Gezdirmek sanattır

Grand Rusya Turu 

NORDWİND HAVAYOLU İLE

GAP TURLARI

3* ve 4* OTELLER

Mekeze 10-15 Km

TEK KİŞİ KONAKLAMA

DBL ODADA

KİŞİ BAŞI

04/11/18/25.Mayıs.2023

1149.-€

949.-€

01/08/18/25.Haziran.2023

1149.-€

949.-€

02/09/16/23.Temmuz.2023

1149.-€

949.-€

03/10/17/24.Ağustos.2023

1149.-€

949.-€

03.Eylül.2023

1149.-€

949.-€

1.Gün  ISTANBUL - PODGORICA - TİRAN
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşup bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Tailwind Hava Yolları’nın özel TWI941 seferi ile 19.00’da Budva’ya doğru yola çıkacağız. Yerel saat ile 18.45’de varışımıza istinaden Arnavutluk Başkenti Tiran’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden otele transfer geceleme otelimizde.


2.GüN  TİRAN - DURRES - BARİ 
Kahvaltımızın ardından Tiran şehir turu için hareket. Şehir gezimizde Arnavutluk’un milli kahramanı görkemli İskender Bey Heykeli’nin bulunduğu şehir meydanı, meydanın hemen yanında konumlanan Ethem Bey Camii, arkeolojik eserlerin yanı sıra komünizm dönemine ait izlerin de bulunduğu Opera ve Milli Tarih Müzesi binaları, İskender Bey Meydanı’nın devamında Tiran’ı ortadan ikiye bölen Lana Nehri, karşısında Arnavutluk’un en büyük devlet adamı Enver Hoca’nın da mezarının bulunduğu Milli Park ve şehrin en önemli adreslerinden Şehitler Bulvarı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Arnavutluk’un bir başka güzel şehri Durres’e harekete ediyoruz. Varışımıza istinaden Durres şehir turu. Adriyatik denizi kıyılarını kapsayan günümüz Arnavutluk'unda kurulmuş Bizans İmparatorluğu theması. 9. yüzyıl başlarında kurulmuş ve başkenti Dirrahium’dan ismi gelmektedir. Turumuz sonrasında feribotumuza transfer. Geceleme feribotta.


3.Gün  BARİ - NAPOLİ
Sabahın erken saatlerinde Bari’ye varışımıza istinaden limandan ayrılarak Napoli şehrine doğru yola çıkıyoruz. Pompei 
turumuzda dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Turumuz ardından serbest zaman ve Napoli’ye transfer. Varışımızı takiben panoramik Napoli şehir turu. Turumuzda, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır.  Geceleme otelimizde.


4.Gün  NAPOLİ
Kahvaltımızın ardından Amalfi kıyıları & Sorrento turu için otelden hareket. Sorrento'dan turumuza başlıyoruz. Rehberiniz eşliğinde bölgeyi tanıyacak, limon ağaçları ve ışıl ışıl denizine hayran kalacaksınız. Gezimizin ardından Positano'ya hareket ediyoruz. Araba girişinin bulunmadığı, rengarenk evleri ve denize dik inişi ile ünlenmiş kasabayı fotoğraf çekmek için panoramik terasta mola veriyoruz. Ardından Amalfi ile turumuza devam ediyoruz. Adını Yunan mitolojisinden almış kasaba günümüzden bugüne kadar liman olarak önemli rol oynamaktadır. Kasabada en önemli yapıt olan Sant’Andrea katedrali, katedralin bulunduğu Flavio Gioia meydanı şehirde gezilebilecek başlıca yerler arasında yer almaktadır. Dileyen misafirlerimiz için kısa bir deniz molası verilecektir. Öğle yemeği molasının ardından günün son durağı olan Ravello'ya hareket ediyoruz. Denizden 350mt yükseklikte yer alan kasabaya vardığınızda nefes kesen manzarası ile karşılaşıyorsunuz. Görülmesi gereken yerler arasında yer alan Villa Rufolo ve Villa Cimbrone’nin bahçeleri çiçekleri, palmiye ağaçları, çeşmeleri, havuzları ve heykelleri ile İtalya’nın en güzel bahçeleridir. Her yıl düzenlenen Wagner Müzik festivali ile ünlüdür. Serbest zaman sonrası rehberinizin belirleyeceği saatte otelimize dönüşünüz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.


