gallery/instagram
gallery/hol1
gallery/hol2
gallery/hol3
gallery/diw5
gallery/diw4
gallery/bollywood1
gallery/bollywood2
gallery/bollywood7

20 NİSAN 2019    İSTANBUL - DELHİ 
Katar Havayolları ile Doha aktarmalı Delhi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 
21 NİSAN 2019    DELHİ – JAİPUR                              (            
Sabah Delhi havaalanına varış ve karşılanmanızın ardından aracımızla ortalama 4 saat sürecek kara yolculuğu ile Jaipur’a gidiyoruz. Otele varış ve yerleşme sonrasında dinlenmeniz için serbest zaman.Akşam üzeri yerel tapınakta akşam seremonisi izleyeme gidiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelinizde
22 NİSAN 2019    JAİPUR                                                   
Otelimizdeki kahvaltı sonrası Jaipur’a 11 km uzaklıktaki Amber Kalesi ziyareti için yola çıkıyoruz. Amber Kalesi aşağısında Maota Gölü bulunan Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneğidir. Kaleye fillerle çıkıyoruz. İç kısmında Kraliyet salonları; fildişi aynalar,  zarif duvar resimleri ve cam işçilikleri ile donatılmıştır.Kına ile el ve ayak boyaması yaptırabilirsiniz.(Amber Kalesine çıkmak için sınırlı sayıda fil olduğundan ve her file sadece 2 kişi bindiğinden dolayı uzun bekleme süresi olabiliyor bu gibi durumlarda kaleye jeep ile çıkılabilir) Daha sonra tekstil atölyesine giderek yerel baskı tekniğini görme imkanımız olacak Öğleden sonra Şehir Sarayı Müzesi’nde geleneksel Rajasthan ve Moğol sanatından örneklerini göreceğiz. Müzede kraliyet kıyafetleri, halılar, eski silahlar, mahkeme ve savaş sahnelerinin tasvir edildiği minyatürler, ve porselenler görülebilir. Şehrin kurucusu Sawai Jai Singh ve kentin en görkemli mimarisi, sanat ve zanaat yapısı hakkında bilgiler verir. Kraliyet ailesi hala sarayda yaşamakadır.Kral ailesindeki kadınların ve haremdekilerin şehrin ana caddesini gözleyebilmeleri için yapılmış olan pembe renkteki Hawa Mahal (rüzgar sarayı) fotoğraf tutkunları için mükemmel bir görsel… Daha sonra Şehir Sarayının karşısında yer alan, Sawai Jai Singh tarafından MS  1728’da inşa edilmiş Hindistan’daki 5 gözlem evinden en meşhuru  Jantar Mantar (gözlemevi) gezeceğiz. Kralın astronomi ve numeroloji tutkusundan taştan yontulmuş astronomik aletlerden oluşturmuş olduğu koleksiyonu günümüze kadar kendini korumuştur.Gezimizin sonunda “bulunmaz Hint kumaşı”nı görmek üzere tekstil atölyesine gidip hala kullanılmakta olan el baskı tekniği uygulayacağız. Gezimiz sonrası otele geri döneceğiz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
23 NİSAN 2019    JAİPUR - AGRA                                                             
Oteldeki kahvaltı sonrası 4 saat sürecek olan Agra yolculuğumuza başlıyoruz.Daha sonra Agra’ya devam ediyoruz.AGRA; Önce Moğol egemenliğindeki başkent olan Agra, bugün Moğol kralı Şah Cihan tarafından eşi Kraliçe Mümtaz Şah için yaptırdığı TAC MAHAL ile dünyaca tanınmaktadır.Agra’ya varışımızla birlikte Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan Taj Mahal ziyaretimizi yapacağız. 1631 yılında inşası başlamış, 20.000 kişi tarafından 22 yılda tamamlanmıştır. Mimarı Ustad Ahamed Lahori olduğu söylenir. Şair Abu Talıb Kalım , bu muhteşem eserin sanatını yüceltmek adına Kuran-ı Kerim’den de alınan ayetler yazmıştır. Mermer taşlardan oyma çiçeklerle bezenmiştir. Şah Cihan’ın simetri tutkusu nedeniyle, ziyaretçilerde yansıma hissi uyandırır.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Taj Mahal Cuma günleri kapalıdır
24 NİSAN 2019    AGRA - DELHİ           
Kahvaltıdan sonra Hindistan’daki bir başka Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan Agra Kalesini gezeceğiz. Ekber tarafından 1565 yılında yapılmaya başlanmış ve çeşitli eklerin inşasıyla Şah Cihan tarafından bitirilmiştir. Kale, önceleri askeri amaçlı olarak yapılmışsa da Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Yukarıda belirttiğimiz gibi Şah Cihan, yaşamının son günlerinde büyük oğlu Âlemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve penceresi Tac Mahal’e bakan bir odada ölmüştür.Kalenin çevresi 2.5 km. uzunluğunda ve 20 metre yüksekliğindeki duvarlarla koruma altına alınmıştır. Agra Kalesi gezimizden sonra Delhi’ye gitmek üzere yola çıkacağız.Akşam yemeği ve geceleme Delhi’de otelimizde.***Akşam dileyen misafirlerimizle Bollywood şova gidebiliriz.23 Eylül 2010’da 110 kişilik ekiple başlayan ve Nautanki Mahal Tiyatrosunda sergilenmekte olan muhteşem Bollywood Dans şovu “Zangoora” 2013de kadrosunu 250 kişiye çıkartmış ve 1000 den fazla gösteri sergilemiştir. Çingene Prensin hikayesinin anlatıldığı gösteriden sonra otele transfer ve geceleme otelimizde.
