gallery/instagram
gallery/hol1
gallery/hol2
gallery/hol3
gallery/diw5
gallery/diw4
gallery/bollywood1
gallery/bollywood2
gallery/bollywood7

1.GÜN   17.KASIM.2018   İSTANBUL - AMRİTSAR                                                    
Havaalanında buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuz için uçağa biniyotuz. Geceleme uçakta olacak.
2.GÜN   18.KASIM.2018   AMRİTSAR                                                    
Amritsar’a varış, karşılanma ve otele transfer.Amritsar Punjab eyaletinde bir şehir ve Sihizm (Sih Dini) için çok kutsal olan Altın Tapınak sebebiyle de sadece Sih dinine inananların değil batılı turistlerin da akınına uğruyor.Halk arasında “Altın Tapınak” olarak adlandırılan Harmandir Sahib, kutsal sularla dolu bir havuzun tam ortasında yer alıyor  Hindistan’ın kuzey bögesinde yaşamış 10 gurunun öğretilerini temel alan Sihizm dininin ana ibadethanesidir. Harmandir Sahib’i ziyaret eden Sihler, bu ziyaretlerinden sonra kendi inanışlarında “Hacı” olmaktadır. Tapınak bölgesinde kadın-erkek herkes başını örtmek zorundaGüneş ışığının geliş açısına göre değişen ışık oyunları altında tapınağın görüntüsü muhteşemdir. Daha sonra Jallianwala Bagh ‘ı göreceğiz. 13 Nisan 1919 da İngilizler bu alanda toplanan silahsız Hintlilerin üzerine ateş açarak yüzlerce insanın ölmesine ve yaralanmasına yol açan Amritsar Katliamını gerçekleştirmişler. Resmi sayının 379 olarak açıklanmasına rağrem gerçek sayının 1100 olduğu söylenmektedir. Duvarlardaki kurşun delikleri trajedinin boyutlarını oldukça etkili bir şekilde anlatmaya yetiyor. Bahçenin ortasında ölenlerin anısına bir anıt yapılmış.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN   19.KASIM.2018   AMRİTSAR – DELHİ - JAİPUR
Sabah kahvaltı sonrası Amritsar havaalanına varış ve Delhi uçuşunu yapıyoruz. Delhi’ye varış karşılanma ve özel aracımızla kara yoluyla yaklaşık 4 saatlik yolculuktan sonra Japur’a varış, otele yerleşme.  Günün kalan kısmını dinlenerek geçiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN   20 KASIM   JAİPUR
Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasıı Jaipur’a 11 km uzaklıktaki Amber Kalesi ziyareti için yola çıkıyoruz. Kaleye fillerle çıkıyoruz. İç kısmında Kraliyet salonları; fildişi aynalar, zarif duvar resimleri ve cam işçilikleri ile donatılmıştır.  Kına ile el ve ayak boyaması yaptırabilirsiniz.Öğleden sonra Şehir Sarayı Müzesi’nde geleneksel Rajasthan ve Moğol sanatından örneklerini göreceğiz. Müzede kraliyet kıyafetleri, halılar, eski silahlar, mahkeme ve savaş sahnelerinin tasvir edildiği minyatürler ve porselenler görülebilir. Şehrin kurucusu SawaiJai Singh ve kentin en görkemli mimarisi, sanat ve zanaat yapısı hakkında bilgiler verir. Kraliyet ailesi hala sarayda yaşamaktadır.Kral ailesindeki kadınların ve haremdekilerin şehrin ana caddesini gözleyebilmeleri için yapılmış olan pembe renkteki Hawa Mahal (rüzgar sarayı); ziyaret edilecek SawaiJai Singh tarafından yaptırılmış olan Hindistan’daki 5 gözlem evinden en meşhur olanı MS  1728’da inşa edilmiş Jantar Mantar (gözlemevi) City Palace’ın karşısında yer alır. Kralın astronomi ve numeroloji tutkusundan taştan yontulmuş astronomik aletlerden oluşturmuş olduğu koleksiyonu günümüze kadar kendini korumuştur.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5.GÜN   21.KASIM.2018   JAİPUR – AGRA (ARAÇLA YAKLAŞIK 5 SAAT)
Sabah oteldeki kahvaltı sonrası ortalama 5 saat sürecek olan Agra yolculuğumuza başlıyoruz.Önce Moğol egemenliğindeki başkent olan Agra, bugün Moğol kralı Şah Cihan tarafından eşi Kraliçe Mümtaz Şah için yaptırdığı Taj Mahal ile dünyaca tanınmaktadır.
Agra’ya varışımdan sonra Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alana Agra Kalesini gezeceğiz. Ekber tarafından 1565 yılında yapılmaya başlanmış ve çeşitli eklerin inşasıyla Şah Cihan tarafından bitirilmiştir. Kale, önceleri askeri amaçlı olarak yapılmışsa da Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Yukarıda belirttiğimiz gibi Şah Cihan, yaşamının son günlerinde büyük oğlu Âlemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve penceresi Tac Mahal’e bakan bir odada ölmüştür.Kalenin çevresi 2.5 km. uzunluğunda ve 20 metre yüksekliğindeki duvarlarla koruma altına alınmıştır.Agra Kalesi gezimizden sonra otele dönüş.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(Taj Mahal Cuma günleri kapalıdır)
6.GÜN   22.KASIM.2018   AGRA - DELHİ
