gallery/instagram

15 Mart  2019           İstanbul - Delhi                                                     
Havaalanında buluşarak bilet ve pasaport işlemlerimiz gerçekleştiriyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz. (Araçla yaklaşık 4 saat)    
16 Mart 2019           Delhi - Agra                                                    
Delhi’ye varış, karşılanma ve özel aracımızla kara yoluyla yaklaşık 4 saatlik yolculuktan sonra Agra’ya varış ve otele yerleşme. Günün geri kalanında dinleniyoruz.
17 Mart 2019          Agra                                                    
Oteldeki kahvaltıdan sonra dünyanın yedi harikasından biri olan ve Unesco Dünya Kültür Mirası listesindeki Taj Mahal grzimizle bugünkü turumuza başlıyoruz. Daha sonra Hindistan’da bulunan bir başka Unesco Dünya Kültür Mirası olan Agra Kalesini göreceğiz. 11.yy’dan beri ayakta duran muhteşem yapı önceleri askeri amaçlı olarak kullanılmışsada Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Kalenin çevresi 2.5km. uzunluğunda ve 20mt yüksekliğindeki duvarlarla koruma altına alınmıştır. Kaleye, bir duvarı Yamuna nehrinin kıyısında bulunduğu için sadece güneyindeki Amar Singh Kapısından girilebilir. Agra Kalesi gezimizden sonra otele dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Note – Taj Mahal Cuma günleri kapalıdır.
18 Mart 2019     Agra - Rantambore
Sabah kahvaltı sonrası Jaipur’a gitmek üzere yola çıkacağız. Yol üzerinde Agra’ya 40km uzaklıktaki Fathepur Sikri’yi geziyoruz.Fatehpur Sikri - Moğol İmparatorluğu hükümdarlarından Akbar Şah tarafından 1569 da inşa edişmiş, susuzluk nedeni ile tamamlanması 12 yıl sürmüş olan ve kırmızı şehir olarak bilinir. Bu ıssız kentin ihtişamı kelimelerle tarif edilemez. Akbar Şah Chittor ve Ranthambore zaferlerinden sonra Şeyh Salim Chishti kendisine üç erkek çocuk sahibi olacağı kehanetinde bulununca başkenti buraya taşıdı. Gezimiden sonra Rantambore’ye devam edeceğiz  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
19 Mart 2019    Rantambore Ulusal Parkı 
Oteldeki kahvaltıdan sonra 392km² lik alanıyla Banay Nehrinin kuzey Hindistan’daki en büyük doğal park olan Rantambore’ye gidiyoruz. 10. yüzyılda Ranthambore Kalesi çevresindeki ormanlar - bir zamanlar Jaipur maharajlarının özel avlanma alanları - 1953 yılında Hindistan hükümeti tarafından doğal park olarak değerlendirilmeye başlandı. 1973'te başlatılan proje kapsamında Kaplan rezervlerinden biri olarak ilan edildi ve Ranthambore, ulusal park haline geldi. 1980’den beri ülkenin kaplanları koruma çabaları olağanüstü düzeyde  sürmektedir.Park, Hindistan'daki Bengal kaplanlarını doğal yaşam alanlarında görmek için en iyi yerlerden biri. Aracınız, kaplan manzaralarının en yaygın olduğu özel rotalar üzerinde hareket eder. Kaplanlar gündüzleri bile dolaşırken kolayca tespit edilebilir.Öğle yemeği otelde.Akşam safarisi için tekrar ulusal parka gidiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelde.
20 Mart 2019    Rantambore - Jaipur
Oteldeki kahvaltıdan sonra  Jaipur’a gitmek üzere yola çıkıyoruz.Öğleden sonra Şehir Sarayı Müzesi’nde geleneksel Rajasthan ve Moğol sanatından örneklerini göreceğiz. Müzede kraliyet kıyafetleri, halılar, eski silahlar, mahkeme ve savaş sahnelerinin tasvir edildiği minyatürler ve porselenler görülebilir. Şehrin kurucusu SawaiJai Singh ve kentin en görkemli mimarisi, sanat ve zanaat yapısı hakkında bilgiler verir. Kraliyet ailesi hala sarayda yaşamaktadır.Kral ailesindeki kadınların ve haremdekilerin şehrin ana caddesini gözleyebilmeleri için yapılmış olan pembe renkteki Hawa Mahal (rüzgar sarayı); ziyaret edilecek SawaiJai Singh tarafından yaptırılmış olan Hindistan’daki 5 gözlem evinden en meşhur olanı MS  1728’da inşa edilmiş Jantar Mantar (gözlemevi) City Palace’ın karşısında yer alır. Kralın astronomi ve numeroloji tutkusundan taştan yontulmuş astronomik aletlerden oluşturmuş olduğu koleksiyonu günümüze kadar kendini korumuştur.Akşam HolikaDahan;  Festival den önceki akşam Alev Tanrısı Agni’ya,  minnettarlık göstermek için ateş yakılır. İyinin kötüye karşı zaferini bir kez daha ilan ettiği ritüel sonunda sönen ateşin külleri kötülüklerden korunmak için alınlara sürülür.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
