Gezdirmek sanattır

Grand Rusya Turu 

NORDWİND HAVAYOLU İLE

1.GÜN / BUENOS AIRES
Havalimanı çıkışında bizleri bekleyen özel otobüs ile şehir merkezindeki otelimize transferimiz yapılıyor. Otele varışımızda eşyalarımızı odalarımıza bırakıyoruz, şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. 
Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında, öğle yemeğimiz yerel restoranda alınacaktır. La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Parana Nehri kıyılarına doğru kurulmuş, Buenos Aires kent merkezine yaklaşık 1 saat mesafede olan TIGRE bölgesine yöneliyoruz. Hafta sonları Arjantin yerel halkının da gezintiler yapmak için sıkça uğradığı, bir uzak semt havasındadır. Tigre Deltası, Parana nehrinin denize ulaştığı bölgede oluşmuş, doğal kanallar yöresidir. Bu nehir kanalları üzerinde Tekne Turları yapılmaktadır. 
Otelimize dönüyoruz ve dinlenmek için serbest saat. 
Akşam yemeği yerel restoranda TANGO SHOW gösterisi eşliğinde alınacaktır.
Geceleme Buenoe Aires’de.
OTELİMİZ: PARK SILVER OBELISCO vb.
TANGO NEDİR? Tango, Buenos Aires, Arjantin ve Montevideo, Uruguay kökenli bir dans ve müzik türüdür. Dansla beraber gelişen müzik tarzı da aynı adla anılmaktadır.
İlk yılların tangosu "tango criollo" veya "basit tango" olarak bilinmekle beraber, günümüzde Amerikan ve uluslararası Tango stilleri, Fin tangosu, Çin tangosu gibi çeşitli türler gelişmiştir. Ancak orijinal tango, doğduğu toprakların adıyla, "Arjantin Tangosu" olarak anılmaktadır. Tangonun dramatik duygusu, dans sırasında çok zengin doğaçlama fırsatları yaratması, dansın özünde aşk ve melankoli tutkusunun yatmasından ileri gelmektedir.
2.GÜN / BUENOS AIRES – SALTA – PURMAMARCA 
Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek iç hat uçuşu ile SALTA şehrine varacağız. Varışta karşılanma sonrası SALTA / JUJUY bölgesi gezilerimize başlıyoruz. Tuz Gölü düzlüklerinin olduğu dünyaca meşhur Salinas Grandes ziyareti yapmak üzere alandan ayrılıyoruz. Arjantin Tuz gölüne varışımızı ve bu güzel bölgeyi ziyaretimiz sonrası, Purmamarca kasabasına yöneleceğiz.
Kırmızı kayalar yöresinde eşsiz doğa fotoğrafları çekeceğiz. Akşam yemeği yerel bir restoranda alınacaktır.
Otelimiz: CASA PURMAMARCA vb.
3.GÜN / PURMAMARCA – LA QUIACA - UYUNI (Bolivya)
Sabah çok erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 07:00 de otelimizden çıkış yapıyoruz. İstikametimiz BOLİVYA-ARJANTİN kara hudutu La Quiaca olacak. Burada sınır geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra 6 kişilik arazi araçları (Jeep) ile Tuz Düzlüklerine doğru ilerliyoruz. Öğleden sonra Salar Uyuni bölgesindeyiz. Gün batımı görsellerini tuz bölgesinde yaşayacağız. Gün batımı sonrası otelimize geçiyoruz.
OTELİMİZ: JARDİNES DE UYUNİ vb.
4.GÜN / UYUNI - SALAR
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, bölge turumuz başlıyor. Turumuzda
4x4 ciplerle ilerleyeceğiz. Tuz gölleri ve Volkanik tepeleri görerek tüm gün arazide yol alacağız bu ıssız ve ilginç coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor. 
Tuz gölü (yağmurlu dönemde)  - Tuz düzlükleri (yağmursuz dönemde) UYUNI SALAR, çevresinde meşhur bazı ziyaret noktalarımız olacak. Bunlardan bir tanesi Dakar  Rallisinin parkur startı verildiği anıt-kapı, bir diğeri ise dev kaktüsleri göreceğimiz Kaktüsler Adası olacak. Turumuz esnasında bolca fotoğraf çekeceğiz, sonrasında öğle yemeği molası veriyoruz. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: JARDİNES DE UYUNİ vb.
5.GÜN / UYUNI - ORURO
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Uyuni’den ayrılıyoruz. İstikametimiz
Oruro kenti olacaktır. Yaklaşık 4,5 saat yolculuktan sonra ORURO ‘ya ulaşıyoruz. 
Kent meydanındaki panoramik turumuzdan sonra otelimize yerleşeceğiz.
Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: HOTEL EDEN vb.
6.GÜN / ORURO - LA PAZ
Bu sabah kahvaltıdan sonra La Paz yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir.
La Paz’a varışımızı takiben, kent merkezinde otelimize yerleşip, rehberimiz eşliğinde şehir turumuzu yapacağız. Bugün San Francisco Kilisesi, Ay Vadisi ve Cadılar Pazarını, Hükümet Sarayı’nı ve Ulusal Kongre binasının bulunduğumu Plaza Murillo’yu geziyoruz. Teleferik turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: LA CASONA HOTEL vb.
7.GÜN / LA PAZ – TIWANAKU - PUNO
