gallery/instagram

04 Ekim - Perşembe  /  İstanbul - Beyrut
Havalimanında buluşma ve check-in işlemleri ardından Beyrut’a hareket, Beyrut’a varış. Aracımız ve rehberimizle Beyrut’u tanıyacağımız yarım günlük panoramik şehir turumuza  birbirinden şık kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri, hemen her yerde karşınıza çıkan ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solider'i gezerek turumuza başlıyoruz. Osmanlı Saat Kulesi, Mecidiye Camii, Ömer Camii, Birleşmiş Milletler Binası, tarihi Yunan Ortodoks ve Katolik kiliseleri başlıca keşif duraklarımız. National Museum’da Fenikelilerin izlerini gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. 
Akşam Lübnan mezelerini tadabileceğimiz Abdelwahab restorana gidiyoruz.
05 Ekim - Cuma / Harisa & Jeita & Biblos
Otelde alacağımız kahvaltı ardından ‘’Harisa & Jeita & Biblos’’ gezimiz için hareket ediyoruz. Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaraları ilk göreceğimiz yer. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan sonra aracımızla Harissa’ya hareket. Harissa’da havanın müsaitliğine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan tepeye teleferikle çıkıyoruz. Tepede Meryem Ana heykeli’ni görüyoruz. İnişimiz Harissa’nın sahil kasabası Jounie’ye olacaktır. Yaklaşık 20 dakikalık (18km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri. Byblos’a varış. Efsaneye göre Mısır Tanrısı Osiris kapatıldığı sandıkla sürüklenip karaya burada vurmuş. Ardından Beyrut’daki otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
06 Ekim - Cumartesi /- BEYRUT (Baalbeck & Ksara & Anjara)
Oteldeki kahvaltıdan sonra Beyrut’a yaklaşık 2saatlik mesafede (90km), Lübnan Dağları'nın arkasındaki Bekaa Vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket edeceğiz. 1984 yılında UNESCO tarafından dünya mirasları listesine dâhil edilen Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük dini merkezdir. Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Ardından Ksara şatosuna geçeceğiz. Bekaa Vadisi üzerindeki yolculuğumuzu sürdürerek Anjaar’a gidiyoruz. 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş. Akşam yemeği Lübnan gece hayatını yaşaybileceğimiz Canlı müzik eşliğnde Ward al Cham restoranda. Geceleme otelimizde.
07 Ekim - Pazar / BEYRUT (Beiteddine Sarayı & Moussa Kalesi & Deir El Kamar Turu ) - ISTANBUL
Kahvaltı sonrası Osmanlı döneminde Lübnan Emiri Dürzî lider 2.Beşir Çehab tarafından yaptırılan ve 1812 yılında inşasına başlanan Beiteddine Sarayını gezeceğiz; dıştan mütevazı görüntüsü ile içerisindeki zenginliği iyi saklamıştır. Lübnan’ın feodal mimarisinin en önemli eseridir. Beyrut’un 45 km güneyinde bulunan, Lübnanlı yöneticilerin 16.yy’dan 18.yy'a kadar yerleşim yeri olan eski Deir El-Qamar köyü, Moussa Kalesi ve Sidon liman şehri gezilecek yerler arasındadır. Havalimanına transfer ve İstanbul'a hareket; İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

  • Uçak bileti 
  • 4* otelde oda kahvaltı 3 gece konaklama
  • 2 akşam yemeği
  • Programda belirtilen tüm tur ve geziler
  • Türkçe rehberlik hizmeti
  • Seyahat sigortası 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  • Yurt dışı çıkış harcı (15TL)
  • Şahsi harcamalar
  • Programda belirtilmeyen tüm diğer servis, gezi ve yemekler 
Ortadoğu'nun İncisi
BEYRUT  

04.Ekim.2018 - 07.Ekim.2018

29.Kasım.2018 - 02.Aralık.2018

3 Gece 4 Gün

gallery/bey1
gallery/bey2
gallery/bey3
gallery/bey5
gallery/bey6
gallery/bey7
gallery/bey4

 Oteller

İki Kişilik Odada Kişi Başı

Tek kişilik Konaklama

4* Otel

698.-€

729.-€