gallery/instagram
HİNDİSTAN GURME TURU

JAİPUR & AGRA & DELHİ 

08.Kasım.2019 - 15.Kasım.2019

 

gallery/hgurme1
gallery/hgurme5
gallery/hgurme4
gallery/hgurme2
gallery/diw5
gallery/hgurme9

İki Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişi Konaklama

1388.-$

1743.-$

1.Gün   08.Kasım.2019   İstanbul - Delhi
Havaalanında buluşma Delhii uçuşu için bilet ve pasaport işlemlerini tamamlayıp uçağa geçiyoruz. Geceleme uçakta.
2.Gün   09.Kasım.2019   Delhi - Jaipur
 Sabah Delhi havaalanına varış ve karşılanmanızın ardından aracımızla ortalama 5 saat sürecek kara yolculuğu ile Jaipur’a gidiyoruz. Otele varış ve yerleşme.Öğle yemeğinden sonra Şehir Sarayını gezip Müze’deki geleneksel Rajasthan ve Moğol sanatından örneklerini göreceğiz. Müzede kraliyet kıyafetleri, halılar, eski silahlar, mahkeme ve savaş sahnelerinin tasvir edildiği minyatürler görülebilir. Şehrin kurucusu Sawai Jai Singh ve kentin en görkemli mimarisi, sanat ve zanaat yapısı hakkında bilgiler verir. Kraliyet ailesi hala sarayda yaşamaktadır.Öğle yemeği otelde, günün kalanını dinlenerek geçiriyoruz. 
3.Gün   10 Kasım.2019   Jaipur
Otelimizdeki kahvaltı sonrası Jaipur’a 11 km uzaklıktaki Amber Kalesi ziyareti için yola çıkıyoruz. Amber  Kalesi aşağısında Maota Gölü bulunan Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneğidir. Kaleye fillerle çıkıyoruz. İç kısmında Kraliyet salonları; fildişi aynalar,  zarif duvar resimleri ve cam işçilikleri ile donatılmıştır.  Kaleden jeep lerle şehre iniyoruz (Amber Kalesine çıkmak için sınırlı sayıda fil olduğundan ve her file sadece 2 kişi bindiğinden dolayı uzun bekleme süresi olabiliyor bu gibi durumlarda kaleye jeep ile çıkılabilir) Öğleden sonra yerel bir restoran şefi ile alışverişe çıkıyoruz ve yapacağımız yemekler için malzeme alıyoruz.Hindistan’da yemek yapmak çok ciddi bir iştir. Yüzlerce baharatın rengi ve tadının sunum şenliğine döndüğü bu coğrafyada yemek yapma sanatını bizlerde deneyimleyeceğiz. Hint mutfağının vazgeçilmezi olan tatlı, ekşi, baharatlı, acı her lezzeti bulacağınız sebze ağırlıklı bu mutfakta farklı bir gün sizleri bekliyor.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.Gün   11.Kasım.2019   Jaipur - Agra
Otelimizdeki kahvaltıdan sonra 4 saat sürecek olan Agra yolculuğumuza  başlıyoruz. Yol üzerinde Agra’ya 40km uzaklıktaki Fathepur Sikri’yi geziyoruz. Fatehpur Sikri - Moğol İmparatorluğu hükümdarlarından Akbar Şah tarafından 1569 da inşa edişmiş, susuzluk nedeni ile tamamlanması 12 yıl sürmüş olan ve kırmızı şehir olarak bilinir. Bu ıssız kentin ihtişamı kelimelerle tarif edilemez. Fetihpur Sikri'de su kaynakları yetersiz olduğu için başkent 1586'da Delhi'ye taşınmıştır.  Gezimizden sonra Agra’ya devam edeceğiz  Agra’ya varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelde
5.Gün   12.Kasım.2019   Agra                                                       
Sabah kahvaltı sonrası Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Taj Mahal‘i geziyoruz.Taj Mahal, 1631 yılında inşası başlamış, 20.000 kişi tarafından 22 yılda tamamlanmıştır. Mimarı Ustad Ahamed Lahori olduğu söylenir. Aynı eserden bir daha yapamaması için mimarın elleri kesilmiş ve gözleri kör edilmiştir.  Şair Abu Talıb Kalım, bu muhteşem eserin sanatını yüceltmek adına Kuran-ı Kerim’den de alınan ayetler yazmıştır. Mermer taşlardan oyma çiçeklerle bezenmiştir. Şah Cihan’ın simetri tutkusu nedeniyle, ziyaretçilerde yansıma hissi uyandırır. Taj Mahal gezimizden sonra otobüsümüz ile otele kahvaltı için geri dönüyoruz.Daha sonra Hindistan daki bir başka Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Agra Kalesini gezeceğiz. Ekber tarafından 1565 yılında yapılmaya başlanmış ve çeşitli eklerin inşasıyla Şah Cihan tarafından bitirilmiştir. Kale, önceleri askeri amaçlı olarak yapılmışsa da Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Şah Cihan’ın hayatını kaybettiği bu kalenin çevresi 2.5 km. uzunluğunda ve 20 metre yüksekliğindeki duvarlarla koruma altına alınmıştır.Akşam yemeği ve konaklama otelde (Taj Mahal Cuma günleri kapalıdır.)
6.Gün   13.Kasım.2019   Agra  -  Delhi                                                  
