gallery/instagram

1.GÜN (01.04.2019) İSTANBUL –MUMBAİ
Atatürk  Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 17:35’te buluşma. Bilet , pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK720 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:35’te Mumbai’ye hareket
2.GÜN (02.04.2019) MUMBAİ –CHENNAİ- MAHABALİPURAM
Yerel saat ile 05:15’te Mumbai ‘ye varış. Bizi bekleyen aracımız ile   Elephanta-Fil Adası turu için  hareket ediyoruz. Bu ada Mumbai’den tekne ile 2 saat kadar uzaklıktadır. Mağaraların bulunduğu yere dik bir yokuşa yapılmış merdivenler ile çıkılmaktadır. Adada iki ayrı çeşit mağara bulunmaktadır. İlki beş büyük Hindu Mağarasını , ikincisi ise 2 küçük Budist Mağarasından oluşmaktadır. Hindu Mağaraları devasa boyutlarına karşılık çok ince taş işçiliğine sahip heykeller ile dolu tapınaklardır. Şiva’nın kaya sanatı ile birleşmiş muhteşem bir örneği sayılan Fil Mağaraları bir ada üzerine yapılmış oldukları için oldukça ilgi çekicidir. Buradaki gezimizin ardından Mumbai’de bulunan ve “ Dünyanın en büyük çamaşırhanesi “ olarak adlandırılan Dhobi Ghat’ı gördükten sonra yerel havayolları ile Chennai’ye uçuyoruz. Varışımızı takiben Mahabalipuram’a hareket ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN (03.04.2019) MAHABALİPURAM – MADURAİ
Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve Mahabalipuram ziyareti için yola çıkıyoruz. Yedinci yüzyılda Pallava hükümdarı tarafından yaptırılmış olan bu çarpıcı kompleks 14 mağara tapınağı dokuz monolitik Rathas , 3 taş tapınak ve iki kaya kabartmalı heykel içermektedir. Bu iki kaya paneli Shiva’nın güçleri için dua ederken Arjuna’nın grafiksel olarak betimlemesini gösterir ve dünyanın en büyük bas kabartmalı heykelidir.UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bu çarpıcı tapınak kompleksini ziyaretimizin ardından hava limanına hareket ediyor ve yerel hava yolları ile Madurai’ye uçuyoruz. Madurai Tamil Nadu eyaletinin üçüncü büyük şehridir. Orijinal adı Mahdurapuri yani “ Nektar Ülkesi” anlamına gelmektedir. Aynı zamanda burası barındırdığı Hindu Tapınakları sebebi ile “ Tapınaklar Şehri” olarak ta anılmaktadır. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam Meenkshi Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Hindistan’nın en büyük tapınak kompklekslerinden birisi olan Meenakshi Tapınağı Tanrıça Meenakshi ve Tanrı Shiva’ya adanmış muhteşem mimarisi ile hayranlık uyandırmaktadır. Lord Shiva’nın yatak odasından karısı karısı Meenakshi’yi ziyaret etmek için onun odasına götürülmesini simgeleyen her akşam tekrarlanan seromoniyi izleyeceğiz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN (04.04.2019) MADURAİ –THEKKADY - KUMARAKOM
Otelde alacağımız  erken kahvaltının ardından kısa bir Madurai turu için hareket ediyoruz. Tirumula Nayak Sarayı ve Madurai Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında ise yaklaşık 4 saat mesafede bulunan Thekkady’e doğru yolumuza devam ediyoruz.  Varışımızı takiben muhteşem bir doğaya sahip milli parkın içinde orman yürüyüşü yapacağız ardından ise Kumakarom’a devam ediyor ve burada teknemiz ile yüzyıllardır değişmemiş kırsal yaşamı gözlemlemek üzere tekne gezimize çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında teknede alacağız. Turumuzun ardından burada bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5.GÜN (05.04.2019) KUMARAKOM - COCHİN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Cochin’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Portekizlilerin , Hollandalıların ve İngilizlerin izlerini taşımakta olan dar sokakları ve koloniye mimari yapıları ile Cochin’e varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Hindistan’ın en eski iman kentlerinden biri olan Cochin çok zengin bir kültürel geçmişe ve kozmopolit birliğe