Gezdirmek sanattır

Grand Rusya Turu 

NORDWİND HAVAYOLU İLE

GAP TURLARI

1.Gün: İstanbul - Kuveyt (05.02.2024)
Saat 11.00’da havaalanında buluşup bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 14:15 Jezeera Havayolları tarifeli seferi ile Kuveyt aktarmalı olarak Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’ya hareket edeceğiz. Yerel saat ile 17:40’da Kuveyt’e varış ardından Saat 19:35’te Kolombo’ya hareket. Geceleme uçakta.
2.Gün: Kolombo - Dambulla (06.02.2024)
Yerel saatle 03.30’da Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’ya varış; ardından Dambulla’ya gitmek üzere otobüsümüze bineceğiz. Yol üzerinde restoran’da kahvaltımızı aldıktan sonra Sri Lanka hükümetinin doğada yetim kalan ve tek başına yaşaması mümkün olmayan filleri koruma altına aldığı Pinnawala Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edeceğiz. Maha Oya Nehri kenarında faaliyet gösteren yetimhanede yavru filleri biberonla besleme, onlara ellerimizle yemek yedirme ve oynama fırsatı bulacağız. 
Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan ünlü ve görkemli Dambulla Mağara Tapınağı’a varacağız. Sri Lanka’nın simgesi haline gelen “Yatan Buda” heykelinin de bulunduğu tapınak kompleksinin büyüklüğünün yanı sıra barındırdığı heykel ve resimler hayranlık uyandıracak. Buda’ya adanmış tapınakta onun hayatından kesitlerin anlatıldığı resimler eşliğinde Budizm hakkında da bilgi alacağız. Geceleme Sigirya Resort Otel’de. 
3. Gün: Dambulla - Kandy (07.02.2024)
Otelde kahvaltı yaptıktan sonra çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Dambulla’ya yaklaşık 75km uzaklıktaki Kandy’ye gitmek üzere yola çıkacağız. Yolumuz üzerinde, yemyeşil coğrafyanın ortasındaki 200 metre uzunluğundaki kaya sütununun üzerine kurulan Sigiriya Kalesi’ni gezeceğiz. Kalenin MÖ 5. Yüzyıla uzanan tarihini dinledikten sonra alandaki tapınağı da ziyaret edecek, muhteşem manzarayı izledikten sonra aracımıza geri döneceğiz. Ardından çay tarlaları arasında seyahat ederek Sri Lanka’nın eski krallar döneminin son başkenti Kandy’ye devam edeceğiz. İlk gezeceğimiz yer Peradeniya Kraliyet Botanik Bahçesi. 
Botanik bahçesinde şifalı bitkiler, orkideler ve palmiye ağaçları dahil olmak üzere 4000'den fazla ağaç ve bitki türü bulunmaktadır. Bugün Peradeniya botanik bahçesi, geniş orkide türleri koleksiyonuyla dünya çapında tanınmaktadır.
Akşam saatlerinde Kandy’deki Kutsal Diş Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Buda’nın dişi olduğuna inanılan ve kutsal emanet kabul edilen röliklerin korunduğu tapınakta sabah – öğlen – akşam yapılmakta olan Budist ibadetlere rastlamamız mümkün. Ardından Kandy kültürüne yönelik hazırlanmış unutulmaz bir gösteri izleyeceğiz. Rengarenk ve enerji dolu bu gösteriden sonra konaklamak üzere otele döneceğiz. Geceleme Kandy‘de otelimizde. 
4. Gün: Kandy - Nuwara Eliya (08.0211.2024)
Sabah erken saatte otelden ayrılarak 08:30’da kalkacak olan meşhur Mavi Trene binerek Sri Lanka’nın çay üretim merkezi kabul edilen, göz alabildiğine çay tarlalarıyla donanmış şehri Nuwara Eliya’ya gitmek üzere yola çıkacağız. Yaklaşık 3 saat sürecek tren yolculuğumuz sonunda, ülke Britanya sömürgesi olduğu dönemde kurulan, tarihi boyunca İngiltere’nin çay ihtiyacını neredeyse tek başına sağlayan şehre varacağız. Şehirdeki gezimize bölgenin elektriğini sağlayan Gregory Gölü’nü ve çevresini gezerek başlayacağız. Britanyalı sömürgeci bir vali tarafından inşa ettirilen gölde yapılan su sporlarını izleyecek, postaneyi görecek ve alışveriş yapma imkanınız olacak. Gezimiz sonrasında otelimize transfer olacağız. Geceleme Nuwara Eliya’da otelimizde. 
5. Gün: Nuwara Eliya-Kolombo (09.02.2024)
Otelde yapılacak kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayarak başkent Kolombo’ya gitmek üzere yola çıkacağız. Çay tarlası ve fabrikasını ziyaret ettikten sonra yol üzerindeki baharat bahçelerinin içinden geçerek ve bazılarında kısa molalar vererek yapacağımız yolculuğun ardından Kolombo’ya varış. Ardından dinlenmek ve konaklama üzere otele transfer ve serbest zaman. Geceleme Kolombo’da otelimizde. 
6. Gün: Kolombo-Negombo (10.02.2024)
Kahvaltıdan sonra şehirde panoramik bir tur yapacak ve ülkenin en önemli tapınaklarından biri olan Gangarama Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Sri Lanka, Tay, Hint ve Çin etkilerini taşıyan mimarisiyle oldukça etkileyici bir mimarisi bulunan, Portekizlilerce düzenlenen Beira Gölü’nün kıyısında yer alan, halen aktif olan düşkünler evi, yetimhane ve okul ile halka hizmet veren tapınakta müzeyi, kutsallık atfedilen kişilerden kalan eşyaların sergilendiği kutsal emanetler odasını, Buda’nın altında oturduğu sırada aydınlandığına inanılan kutsal incir ağacı “Bodhiya”yı göreceğiz Özgürlük meydanı ve anıtını gördükten sonra Negombo’ya gitmek üzere Colombo’dan ayrılacağız. 1 saatlik yolculukla varacağımız Negombo’da yapacağımız gezi sırasında uzun yıllar Britanyalıların, Hollandalıların ve Portekizlilerin sömürgesi olan Sri Lanka’nın hemen her şehrinde olduğu gibi bu sömürgecilerin şehirde bıraktıkları izleri görecek, Hollanda Kalesini, St. Mary Kilisesi’ni, balık pazarını gördükten sonra serbest zaman. Turumuzun ardından otelimize transfer.  Geceleme otelinde.
7. Gün: Colombo-Kuveyt-İstanbul (11.02.2024)
0:30’da otelden çıkış yaparak 03.30’daki Kuveyt aktarmalı uçağımıza binmek üzere havaalanına gideceğiz. Yerel saat 07:50’de Kuveyt Havalimanı’na varıyoruz. Saat 09:35’te İstanbul uçuşumuz için yapacağımız aktarmadan sonra Yerel saatle 13.30’da İstanbul’a vardığımızda gezimiz de sona erecek.Başka bir gezimizde buluşmak üzere!


FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Toplam 05 gece belirtilen otellerde oda – kahvaltı konaklama. 
 • Dambula’da otelde ilk akşam yemeği 
 • Programda belirtilen tüm şehir içi ve şehirler arası transferler, 
 • Şehir gezileri
 • Tüm gezilerde İngilizce yerel rehber 
 • İstanbul’dan itibaren Türkçe rehber 
 • Programda belirtilen gezilerde görülecek müze, saray ve ören yer girişleri.
 • Kandy – Nuwara Eliya arası tren bileti
 • Her gün için kişi başı 2 şişe su
 • Şu anda geçerli olan tüm yasal vergiler.
 • Seyahat Sigorta 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Jazeera Havayolları ile ekonomi sınıf uçak bileti USD590,00
 • Öğle yemekleri 
 • 4 akşam yemeği (USD70,00)
 • Akşam yemeklerindeki içecekler.
 • Yurtdışı çıkı harcı – 150TL
 • Kamera vb. için ödenecek giriş ücretleri
 • Programda belirtilmeyen tüm servisler.
 • Kuru temizleme, telefon veya mini bar gibi oteldeki sahsi harcalamarınız, 
 • Restaurant ve şoför bahşişleri, havaalanı ve oteldeki bagaj taşıma bahşişleri, 
 • Vize ücreti **YEŞİL PASAPORTLAR VİZEYE TABİDİR** USD65,00 (E-vize uygulaması vardır)
GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI

Srilanka Turu

05/11.Şubat.2024

TEK KİŞİ KONAKLAMA

DBL ODADA

KİŞİ BAŞI

(Dambula) 4*Sıgıraayana By Thilanka

(Kandy) 4* Radisson

(Nuwara Eliya) 4* Ripon Grand Hills

(Colombo) 4* Pegasus Reef Beach Hotel

(Havaalanı) 4* sasha Transit Hotel

691.-$

449.-$