Agra’daki otelimizde alacağımız kalhvaltıdan sonra Delhi’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuktan sonra varışımızla birlikte Eski Delhi gezimize başlıyoruz. İlk önce 1650 – 56 yılları arasında yapılmış olan Cuma camisini göreceğiz daha sonra eski şehrin ara sokaklarındaki en renkli ticaret merkezi olan Chandni Chowk’da üç tekerlekli bisiklet olan rikşalarla kısa bir gezintiye çıkacağız..Hindistan’ın babası Gandi’nin anıt mezarının bulunduğu Raj Ghat parkını gördükten sonra otele transfr oluyoruz.23 Eylül 2010’da 110 kişilik ekiple başlayan ve Nautanki Mahal Tiyatrosunda sergilenmekte olan muhteşem Bollywood Dans şovu Zangoora 2013de kadrosunu 250 kişiye çıkartmış ve 1000 den fazla gösteri sergilemiştir. Çingene Prensin hikayesinin anlatıldığı gösteriden sonra akşam yemeği ve geceleme otelimizde.(Dileyen misafirlerimizle Bollywood şovu izlemeye gidebiliriz.) 
7.Gün   14.Kasım.2019   Delhi                                                  
Bu sabah kahvaltı sonrası bir şef tarafından yönetilen yarım günlük yemek sınıfı içinde yerel pazardan alış veriş yapacağız. İlk olarak Masala Chai (Hint çayı) yapmayı öğreniyoruz, tabiki yanına sıcak olarak yenen bazı kızarmış atıştırmalıklarıda yapacağız.Aşçımız sıcak servis edilen bu lezzetli pakodalarla ilgili kısa bir bilgilendirme verecektir. Pakoda ve Masala Chai  için önlükleri giyme zamanı.Dal – mercimek, Roti – yassı ekmek, Nan – pide, içi değişik lezzetlerle dolu sadviç pide, sebzeler ve daha fazlasını öğrenmeye hazırmısınız. Vejeteryan olmayanlar içinse tavuk etli farklı tatlar olacak. Üzerine tatlı olarak helva. Yaptığınız yemeklerin yeneceği öğle yemeğinden sonra Yeni Delhi’yi göreceğiz..İlk gezeceğimiz yet Sikh Tapınağı olan Bangla Sahib Tapınağı Altın kubbesiyle ve içindeki havuzu ile dingin ve huzurlu bir atmosfer yaratılan tapınak, her an okunan ilahileri, elleriyle irmik helvası dağıtan görevlileri, ilginç kıyafetli insanları ve genel adetleriyle ilgi çekici bir Sih Tapınağıdır. Adetleri Mülümanlara oldukça benzeyen Sihlerin tapınakları hem çok huzurlu hem de her an canlı. İçeri çıplak ayakla giriliyor ama hiç merak etmeyin, Sihler hijyen konusunda aşırı titizlikleriyle biliniyor. Girişte erkek, kadın fark etmez başınızı bağlamanız gerekiyor, o yüzden yanınızda ufak bir örtü bulundurmanız iyi olabilir.Aracımızla resmi cadde olan Rajpath boyunca gezecek, heybetli Hindistan kapısından (India Gate) geçeceğiz. Hindistan kapısı Yeni Delhi ‘nin ortasında, 42 metre yüksekliğinde ve kavşakta yer alır. Fransız Savaş anıtının bir benzeridir. Parlemento Binası göreceğimiz yerler arasındadır.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
8.Gün   15.Kasım.2019   Delhi   -  İstanbul                                               
Uçak saatine uygun olarak havaalanına transfer.
NOT – Programda belirtilen kara yolu yolculuk  süreleri ortalama olup, hava ve yol şartlarına göre farklılık gösterebilir.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Toplam 6 gece oda – kahvaltı – akşam yemeği olarak konaklama. 
 • Programda belirtilen tüm şehir içi ve şehirler arası transferler, şehir gezileri, klimalı araçlarla yapılacaktır.
 • Tüm gezilerde yerel İngilizce rehber.
 • İstanbul’dan itibaren Türkçe rehberlik hizmeti
 • Eski Delhi gezisinde Rickshaw binişi
 • Jaipur’da Amber Kalesine fil/jeep ile çıkış.
 • Şef eşliğinde 2 yemek deneyimi
 • Programda belirtilen gezilerde görülecek müze, saray ve ören yer girişleri.
 • Her gün için kişi başı 2 şişe su
 • Şu anda geçerli olan tüm yasal vergiler.
 • Seyaht sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Uçak bileti
 • Hindistan vize ücreti (USD135) YEŞİL PASAPORT sahipleri de vize almalıdır.
 • Öğle yemekleri (USD15.- günlük)
 • Kuru temizleme, telefon veya mini bar gibi oteldeki sahsi harcalamarınız, restaurant ve şoför bahşişleri, havaalanı ve oteldeki bagaj taşıma bahşişleri, kamera vb. Için ödenecek giriş ücretleri
 • Programda belirtilmeyen tüm yemekler ve servisler.
 • Restoran, rehber, şoför bahşişleri (USD50 kişibaşı kayıt sırasında alınmaktadır.)
 • Zangoora Bollywood dans gösterisi kişibaşı USD65.- (önceden rezervasyon gereklidir.)
gallery/hgurme8
gallery/crowne-plaza6
gallery/crystal-sarovar-premiere-agra-1464342377635jpg-113272184819-jpeg-fs
gallery/30393271
gallery/hgurme7

JAIPUR CROWN PLAZA HOTEL

AGRA SAROVAR CRYSTAL 

DELHİ ITC DWARKA HOTEL