sahiptir. “ Arap Denizi Kraliçesi” olarak da bilinen şehir dünyanın en iyi doğal limanına sahiptir. Hollanda Sarayı ,Yahudi Sinagog’u , Aziz Francis Kilisesi  ve kıyı şeridi boyunca limana inen Çin balık ağları ve balıkçıları görme imkanına sahip olacağız. Gezimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Otelde akşam yemeğimizi aldıktan sonra Kathakali Dans Gösterisini izlemeye gideceğiz. Kerala Eyaletinin geleneksel tiyatral dans gösterisinde komedi ve dram iç içedir. Geçmişte sadece erkeklerin rol aldığı bu harika gösteri epik Hint hikayelerini günümüze taşır. Gösterinin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
6.GÜN (06.04.2019) COCHİN – COLOMBO – HABARANA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile Colombo’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile Habarana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Habarana’ya varıyor ve ilk olarak .Ö 1.yy’dan kalan Dambulla Mağara Tapınaklarını gezeceğiz.160 metre yüksekliğindeki Dambulla Kayası’na oyulmuş olan mağaralar Kral Walagamba’nın 14 yıllık sürgünü esnasında yaşadığı yer olmuş. Kral tahtına kavuştuktan sonra burayı olağanüstü bir tapınağa çevirmiş. Duvarlardaki fresklerden tavan süslemelerine kadar her yerde Budizm simgeleri ile dolu tapınakta 150 adet Budist tanrısına ait gerçek boyutta heykeli görebilirsiniz. Bu tapınakların birinde 15m yüksekliğinde devasa bir buda heykeli bulunmaktadır. Beş mağaraya yayılan tapınakları süsleyen resim ve heykellerin çoğu budaya adanmıştır. Tapınağın en önemli özelliklerinden bir tanesi ise hem Budist hem de Hindu figürlerine yer verilmiş olmasıdır.UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan Dambulla gezisinin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
7.GÜN (07.04.2019) HABARANA –POLONNARUWA – SİGİRYA –HABARANA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Habarana turumuza başlıyoruz. İlk olarak Polonnaruwa’ya hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve Sri Lanka’nın ikinci büyük şehri olan Polonnaruwa 11 ve 13. Yy arasında Sri Lanka’nın başkenti olması sebebi ile bu dönemden kalma Kraliyet Sarayı kalıntılarını barındırmaktadır. Şehirde Sinhala taş oymacılığının en iyi örneklerinden olan Budha’nın değişik duruşlardaki harikulade 4 heykelini , kabul holünü , nilüfer havuzunu , Kral Parakramabahu’nun heykelini ve kendisinin yaptırdığı gölü göreceğiz. Shiva Tapınağı , Lankathilake , Watadage , Galoptha ve Kiri Vehera tapınak kalıntıları diğer göreceğimiz önemli noktalar olacak. Buradaki gezimizin ardından Sigirya Kaya Kalesi’ni göreceğiz.  5.yy’da inşa edilen kale UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almakla beraber “ Gökyüzündeki Kale “ ismi ile de anılır. Bu fantastik doğa harikasına verilen diğer bir isim ise “ Aslan Kaya”dır. Kapısında bulunan devasa Aslan heykeli sebebi ile bu ismi almıştır. Antik kraliyet kalesinin kalıntılarının bulunduğu bu yerin tarihi M.Ö 477 yıllarına dayanmaktadır. Hayli sert bir kayalık üzerine inşa edilen kale vadiden 180 metre yükseklikte bulunmaktadır.Kale gezimizin ardından Habarana’daki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
8.GÜN (08.04.2019) HABARANA – MATALE - KANDY
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Kandy’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Sri Lanka’nın Baharat Diyarı olarak anılmasına neden olan baharat bahçelerini ziyaret edeceğiz. Burada belki de hayatınızda ilk defa göreceğiniz yüzlerce çeşit baharatın nasıl yetiştirildiğiniz ve işlendiğini görme imkanına sahip olacaksınız. Baharat bahçeleri ziyaretimizin ardından yolumuza devam ediyoruz. Kandy’e varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam geleneksel Sri Lanka danslarını izleyeceğimiz bir şova gideceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