5.Gün  NAPOLİ
Kahvaltımızın ardından Capri Turu için otelden hareket. Turumuzda Katedral ve Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu, Petruzzelli Tiyatrosu, Eski şehir görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


6.Gün  NAPOLİ - BARİ - DURRES
Kahvaltımızın ardından Matera & Bari Turu için otelden hareket. Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan kayaya kazılarak inşa edilmiş kilise ve evlerden oluşturulan, Carlo Levi’nin sürgünden önce uğradığı Matera ziyaret edilecektir. Matera turundan sonra Napoli’ye devam ediyoruz. Napoli’ye varışımızı takiben şehir turu. Turumuzda 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele Bari’ye transfer. Feribotumuz öncesi yapacağımız kısa şehir turumuzda Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu, Petruzzelli Tiyatrosu, Eski şehir görülecek yerler arasındadır. Daha sonrasında feribotumuza transfer. Geceleme feribotta.


7.Gün  DURRES - PODGORICA
Sabah erken saatlerde Durres’e varışımıza istinaden Podgorica’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzeri İşkodra Gölü Turu. İşkodra Gölü, Arnavutluk ve Karadağ devletleri arasında yer alan, Balkan yarımadasındaki en büyük göldür. Adını kıyısında kurulmuş olan şehir, İşkodra'dan alır. Diğer Avrupa dillerinde Skadar, Scutari adları ile de bilinir. Ardından Podgorica’ya devam ediyoruz ve Podgorica şehir turu ile günü sonlandırıyoruz. Moraça Çayı’nın şehrin ortasından geçtiği Podgorica tipik bir Balkan şehridir. Burada yapacağımız panoramik gezide Millenium Köprüsü, Ribnica Köprüsü, Osmanlı Saat Kulesi gibi eserleri görüyor ve otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.


8.Gün  PODGORICA - ISTANBUL
Kahvaltımızın ardından Kotor & Perast turu için hareket. Turumuz kapsamında önce, yarım saatlik bir otobüs yolculuğu yaparak Kotor’a varacağız. Yürüyerek yapacağımız şehir gezisinde bizleri geçmişle günümüz arasında bir hayal perdesine bakar gibi hissettiren tarihi yapıları göreceğiz. Gölgesi denize vuran dağların ve yamaçlarını taç gibi süsleyen surların arasında toplam 1355 basamakla en üst noktasındaki kiliseye ulaşılan San Giovanni Kalesi’ni; İtalyan Kontes Francesca di Montreale Mantica’nın koleksiyonunu da barındıran Kedi Müzesi’ni; Roma Katolik katedrallerinden St. Tripun Katedrali’ni; Sırp Ortodoks kilisesi olan St. Nikola Kilisesi’ni gördükten sonra otobüsümüzle yola devam ederek turumuzun ikinci durağına, Perast’a geçeceğiz. Gerek şairane hikâyesiyle gerekse ilginç müzesiyle Kayalıklar Meryemi (Kayaların Leydisi olarak da biliniyor) ve münzevi keşişlerin halen yaşadığı Aziz George adlı iki adası olan bu sakin, romantik şehrin dağ ve deniz manzarasını izlemeye doyamayacağız. Daha sonrasında rehberimizin bilgilendireceği saatte Havalimanı’na hareket ediyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Tailwind Hava Yolları’nın TWI942 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.45’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 23.20’de varıyoruz. Eve hoş geldiniz!

 

FİYATLARIMIZA DAHİL HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile IST–TGD / TGD–IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
 • Programda belirtilen tüm ekstra turlar,
 • Havalimanı vergileri,
 • 5 gece oda + kahvaltı konaklama,
 • 2 gece feribot konaklaması,
 • Tüm şehirlerde yapılacak olan şehir tanıtım turları,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler, 
 • Türkçe rehberlik hizmetleri


FİYATIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı çıkış harcı vergisi,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Kişisel harcamalar,
 • Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır),
 • Vize bedeli,
 • Otel vergileri
GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI

Güney İtalya ve İyonya Kıyıları