Gezdirmek sanattır

Göcek - Marmaris - Göcek

GAP TURLARI
GAP TURLARI

 

1. Gün GÖCEK 
Tekneye biniş saby 15:30 itibarı ile Göcek Belediye Limanı’ndan yapılır. Akşam yemeği ve geceleme yine Göcek Limanı’nda yapılacaktır.


2. GÜN TERSANE ADASI - AĞALİMANI 
Kahvaltıdan sonra Tersane Adası'na doğru yola çıkılır. Burada öğle yemeği ve yüzme molası verilir. Bu doğal liman Bizans ve Osmalılar zamanında da tersane olarak kullanılmıştır. Akşama doğru Ağalimanı’na geçilir. Geceleme burada yapılır


3. GÜN EKİNCİK - DALYAN 

Sabah erkenden Ekincik Körfezi’ne doğru seyre başlanır. Kahvaltı Ekincik Koyu’nda servis edilir. Buradan isteğe bağlı olarak düzenlenen Dalyan turuna katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Ekincik Körfezi’nde yapılır.


4. GÜN KADIRGA KOYU - CENNET ADASI 
Bugünkü ilk durağımız Marmaris yakınlarındaki Kadırga Koyu olacaktır. Yüzme molası ve öğle yemeğinden sonra civardaki Kumlubük, Turunç veya Keçi Adası gibi bir iki koya daha uğranır ve beş çayına doğru Cennet Adası'nda demir atılır. Geceleme burada yapılır.


5. GÜN MARMARİS 
Yolculuğunuzun beşinci günündeki ilk ve son durağımız Marmaris olacaktır ve geceleme Marmaris Limanı’nda yapılacaktır. Marmaris, Karya kentlerinden biri olan Phyckos antik şehri üzerinde kurulmuş olup çeşitli medeniyetlerin egemenliğinde kalmıştır. Bugün görülebilen en önemli eser 1577'de yapılan Marmaris Kalesi'dir. Ayrıca Osmanlılardan kalma bir cami ve sekiz odadan ibaret üzeri kemerli bir kervansaray bulunmaktadır. Antik dönem kalıntıları kentin kuzeyinde, alçak bir tepe olan Asar Tepe üzerindedir. Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Marmaris ayrıca büyük bir yat limanına sahiptir.


6. GÜN AĞALİMANI - YASSICA ADA - DOMUZ ADASI 
Sabahın erken saatlerinde Marmaris Limanı’ndan demir alıp yönümüzü tekrar Göcek’e çeviriyoruz. Ağalimanı’nda kahvaltı ve yüzme molası verdikten sonra Yassıca Ada ve Domuz Adası’na uğrayacağız. Geceleme ve akşam yemeği Göcek koylarından birinde olacaktır.


7. GÜN BATIK HAMAM - BEDRİ RAHMİ KOYU - GÖCEK 
Göcek’in birbirinden güzel koylarını ve adalarını gezmeye devam edeceğiz. Uğrayacağımız yerler arasında Batık Hamam ve Bedri Rahmi Koyu öne çıkanlar arasında olacak. Akşama Göcek Limanı’na varmış olacağız ve gecelemeyi bu limanda yapacağız.


8. GÜN GÖCEK 
Misafirlerimizden sabah kahvaltıdan sonra 10:30’dan evvel tekneyi boşaltmaları rica olunur.