21 Mart 2019    Jaipur
Kahvaltı sonrası yerel halkla birlikte baharın gelişini kutlamak üzere festivale katılıyoruz. Festival, mart dolunayı hangi güne denk gelirse o gün başlıyor ve normalde beş gün sürüyor.  Renk cümbüşü içinde geçen festivalde hem eğlenecek hem de güzel görüntülere şahit olacaksınız. Gün boyu şehrin farklı yerlerinde Holi kutlamalarına katılacaksınız. Müzik aletleriyle yollarda dans ederek şarkılar söyleyerek genç, yaşlı, yerli, yabancı, tanıdık, tanımadık herkes birbirine rengarenk boyalar atarak eğleniyor olacak.Kıyafetleriniz boya olacağı için bugün için tamamen beyaz giysi getirmeniz ve bu giysiyi sonrasında hatıra olarak saklamanız öneririm.
22 Mart 2019    Jaipur
Otelimizdeki kahvaltı sonrası Jaipur’a 11 km uzaklıktaki Amber Kalesi ziyareti için yola çıkıyoruz. Kaleye fillerle çıkıyoruz. İç kısmında Kraliyet salonları; fildişi aynalar, zarif duvar resimleri ve cam işçilikleri ile donatılmıştır.Yerel restoranda alınacak alınacak öğle yemeğinden sonra Delhi’ye hareket ediyoruz. Delhi’ye varışımızla birlikte otele yerleşme ve akşam yemeği.
23 Mart 2019    Delhi  
•    Akşam ekstra olarak “Zangoora”  Bollywood dans perfonrmansına gidilebilir 
Sabah kahvaltısından sonra tüm gün Eski ve Yeni Delhi şehir turuna çıkıyoruz. İlk önce Kızıl Kalenin önünden geçerek  Hindistan’ın en büyük Camii Jama Masjid’i ziyaret edeceğiz. Daha sonra dar sokaklarında rikşalarla gezeceğimiz Chandni Chowk; eski şehrin en renkli pazarı olup eski Delhi’nin ticaret merkezidir. Bu kalabalık merkezin içinde 3 Tekerlekli bir bisikletle gezi sizleri bekliyor. Daha sonra Hindistan’ın ulusal babası olan,1948‘de Nathuram Godse tarafından öldürülen MAHATMA GANDHI’nin anıtsal mezarının bulunduğu Raj Ghat parkını gezeceğiz. Her Cuma burada anıtsal bir tören yapılmaktadır. Hindistan’ın ilk başbakanı olan Jawahar Lal Nehru’nun mezarı da anıt mezarın kuzeyinde bulunmaktadır.Gezimizin devamında Qutub-ud-Din Aibek tarafından  1199 yılında yaptırılmış olan 73mt. yüksekliğindeki Qutab Minaresi; kırmızı kum taşından yapılmış olan minare içinde bir iskelet yapı olmadan kendi kendine  ayakta durabilen dünyanın en yüksek tuğladan yapılma kulesi.  UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır. Daha sonra Bangla Sahib Tapınağı Altın kubbesiyle ve içindeki havuzu ile dingin ve huzurlu bir atmosfer yaratılan tapınak, her an okunan ilahileri, elleriyle irmik helvası dağıtan görevlileri, ilginç kıyafetli insanları ve genel adetleriyle ilgi çekici bir Sih Tapınağıdır. Adetleri Müslümanlara oldukça benzeyen Sihlerin tapınakları hem çok huzurlu hem de her an canlı. İçeri çıplak ayakla giriliyor ama hiç merak etmeyin, Sihler hijyen konusunda aşırı titizlikleriyle biliniyor. Girişte erkek, kadın fark etmez başınızı bağlamanız gerekiyor, o yüzden yanınızda ufak bir örtü bulundurmanız iyi olabilir.Aracımızla resmi cadde olan Rajpath boyunca gezecek, heybetli Hindistan kapısından (India Gate) geçeceğiz. Hindistan kapısı Yeni Delhi ‘nin ortasında, 42 metre yüksekliğinde ve kavşakta yer alır. Fransız Savaş anıtının bir benzeridir. Parlemento Binası da göreceğimiz yerler arasındadır.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
24 Mart 2019     Delhi - İstanbul 
Uçak saatine uygun olarak havaalanına transfer ve turumuzun sonu.


FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Istanbul – Delhi – Istanbul ekonomi sınıf uçak bileti
 • Toplam 08 gece belirtilen otellerde oda – kahvaltı – akşam yemeği olarak konaklama.
 • Programda belirtilen tüm şehir içi ve şehirler arası transferler, şehir gezileri
 • Tüm gezilerde İngilizce yerel rehber 
 • İstanbul’dan itibaren Türkçe rehberlik hizmeti
 • Eski Delhi gezisinde Rickshaw binişi
 • Jaipur’da Amber Kalesine fil/jeep ile çıkış.
 • Ranthambore’de safari
 • Programda belirtilen gezilerde görülecek müze, saray ve ören yer girişleri.
 • Her gün için kişi başı 2 şişe su
 • Şu anda geçerli olan tüm yasal vergiler.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Hindistan vize ücreti (EUR110.- ) ***Yeşil pasaport için vize GEREKMEKTEDİR.
 • Kuru temizleme, telefon veya mini bar gibi oteldeki sahsi harcalamarınız, 
 • Restaurant, şoför ve yerel rehber bahşişleri, (kişi başı USD50.-) 
 • Havaalanı ve oteldeki bagaj taşıma bahşişleri, kamera vb. için ödenecek giriş ücretleri 
 • Programda belirtilmeyen tüm servisler.

Programda belirtilen kara yolu yolculuk  süreleri ortalama olup, hava ve yol şartlarına göre farklılık gösterebilir.
Önemli Not
Hindistan iç hat uçuşlarında her bir kişi için 15 Kg bagaj hakkı ve 5-7 Kg kabin bagajı hakkı bulunmaktadır.

 

HOLİ FESTİVALİ ve VAHŞİ HAYAT
Agra - Jaipur - Rantambore - Delhi  

15.Mart.2019 - 24.Mart.2019

gallery/ram1
gallery/holi2
gallery/ram6
gallery/ram5
gallery/ram8
gallery/ram10
gallery/ram14

Şehir

Hotel

Kategori

Oda

Geceleme

Agra

Howard Plaza Fern

5*

Executive

2

Rantambore

Rantambore Herigate Haveli

5*

Standart

2

Jaipur

Royal Orchid Central

5*

Delux

2

Delhi

Radisson Blu Paschum Vihar

5*

Superior

2

İki Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişilik Konaklama

1999.-€

2440.-€

gallery/delhiradissobluvihar
gallery/howardplazafern
gallery/rantamborehergate
gallery/royalorchiodcentral