9.GÜN (09.04.2019) KANDY – PİNNAWALA( FİL YETİMHANESİ ) - HİKKADUWA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Hikkaduwa’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde 1975 yılında Sri Lanka Vahşi Yaşamı koruma vakfı tarafından kurulmuş olan Pinnawela Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edeceğiz. Burası Asya fillerinin barındığı ve bakıldığı alandır. Burada filleri beslemek , yıkanırken izlemek mümkündür.  Bu keyifli ziyaretin ardından Hikkaduwa’ya doğru devam ediyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
10.GÜN (10.08.2019) HİKKADUWA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Galle Kalesi ve şehir turu için hareket ediyoruz. Galle Kalesi Avrupalılar tarafından Asya’da inşa edilmiş en geniş ve halen ayakta olan tek kale olma özelliği ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne dahil olmuştur. Şehir ve kale gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.  Öğleden sonra muhteşem sahillerin tadını çıkarmak için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
11.GÜN (11.04.2019) HİKKADUWA – COLOMBO –İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Colombo şehir turu için otelimizden ayrılıyoruz.Colombo Sri Lanka’nın ticari merkezi ve en büyük şehridir. .Gangarama,Budist Tapınağı ,Wolfendall Kirk ,Town Hall,Bandaranaike Memorial Konferans Salonu,Zooloji Bahçeleri ve yeni Parlemento Binası göreceğimiz yerler arasındadır.Alış veriş sevenler için adeta bir cennet olan bu şehirde yerel eşyaların yanı sıra ünlü tasarımcılara ait tekstil ürünlerini uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Serbest zamanın ardından Havalimanına transfer oluyoruz.Türk Havayollarının TK 731 sefer sayılı uçuşu ile 21:30 ‘da İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.
12.GÜN (12.04.2019) İSTANBUL
Yerel saat ile sabah 06:35 ‘de İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul / Mumbai , Colombo / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Hava Yolları ile Mumbai /Chennai , Chennai / Madurai , ,Cochin /Colombo ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Mahabalipuram’da  5* yıldızlı otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği )
 • Madurai’de 5* yıldızlı otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Kumarakom’da 5* yıldızlı otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Cochin’de 5* yıldızlı otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Habarana’da 5* yıldızlı otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Kandy’de 5* yıldızlı otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Hikkaduwa’da 4*yıldızlı otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Programda belirtilen tüm geziler , müze ve ören yeri girişleri
 • Kumarakom’da öğle yemeği
 • Kathakali Dans Gösterisi programı
 • Sri Lanka Dans Gösterisi programı
 • Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Lokal rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Hindistan vize ücreti (120 Euro ) – Yeşil pasaporta vize gerekmektedir.
 • Sri Lanka kapı vizesi – Yeşil pasaporta vize gerekmektedir. ( 25 USD )
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Tur programında belirtilmeyen hizmetler.
 • Tapınak girişlerinde istenebilecek fotoğraf makinesi ve kamera giriş ücretleri
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
 • Öğle yemekleri

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatı tur bedeli ile sınırlıdır..Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir

Baharat ve Tapınaklar Diyarı

Güney Hindistan & Sri Lanka

gallery/gh1
gallery/gh2
gallery/gh3
gallery/gh4
gallery/gh5
gallery/gh6
gallery/gh7
gallery/gh8

İki Kişilik odada

Kişi başı

Tek Kişilik

Konaklama

İlave Yatak

2-12 yaş çocuk

2.999.-€

3.699.-€

3.399.-€

2.799.-€