Gezdirmek sanattır

Belgrad Turu2

GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI

09-12.Kasım.2023

TEK KİŞİ KONAKLAMA

DBL ODADA KİŞİ BAŞI

4* Abba Hotel vb.

599.-€

459.-€

4* Mark Hotel vb.

509.-€

349.-€

1. GÜN İSTANBUL- BELGRAD
Sabiha Gökçen Havalimanında siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Pegasus Havayollarının tarifeli seferi ile Belgrad’a hareket. Belgrad’a varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turu için hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuza şehirde yürüyerek devam ederken; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı da görüyoruz. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
2. GÜN BELGRAD
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük Karlofça & Novi Sad turuna katılabilirler.
Karlofça & Novisad Turu- (Kişi Başı 60 Euro)
Sırbistan'nın kuzeyinde kalan Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a ilk olarak Petrovaradin Kalesini ziyaret ediyoruz.  Kaleden muhteşem Novi Sad etkileyici manzarasında fotoğraf molasının ardından Novi Sad'ın merkezine geliyoruz.  Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından bizim tarihimizde de önemli bir yere sahip olan Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz.  Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan ve tarihte her zaman önemli bir yere sahip olan kasaba, ilk Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmıştır. 1922'ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olan Karlofça'da göreceğimiz diğer eserler; şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi olacak. Kasaba, Osmanlı İmparatorluğu'nun gerileme döneminin başlangıcı sayılan ve büyük çapta toprak kaybedilen ilk anlaşma olan, 1699 tarihli Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz.  Burada verilecek serbest zamanın ardından turumuzu bitiriyoruz. 
3. GÜN BELGRAD
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Nikola Tesla Müzesi & Tito’nun Anıt Mezarı ve Zemun turuna katılabilirler. 
Nikola Tesla Müzesi & Tito’nun Anıt Mezarı & Zemun Turu- (Kişi Başı 60 Euro)
Bu turumuzda ilk olarak Nikola Tesla Müzesine gidiyoruz. Alternatif akımın mucidi, Sırp asıllı bilim insanına adanan Nikola Tesla Müzesi, 1952 yılında kurulmuştur. Bu müzede Tesla’nın çalışmalarını ve hayatını anlatan 160 binin üzerinde orijinal doküman, 2 binden fazla kitap ve dergi ile çok sayıda fotoğraf, çizim, plan, alet sergileniyor. Bilim insanının teknolojiye olan katkılarını vurgulamak adına müzede bu koleksiyona ek olarak interaktif gösterimler de yapılıyor. Daha sonra 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen eski Yugoslavya Devlet Başkanı Josip Broz Tito’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Anıt mezar, çiçekler evi denilen tek katlı binanın ortasında beyaz lahit içerisinde yer almaktadır.  Burada ayrıca Tito’nun hayatından kesitler, bazı özel eşyaları da sergilenmektedir. Son olarak Zemun’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Tarihi boyunca özerk kalan ve günümüzde ise Belgrad’ın Yeni Belgrad bölümünde bağlı kalan Zemun şehri; şehir içinde farklı bir şehir gibidir. Tuna nehrinin kıyısında, Belgrad kalesinin karşısında bulunan bu şehir Usce Kalesine, Gordoş Tepesine ve Gordoş Kulesine ev sahipliği yapmaktadır. Mimari olarak Avusturya izleri taşıyan bölge, Arnavut kaldırımları ve dar sokaklarıyla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Zemun ayrıca bir dönem balıkçıların yaşadığı bir yer olup, günümüzde ise balıkçı barınakları restore edilerek restoranlara dönüştürülmüştür. Turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otelimize transfer.   Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenen ekstra olarak düzenlenecek olan Sırp Gecesi turuna katılabilirler.
Sırp Gecesi (Kişi Başı 50 Euro)
Bu turumuzda Belgrad’ın meşhur bohem sokağı Skadarlija’da hem Sırp meze ve yemeklerinin tadına bakacağız hem de yerel müzikleri eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.
4. GÜN BELGRAD – İSTANBUL 
Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman.
Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Belgrad havalimanına transfer. Check in işlemleri ardından Pegasus Havayollarının tarifeli seferi ile   İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış turumuzun sonu. 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ 

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen) -Belgrad – İstanbul (Sabiha Gökçen) gidiş, dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri,
 • Belirtilen otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Alan/otel/alan transferleri, 
 • Panoramik Belgrad şehir turu 
 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri 


FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ 

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları, 
 • Programda belirtilen ekstra turlar 
 • Seyahat Sağlık Sigortası 
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (150 TL) 
 • Müze ve ören yerleri girişleri, 
 • Rehber ve şoför tipleri

16-19.Kasım.2023

TEK KİŞİ KONAKLAMA

DBL ODADA KİŞİ BAŞI

3* Vozarev Hotel vb.

429.-€

509.-€

4* Abba Hotel vb.

479.-€

579.-€

4* Mark Hotel vb.

529.-€

639.-€

01-04.Aralık.2023

14-17.Aralık.2023

TEK KİŞİ KONAKLAMA

DBL ODADA KİŞİ BAŞI

3* Vozarev Hotel vb.

379.-€

459.-€

4* Abba Hotel vb.

429.-€

529.-€

4* Mark Hotel vb.

479.-€

589.-€

21-24.Aralık.2023

TEK KİŞİ KONAKLAMA

DBL ODADA KİŞİ BAŞI

3* Vozarev Hotel vb.

379.-€

459.-€

4* Mark Hotel vb.

479.-€

589.-€