Bugün otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben La Paz’dan ayrılıyoruz ve İnkalardan önceki en eski And Dağları medeniyetinin başkenti Tiwanaku kalıntılarına doğru yola çıkıyoruz. Ünlü güneş kapısı, Ponce ve Fraile monolitleri, Akapana Piramidi, yarı yeraltı tapınağı ve görkemli Kalasasaya kutsal tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz.
Tapınakları ve UNESCO Dünya Mirası sit alanını ziyaret ettikten sonra PERU sınırı olan Desaguedero kasabasına yöneliyoruz. Bolivya’dan çıkış, Peru’ya giriş prosedürlerimizi bitireceğiz. 
sınır noktasında araç değişimi olacağı için Bolivya sınırına geldiğimiz araçta lütfen eşyalarınızı bırakmayınız.
Yaklaşık 5 saatlik yolculukla, deniz seviyesinin 3860 metre üzerindeki Puno şehrine varıyoruz. Otele varış ve kısa dinlenme sonrası otelden tekne ile Uros Adalarına gün batımını yakalamak için hareket ediyoruz. Dünyanın en yüksek ölü olan Titicaca Gölü’nde, doğal adaların dışında, yerli halk tarafından Totora bitkisinden yapılan 42 adacık bulunmakta; bu adalarda kendilerini “güneşin oğlu” olarak tanıtan Uros halkı yaşıyor ve Uros halkının her türlü ihtiyacını karşılayabilen bu yüzen adalar çıpalar ile göl tabanına sabitlenmektedir. İyi bakılan bir totora adası 30 yıl kullanılabiliyor.
Göl üzerinde kullanılan totora bitkisinden yapılma teknelerin yapım tekniği hiç değişmemiş, yani yaklaşık 3000 yıldır aynı şekilde yapılmakta.
Yüksekliğin sebep olduğu baş ağrısı dışında nefes almanın da zorlaştığı bu coğrafyada düşük oksijen basıncı rahatsız edebilir; rahatlamak için hem beden ritimlerini hızlandırmak için yerliler gibi koka çayını deneyeceğiz.
Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
OTELİMİZ: CASA ANDINA PREMIUM VB.
8.GÜN / PUNO - CUSCO
Kahvaltının ardından, karayolu ile Cuzco şehrine hareket ediyoruz. Yol boyunca fotoğraf
molalarımız olacak, bunların en önemlisi Laraya Geçidi, yaklaşık 4400mt. rakımda ve rotamızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir. And Dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz, köylerden geçeceğiz, ihtiyaç molalarımız olacak tabiki. Öğleden sonra Cuzco’ya varışımızı takiben, otelimize yerleşiyoruz. Cusco, 3000mt yükseklikte olan bir
yerleşim yeridir, yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin başladığı noktadır. Kısa bir dinlenmenin
ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuzda İnka İmparatorluğu’nun merkezi olan Eski Katedral Meydanı Plaza De Armas’ı ve sonrasında Katedrali görüyor, turumuza Coricancha Tapınağıyla devam ediyoruz. Coricancha, orijinal adı ile İnti yani güneş tapınağı olarak adlandırılan tapınak, İnka İmparatorluğu'nun en önemli tapınağı olarak bilinmektedir. Güneş tanrısı İnti'ye adanmıştır. Tavan ve taban tabakalar halinde katı altınla döşenmiştir. Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ: HOTEL SAN AGUSTIN PLAZA CUZCO
9.GÜN / TAM GÜN -MACHU PICCHU turu
Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük inka Medeniyetinin beşiği Machu Picchu
turumuz başlıyor. Yolculuğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. Ollantaytambo (Kutsal Vadi) yolu Cuzco merkezden özel aracımızla geçiliyor, burada istasyona ulaşıp PERURAIL firmasının lüks trenleri ile 1:30 saat sürecek keyifli yolculukla Aqua Calientes (Machu Pichu ) istasyonuna ulaşıyoruz, dönüşümüzde aynı rota üzerinden olacaktır
Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bing- ham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğlene kadar turumuz devam edecek, inanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, dolu bir gün geçireceksiniz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. 
Akşam saatlerinde Cuzco’ya dönüş ve geceleme otelimizde.
OTELIMIZ: HOTEL SAN AGUSTIN PLAZA CUZCO
10.GÜN / CUZCO – LİMA “KRALLAR ŞEHRİ’”  07:40 08.40 uçuş
Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Cuzco Havalimanına geçeceğiz, burada Peru Yerel havayolları ile Lima’ya uçuşumuzu yapacağız. Varışımızı takibe şehir turumuz başlıyor.
Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu, eski caddelerinin yer aldığı şehir merkezine geçiyoruz. Ana Meydan, Plaza San Martin, Hükümet Konağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan eski mezar odaları (Catacomb),  Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları. 
Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Miraflores bölgesine dönüyoruz ve serbest
saatlerimiz başlıyor. Konaklama otelimizde.
O: NOBILITY HOTEL MIRAFLORES VB.
11.GÜN / TURUMUZUN SONU
Özel aracımızla uçak saatimize uygun olarak havalimanına transfer oluyoruz.ü