25 NİSAN 2019    DELHİ           
Sabah kahvaltısından sonra tüm gün Eski ve Yeni Delhi şehir turuna çıkıyoruz. İlk önce 1648 yılında Moğol imparatoru Şah Cihan tarafından yaptırılmış olan ve Şah Cihan’ın gücünü ve zerafetini sembolize eden Kızıl Kaleyi dışarıdan görerek Hindistan’ın en büyük Camii Jama Masjid’i ziyaret edeceğiz. Sonrasında 3 tekerlekli rikşalarla farklı bir macera yaşayacağımız Chandni Chowk’un dar sokaklarına gireceğiz. Burası eski şehrin en renkli pazarı olup eski Delhi’nin ticaret merkezidir. Bu kalabalık merkezin içinde 3 Tekerlekli bir bisikletle gezi sizleri bekliyor. Daha sonra. Hindistan’ın ulusal babası olan, 1948‘de Nathuram Godse tarafından öldürülen MAHATMA GANDHI’nin anıtsal mezarının bulunduğu Raj Ghat parkını gezeceğiz. Her Cuma burada anıtsal bir tören yapılmaktadır. Hindistan’ın ilk başbakanı olan Jawahar Lal Nehru’nun mezarı da anıt mezarın kuzeyinde bulunmaktadır. Gezimizin devamında Bangla Sahib Tapınağı; Altın kubbesiyle ve içindeki havuzu ile dingin ve huzurlu bir atmosfer yaratılan tapınak, her an okunan ilahileri, elleriyle irmik helvası dağıtan görevlileri, ilginç kıyafetli insanları ve genel adetleriyle ilgi çekici bir Sih Tapınağıdır. Adetleri Müslümanlara oldukça benzeyen Sihlerin tapınakları hem çok huzurlu hem de her an canlı. İçeri çıplak ayakla giriliyor ama hiç merak etmeyin, Sihler hijyen konusunda aşırı titizlikleriyle biliniyor. Girişte erkek, kadın fark etmez başınızı bağlamanız gerekiyor, o yüzden yanınızda ufak bir örtü bulundurmanız iyi olabilir.Gezimizin devamında Qutub-ud-Din Aibek tarafından 1199 yılında yaptırılmış olan 73mt. yüksekliğindeki Qutab Minaresini göreceğiz. Kırmızı kum taşından yapılmış olan minare içinde bir iskelet yapı olmadan kendi kendine ayakta durabilen dünyanın en yüksek tuğladan yapılma kulesi.  UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır.Aracımızla resmi cadde olan Rajpath boyunca gezecek, heybetli Hindistan kapısı Yeni Delhi ‘nin ortasında, 42 metre yüksekliğinde ve kavşakta yer alır. Fransız Savaş anıtının bir benzeridir. Parlemento Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Hindistan kapısından (India Gate) geçeceğiz. Hindistan kapısı Yeni Delhi ‘nin ortasında, 42 metre yüksekliğinde ve kavşakta yer alır. Fransız Savaş anıtının bir benzeridir.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
26 NİSAN 2019    DELHİ - İSTANBUL                                                 
Uçak saatine uygun olarak havaalanına transfer oluyoruz.
NOTE – Programda belirtilen kara yolu yolculuk  süreleri ortalama olup, hava ve yol şartlarına göre farklılık gösterebilir.Uçak bilet ücreti konfirme ettiğiniz tarihte doluluğa bağlı olarak farklılık gösterebilir.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Uluslararası uçak biletleri, 
 • Toplam 05 gece belirtilen otellerde oda – kahvaltı – akşam yemeği olarak konaklama. 
 • Programda belirtilen tüm şehir içi ve şehirler arası transferler, şehir gezileri, 
 • Tüm gezilerde yerel İngilizce rehber. 
 • Türkiye’den itibaren Türkçe rehber
 • Eski Delhi gezisinde Rickshaw binişi
 • Jaipur’da Amber Kalesine fil/jeep ile çıkış.
 • Programda belirtilen gezilerde görülecek müze, saray ve ören yer girişleri.
 • Her gün için kişi başı ½ lt şişe su
 • Şu anda geçerli olan tüm yasal vergiler.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Sigorta vb.
 • Bollywood şovu (USD55.-/ pp)
 • Kuru temizleme, telefon veya mini bar gibi oteldeki sahsi harcalamarınız, restoran, havaalanı ve oteldeki bagaj taşıma bahşişleri, kamera vb.için ödenecek giriş ücretleri
 • Programda belirtilmeyen tüm yemekler ve servisler.
 • Yerel rehber + şoför bahşişleri toplamı kişi başı USD35.-
gallery/bollywood6

İki Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişi

1295.-$

1635.-$

Amritsar Radisson Blu Hotel

Jaipur Royal Orchid Hotel

Howard Agra Hotel

Delhi Hotel Sarovar Muse

Kathmandu Radisson Blu

HİNDİSTAN 

 JAİPUR & AGRA & DELHİ 

20.Nisan.2019 - 26.Nisan.2019