Kahvaltı sonrası 1983’de Unesco Dünya Mirası Listesine alınan Taj Mahal ziyaretimizi yapacağız. 1631 yılında inşası başlamış, 20.000 kişi tarafından 22 yılda tamamlanmıştır. Mimarı Ustad Ahmed Lahori olduğu söylenir. Aynı eserden bir daha yapamaması için mimarın elleri kesilmiş ve gözleri kör edilmiştir diye rivayetlerde bulunaktadır.  Şair Abu Talıb Kalım , bu muhteşem eserin sanatını yüceltmek adına Kuran-ı Kerim’den de alınan ayetler yazmıştır. Mermer taşlardan oyma çiçeklerle bezenmiştir. Şah Cihan’ın simetri tutkusu nedeniyle, ziyaretçilerde yansıma hissi uyandırır.Daha sonra Delhi’ye gitmek üzere yola çıkacağız. Yaklaşık 4 saatlik yolculuk sonrası Delhi’ye varış ve otele yerleşme. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelde.
7.GÜN   23.KASIM.2018   DELHİ
Sabah kahvaltısından sonra tüm gün Eski ve Yeni Delhi şehir turuna çıkıyoruz. İlk önce Kızıl Kaleyi dışarıdan göreceğiz. Bu kalenin Hint Dilindeki ismi Lal Qila (Lal=kırmızı, Qila=Kale) ismini kalenin yapıldığı kırmızı kum taşından almıştır; 1648 yılında Moğol imparatoru Şah Cihan tarafından yaptırılmıştır. Şah Cihan’ın gücünü ve zerafetini sembolize eder. Daha sonra Kalenin tam karşısında bulunan Hindistan’ın en büyük Camii Jama Masjid’i ziyaret edeceğiz Chandni Chowk eski şehrin en renkli pazarı olup eski Delhi’nin ticaret merkezidir. Bu kalabalık merkezin içinde 3 Tekerlekli bir bisikletle gezi sizleri bekliyor.Hindistan’ın ulusal babası olan,1948 ‘de Nathuram Godse tarafından öldürülen MAHATMA GANDHI’nin anıtsal mezarının bulunduğu Raj Ghat parkını gezeceğiz. Her Cuma burada anıtsal bir tören yapılmaktadır. Hindistan’ın ilk başbakanı olan Jawahar Lal Nehru’nun mezarı da anıt mezarın kuzeyinde bulunmaktadır.Gezimizin devamında 1920 yılında İngilizler tarafından işgal edilen, hükümet binalarının, yeşil bahçelerin ve büyük geniş bulvarın bulunduğu Yeni Delhi’yi gezeceğiz.Yüksekliği 72.5m olan Qutub Minar, Gezimizin devamında Qutub-ud-Din Aibek tarafından  1199 yılında yaptırılmış olan 73mt. yüksekliğindeki Qutab Minaresi; kırmızı kum taşından yapılmış olan minare içinde bir iskelet yapı olmadan kendi kendine ayakta durabilen dünyanın en yüksek tuğladan yapılma kulesi.  UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır.Daha sonra içinde sürekli ilahilerin okunduğu, altın kubbeli binası ve binayı çevreleyen havuzu ile dingin ve huzurlu bir atmosfer yaratılan Bangla Sahib Tapınağı; elleriyle irmik helvası dağıtan görevlileri, ilginç kıyafetli insanları ve genel adetleriyle ilgi çekici bir Sih Tapınağıdır. Adetleri Müslümanlara oldukça benzeyen Sihlerin tapınakları hem çok huzurlu hem de her an canlı. İçeri çıplak ayakla giriliyor ama hiç merak etmeyin, Sihler hijyen konusunda aşırı titizlikleriyle biliniyor. Girişte erkek, kadın fark etmez başınızı bağlamanız gerekiyor, o yüzden yanınızda ufak bir örtü bulundurmanız iyi olabilir.Aracımızla resmi cadde olan Rajpath boyunca gezecek, Parlemento Binası, Yeni Delhi ‘nin ortasında, 42 metre yüksekliğinde Fransız Savaş anıtının bir benzeri olan Hindistan kapısı (India Gate) göreceğimiz yerler arasındadır  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.***Akşam dileyen misafirlerimizle Bollywood dans perfonrmansına gidilebilir. 
8.GÜN   24.KASIM.2018   DELHİ - KATHMANDU
Kahvaltının ardından Nepal’in başkenti Kathmandu’ya gitmek üzere havaalanına transfer oluyoruz. Kathmandu’ya  varışımızda bizi bekleyen aracımızla, ülke hakkında bilgilendirme eşliğinde panoramik olarak göreceğimiz şehirden geçerek otele transfer. Daha sonra otelden aracımızla ayrılarak Thamel meydanına gideceğiz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
9.GÜN   25.KASIM.2018   KATHMANDU
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Katmandu’yu keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak Swayambhunath Tapınağını göreceğiz. Bu tapınak aynı zamanda Maymun Tapınağı olarak ta bilinmektedir. Burada yaşayan maymunlar kutsal kabul edilmektedir. Nepal’deki en büyük Budist tapınaklarından biridir.Daha sonra kutsal Bagmati nehri kıyısında kurulmuş olan özel bir yeri Pashupatinath ‘ı göreceğiz.  Hinduizm’in üç temel tanrısından olan Shiva adına 1600 yıl önce kral Yaksha Malla tarafından yaptırılan Pashupatinath Tapınağında açık havadaki bir gösteriye dönüşüyor. Tapınağın bir diğer özelliği ise tapınağın üzerindeki birbirinden ilginç erotik oymalar.Günümüzün devamında bir başka UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Boudhanath Stupa’sını göreceğiz. Bu devasa  stupanın üzerinde Lord Buda’nın her şeyi gören gözlerin görebilirsiniz. Mana Deva tarafından 5.yy’da günahlarının kefareti olarak yaptırdığı stupa sekizgen bir taban üzerine oturtulmuş ve etrafı dua çemberleri ile donatılmıştır. Asya Pasifiğin en büyük Budist tapınağıdır. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
10.GÜN   26.KASIM.2018   KATHMANDU - İSTANBUL
Uçak saatine uygun olarak havaalanına transfer.


NOT

Programda belirtilen kara yolu yolculuk  süreleri ortalama olup, hava ve yol şartlarına göre farklılık gösterebilir.
NOT

Hindistan iç hat uçuşlarında her bir kişi için 15 Kg bagaj hakkı ve 5-7 Kg kabin bagajı hakkı bulunmaktadır.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Toplam 08 gece belirtilen otellerde oda – kahvaltı – akşam yemeği olarak konaklama. 
 • Programda belirtilen tüm şehir içi ve şehirler arası transferler, şehir gezileri
 • Tüm gezilerde İngilizce yerel rehber.
 • İstanbul’dan itibaren Türkçe rehber
 • Eski Delhi gezisinde rikşa binişi
 • Jaipur’da Amber Kalesine fil/jeep ile çıkış.
 • Varanasi’de 3 tekerlekli rikşa binişi
 • Varanasi – Ganj nehrinde tekne turu
 • Programda belirtilen gezilerde görülecek müze, saray ve ören yer girişleri.
 • Her gün için kişi başı 2 şişe su
 • Şu anda geçerli olan tüm yasal vergiler.
 • Türkçe rehberlik hizmeti ile rehberin dış hat uçak biletleri ve vize ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İstanbul - Delhi - İstanbul uçak biletleri
 • Delhi – Kathmandu ekonomi sınıf uçak bileti
 • Öğle yemekleri (kişi başı günlük ortalama USD15 – 18)
 • Akşam yemeklerindeki içecekler.
 • Seyahat sigortası 
 • Nepal vize ücreti (USD25.- ülke girişinde bireysel olarak alınıyor)
 • Hindistan vizesi (USD135.- YEŞİL PASAPORT için de vize gekekmektedir)
 • Kuru temizleme, telefon veya mini bar gibi oteldeki şahsi harcalamarınız, 
 • Havaalanı ve oteldeki bagaj taşıma bahşişleri, 
 • Müze, saray ve ören yerlerde şahsi kamera vb. için ödenecek giriş ücretleri
 • Programda belirtilmeyen tüm servisler.
 • Şoför ve yerel rehber bahşişleri (kişibaşı yoplam USD 55.-)
 • Bollywood şov kişibaşı USD65.-

 

 

 

 

 

 

gallery/bollywood6
gallery/bollywood8
gallery/bollywood3

İki Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişi

1528.-€

2075.-€

gallery/radisson-blu-hotel-amritsar

Amritsar Radisson Blu Hotel

gallery/hotelroyalorchid

Jaipur Royal Orchid Hotel

gallery/howard-plaza-agra1

Howard Agra Hotel

gallery/29022966

Delhi Hotel Sarovar Muse

gallery/30393812

Kathmandu Radisson Blu

HİNDİSTAN & NEPAL

AMRİTSAR & JAİPUR & AGRA & DELHİ & KATMANDU

17.Kasım.2019 - 26.Kasım.2019