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA / UYARI:
TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI (3000mt) BÖLGELER MEVCUTTUR. 
Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden 
Kalp Damar Problemi olanlar 
Nefes Darlığı Çekenler, 
Her türlü tedavisi devam edenler ve 
Bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar 
seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. 
Tur Programı doğal akışı içinde yaşanması olası, zorlanma ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu misafirin kendi bilgi ve onayı altında, yani sorumluluğu kendisindedir. 
Bu ve benzeri rahatsızlıkları mevcut olan yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.


TUR PROGRAM AKIŞI, BÖLGESEL KOŞULLAR GÖZETİLEREK, ZİYARET EDİLECEKYERLERİN SIRALAMALARI DEĞİŞTİRME HAKKI ARES TUR’a aittir. 

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Yerel Havayolları ile BUENOS AIRES- SALTA ve CUSCO - LIMA arası yapılacak uçuşlarda
 • ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Programda belirtilen otellerde veya benzeri otellerde standart odada konaklama
 • Tüm Otellerde sabah kahvaltıları
 • Özel araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri
 • Özel araçlarla şehir turları
 • LIMA / BUENOS AIRES şehir turları
 • Programda Belirtilen 4 Öğle Yemeği
 • Programda Belirtilen 4 Akşam Yemeği
 • Macchu Pichu lüks tren bileti 
 • Macchu Pichu ören yeri gezisi bileti
 • Uros Adası tekne gezisi (TİTİKAKA GÖLÜ)
 • Tiwanaku Antik kent gezisi 
 • Ay Vadisi ziyareti
 • TANGO SHOW
 • Salta Tuz Gölü ziyareti
 • Salar Uyuni Tuz Gölü gezsi 
 • Tüm ören yer ve müze giriş biletleri
 • Bölgeye hâkim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti

 

***PASAPORT GEÇERLİLİK SÜRELERİ MİNUMUM TUR BAŞLANGIÇ TARİHİ İTİBARİ İLE 8 AY OLAMALIDIR. Katılımcılar bireysel evraklarından sorumludurlar.

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı 150 TL
 • Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler*
 • Tüm YABANCI BÖLGESEL yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler, Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 180 USD kişi başı alanda toplanılacaktır.
 • Uluslararası uçuşlar

 

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların sıralaması; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri gibi gerekli hallerde; yerel AKIŞI düzenleme hakkı Ares Tur’a aittir.

GAP TURLARI

Arjantin-Bolivya-Peru

GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI