Çek Cumhuriyeti 
gallery/ig-f-prague-boat-rideby-filippo-bianchi
gallery/prg1
gallery/prg8

 

Çek Cumhuriyeti, Avrupa  Kıta'sının en yeni ülkelerinden biridir Tarihinin fırtınalı olmasına rağmen mutlu insanların olduğu  bir ülkedir . Mutlu ve melankolik oluncada müzik  yaşamın bir parçası gibidir.

 

  • Başkenti Prag,  en çok ziyaret edilen Avrupa şehirlerinden biridir. Bohem bir cazibe ve belirgin Ortaçağ atmosferi ile hayal gibi bir şehirdir..
  • Prag'ın ötesinde, Brno , UNESCO Dünya Mirası alanı Cesky Krumlov, ve Holašovice gibi Rustik Barok köyleri.
  • İş ve tatil gezileri için kaliteli  ve uygun fiyatlar ile konaklama imaknıı.
  • Çek Cumhuriyeti'ndeki MICE (Toplantılar, Teşvikler, Konferanslar, Etkinlikler) Gruplarıyla her türlü etkinliği organize edebiliriz.İş toplantıları veya özel etkinlikler düzenlemek için mükemmel mekanlar sunabiliriz.
gallery/prg11
gallery/prg12

Tarihi kent Prag'ta  gotik ayrıntılar, barok tarzı, kübist yapılarla kaynaşıyor. Ekonomik ve politik alanda bir geçiş aşamasındaki Prag aynı zamanda kültür ve sanat başkenti ve özellikle yıl boyunca süre gelen müzik festivalleri ile ünlü. Etkileyici bir tabiat güzelliğine sahip olan Prag, Doğu Avrupa kentleri arasında 2. Dünya Savaşı’ndan yara almadan çıkan tek kent olma özelliğine sahip.
Kente dair... Çeşitli kültürler, sanatçılar, edebiyatçılar ve din adamları tarafından şekillenmiş zengin bir kültürü taşıyan kent, sokaklarında bazen romantik bazen de hüzünlü anlar yaşatır. Şehir keşifleri müzeler, katedraller ve meydanlar eşliğinde masalsı bir yolculuğa dönüşür çoğu zaman.

MUTLAKA GÖRÜN
Charles Köprüsü
Eski Belediye Binası
St. Nicolas Kilisesi
Ulusal Tiyatro
Vaclavske Namesti Bulvarı
Stare Mesto Market (Açık pazar)
Kukla Tiyatrosu

MUTLAKA DENEYİN
Nove Mesto
Jazz Barlar
Çek Biraları
Cesnekova Polevka Çorbası
Prag Usulü Biftek
Çek Kekleri

gallery/interc1
gallery/interc2
gallery/interc3
gallery/corintia5
gallery/corintia51
gallery/corintia52
gallery/golf3
gallery/golf2
gallery/golf1
gallery/olsanka1
gallery/olsanka2
gallery/olsanka3

Prag gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir şehirdir. Birbirinden güzel meydanları,tarih kokan yapıları, köprüleri ve kaleleriyle senelerdir dünyanın en turistik şehirlerinden biri durumundadır. Ortaçağ kokan Old Town bölgesi, kendi içinde bir şehir olan Prag Kalesi, Vlatna Nehri’nde güneşi batıran Karl Köprüsü ve daha bir sürü güzelliğiyle Prag, unutulmaz bir seyahat olacaktır. Tarihi dokunun yanında şehirde eğlenceyi, lezzeti, alışverişi ve sanatı da bulabilirsiniz. Örneğin, şehrin kendine has lezzetlerinden farklı dünya  mutfaklarının en güzel örneklerine kadar tadabilir ya da dünyaca ünlü mağazalardan, el yapımı geleneksel ürünler satan ufak dükkanlara alışveriş yapabilirsiniz. Sanat aşığıysanız birbirinden güzel sergileri ya da Kafka ’nın evini ziyaret edebilir; eğlence istiyorsanız dünya çapında nam salmış Prag gece hayatı ile günün ilk ışıklarına kadar dans edebilirsiniz.