Gezdirmek sanattır

Grand Rusya Turu 

NORDWİND HAVAYOLU İLE

GAP TURLARI

28 NİSAN 2024 İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA, SAAT 22:00

Akşam, İstanbul  Havalimanı  Dış  Hatlar  Gidiş  terminalindes aat 22:00 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile CANCUN yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta olacaktır.

1. GÜN / 29 NİSAN 2024 İSTANBUL – CANCUN 0215 1210

THY tarifeli seferi ile 02:15 Cancun uçuşumuz sonrası yerel saat ile 12:10’da Cancun’a ulaşıyoruz. Varışta karşılanma ve özel aracımız ile arzu eden misafirlerimiz için Extra bir turumuz var.

CHICHEN ITZA TURU ‘’ MAYA ANTİK KENTİ ‘’ CENOTE ANTİK HAVUZ YÜZMELİ [155USD]

Kahvaltının ardından erken saatlerde, hareket saatimiz 07:30 , UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan, Dünyanın 7 harikasından biri olan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Mayalar’ın en ilginç yapılarından El Caracol – Gözlemevi, Chichen Itza’da bulunmaktadır. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı (Bu yapıların duvar resimlerinde, Tolteklerin Chichen Itza’yı fethi ve Maya liderlerinin kurban edilişi resmedilmiştir) ;Rahibeler Manstırı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Chichen Itza keşfinin ardından ÖĞLE YEMEĞİ mizi yerel bir restoranda alacağız. Yine burada yeralan CENOTE isimli antik Maya kuyularından bir tanesinde yüzme molası vereceğiz.Bu kuyularda bir zamanlar insan kurban edildiği söylenir.Kutsal olduğuna inanan Maya halkı bu törenleri bu yerlerde yaparlarmış. Daha sonra yeniden ünlü tatil merkezi Cancun’a hareket ediyoruz ve öğleden sonra saatlerinde otelimize geri geliyoruz.Geceleme otelimizde.CANCUN HOTEL Wyndham Garden 4* vb

2.GÜN / 30 NİSAN CANCUN - HAVANA 09:50 11:55

Sabah otelimizden ayrılıyoruz , havalimanına geçeceğiz, CANCUN HAVANA uçuşumuzu yapacağız.11:55’de Küba’nın başkenti Havana’ya ulaşıyoruz. Havalimanında karşılanma ve rehberimiz eşliğinde, konaklayacağımız tesise geçerek , eşyalarımızı bırakıyoruz. Daha sonra gezimize başlıyoruz. HAVANA ŞEHİR TURU ÖĞLE YEMEKLİ TUR * Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Geceleme Havana Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.

3.GÜN / 01 MAYIS 2023 HAVANA -1 MAYIS KUTLAMALARI

BUGÜN 1 MAYIS* İŞÇİ BAYRAMI** Küba’da Özel bir sabah başlıyor. Çok erken saatlerde yola çıkıyoruz. Bugün ÖZEL OLARAK ayrılmış günümüz. ÖZEL bayram günü etkinliği ..ve DEVRİM sabahı kortejlerine katılmak üzere Devrim meydanına gideceğiz. Binlerce insan içerisinde ellerimizde bayraklarla kutlamalara katılacağız (gelirken yanınıza Türk Bayrağı alınız) ..Kutlamalar sonrası Serbest günümüz.. Geceleme Havana Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.

4. GÜN / 02 MAYIS CIENFUEGOS TRINIDAD

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Turumuzun sonunda Trinidad’da Casa Particular konaklama.

