08,00’da otele dönüp 08,30’da sabah kahvaltısı yapıyoruz. (Ekstra).Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Üç Güzeller Peribacaları’na geçiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Burada Üçler Çeşmesi Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, Yemekhane, Aşevi, Meydan Evi, Hacıbektaş-ı Veli ve Balım Sultan Türbesi’ni gezdikten sonra, Delikli Taş’a doğru yola çıkacağız. Burada Mahsuni Şerif’in Anıt Mezarı’nın da bulunduğu mevkide, ozan ve şairlerin heykelleri ve adak alanlarını görme şansımızda olacaktır. Daha sonra tekrar Hacıbektaş ilçesine dönüp, değişik yörelerden semah gösterisini izleyeceğiz. Dönüşte Kültür ve Turizm  Bakanlığı’nın desteklediği halı-kilim atölyesine uğruyoruz.Alışveriş molası verdikten sonra, öğle yemeğini alacağımız restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeği sonrası Göreme Açık Hava Müzesi’ne geçeceğiz. Göreme Açık Hava Müzesi’nde sırasıyla St. Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Azize Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilisesi ve Yemekhane’yi  geziyoruz. Göreme gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.İsteyen misafirlerimizle birlikte Türk Gecesi’ne gidiyoruz. Türk Gecesi (Ekstra) 
4.GÜN Pazar     NARLI GÖL KRATER GÖLÜ-IHLARA VADİSİ-BELİSIRMA- SELİME- TUZ GÖLÜ
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası (bir daha otele dönülmeyecek)  Narlıgöl Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Her türlü cilt hastalığına iyi gelen şifalı suyuyla meşhur gölde fotoğraf molası verdikten sonra Ihlara Vadisi’ne geçiyoruz. Hasandağı'ndan çıkan bazalt ve andezit yoğunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlaklar ve çökmeler sonucu oluşmuş kanyona inip Ağaçaltı, Yılanlı ve Sümbüllü Kiliseleri’ni geziyoruz. Melendiz Çayı eşliğinde yapılan yürüyüşte yeşil bir vaha gibi önümüzde duran vadide birçok ağaç ve bitki çeşidini görmek mümkün. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Ihlara da, kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliseler mevcut . Yürüyüşün sonunda  Belisırma Köyü’ne hareket ediyoruz. Köyde alacağımız öğle yemeği sonrası bizi bekleyen aracımıza binerek Selime-Yaprakhisar’a geçiyoruz. Yol üzerinde Yıldız Savaşları filminin ‘’Star Wars Honi Kayaları’’ nı görüp Aksaray’a hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz moladan sonra yolda Tuz Gölü’ne uğrayıp fotoğraf çekiminin ardından Kapadokya’ya başka bir sefer geleceğimize söz vererek veda ediyoruz.
GEZİYE GELİRKEN

 • Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
 • Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
 • Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda 
 • üşüyebilirsiniz.)
 • Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da 
 • spor ayakkabı iyi olur.
 • Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
 • Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
 • Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
 • Varsa ilaçlarınız.
 • Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

TUR ÜCRETİNE DAHİL HİZMETLER

 • 2 gece konaklama (Yarım Pansiyon)
 • 2 sabah kahvaltısı
 • 2 akşam yemeği
 • Lüks araçlarla ulaşım
 • Araçlarda ikram ve servis
 • Müze ve ören yeri girişleri 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm kişisel harcamalar
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Ekstra turlar
 • Öğle yemekleri
 • Ekstra harcamalar
   
gallery/kap7