5. GÜN / 03MAYIS TRINIDAD -ANCON PLAJI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Bar’da özel yöresel kokteylden tadacağız, Bugün ayrıca Ancon sahiline gideceğiz (Yüzme / denize girme imkânı vardır, hazırlıklı olunuz) Konaklama Trinidad merkez bölgesindedir. Trinidad’da Casa Particular konaklama

6.GÜN /04MAYIS SANTA CLARA – VARADERO

Sabah erken kahvaltı sonrası saat 08:30’da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Varadero‘ya yöneliyoruz, Matanzas bölgesinden geçerek güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Varışımızı takiben HER ŞEY DAHİL hizmet veren tesisimize giriş yapacağız. YÜZME imkânı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. GECELEME VARADERO’da HER ŞEY DAHİL OTELDE.OTELİMİZ: BRISAS DELCARIBE VARADERO 4* VB. ALL INCLUSIVE

7.GÜN / 05MAYIS VARADERO

Bugün Varadero sahillerinde serbest günümüz olacak. Arzu eden misafirlerimiz Varadero KATAMARAN turuna katılabilirler [ 125 usd] Tam gün sürecek teknede ikramları olan özel deniz keyif turu.HER ŞEY DAHİL hizmet veren tesisimize GECELEME VARADERO’da OTELİMİZ: BRISAS DELCARIBE VARADERO 4* VB ALL INCLUSIVE

8.GÜN / 06MAYIS VARADERO – HAVANA

Kahvaltı sonrası Havana’ya transfer oluyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Havana’ya varışımızı takiben serbest zamanlar. Geceleme Havana Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.

9.GÜN /07MAYIS PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve Vinales’te yerel bir Puro Çiftliği’ni ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.Geceleme Havana Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.

10.GÜN /08MAYIS HAVANA

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Geceleme Havana Otelimiz: St John 3* veya Vedado 500 3* vb.

11.GÜN /09MAYIS HAVANA ISTANBUL 

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Erken saatlerde Havana Havalimanı’na geçiyoruz. TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile 09:10’da dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12. GÜN /09MAYIS ISTANBUL

Sabah 08:30’da İSTANBUL Havalimanı’na ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi.

 

FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ     :

 • TÜRK HAVA YOLLARI ile İSTANBUL –CANCUN /HAVANA – İSTANBUL uçak bileti 23 kg Bagaj
 • Havalimanı transferleri
 • 4 Gece Havana Otel ve 2 gece Trinidad’da CASA PARTICULAR-lisanslı Pansiyon otel KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA
 • 2 Gece Varadero’da OTELDE KONAKLAMA HER ŞEY DAHİL (all inclusive )
 • 1Gece  CANCUN
 • Toplam 9 gece / 12 gün
 • Turlar esnasında alınacak 4 ÖĞLE YEMEĞİ
 • Havana’da YARIM GÜNLÜK ŞEHİR TURU
 • Pınar Del Rıo –Vinales Vadisi Turu
 • Cienfuegos ve Santa Clara şehir turu
 • TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
 • Tüm turlar
 • Seyahat Sigortası (COVID 19 Kapsamlı)
 • *Yurtdışından katılacak misafirlerimiz (Sigortalarını çıkış ülkesinden yaptırmalıdır)
 • *Pasaport geçerlilik süresine olmasına özen gösteriniz. Süreyi kontrol ediniz.

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

 • Küba KOLAY Vize ücreti (50 EUR) NOT: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Programda belirtilmeyen yemekler ve dahil yemeklerde alınan içecekler.
 • Yurt dışı çıkış pulu (150 TL)
 • TURUMUZUN YABANCI - YEREL SERVISLER - REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ-80 usd

 

EXTRA TURLAR /

Cancun : CHICHEN ITZA TURU  ‘’  MAYA  ANTİK KENTİ  ‘’  CENOTE ANTİK HAVUZ  YÜZMELİ [155USD]

Varadero :  KATAMARAN turu*  Tam gün sürecek teknede ikramları olan özel deniz keyif  turu   [ 125 usd]

GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI

Küba'da  1 Mayıs

29 Nisan - 12 Mayıs

12 Gece 11 Gün

 

İki Kişilik Odada Kişi başı           2590.-$

Tek Kişilik Konaklama                 2890.-$