Gezdirmek sanattır

Grand Rusya Turu 

NORDWİND HAVAYOLU İLE

GAP TURLARI

3* ve 4* OTELLER

Mekeze 10-15 Km

TEK KİŞİ KONAKLAMA

DBL ODADA

KİŞİ BAŞI

18.Mayıs.2023

1079.-€

899.-€

22.Haziran.2023

929.-€

749.-€

26.Haziran.2023

1079.-€

899.-€

13.Temmuz.2023

829.-€

649.-€

10.Ağustos.2023

729.-€

549.-€

07/28.Eylül.2023

729.-€

549.-€

12/26.Ekim.2023

729.-€

549.-€

1.Gün  ISTANBUL -BASEL - STRASBOURG
Siz değerli misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 939 sefer sayılı uçuşu ile 10:10’da Basel’e hareket. Yerel saat ile 12.20’de şehre varış. Ardından Strasbourg’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg. Orta Çağ’dan kalma Alsace evlerin arasındaki Strasbourg’un en çok fotoğrafları çekilen bölgesi Petit France (Küçük Fransa), Petit France in başlangıcındaki 14. yüzyılın başında inşa edilmiş kapalı köprüler Ponts Couverts. Pont Couverts bölgesinin çok güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz 17. yüzyılın başlarında yapılmış Vauban Barajı, tarihi yapıları, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Strasbourg’un merkezi diyebileceğimiz Grande ile turumuza devam ediyoruz. Sonrasında dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen Notre Dame, şehrin en ünlü yapılarından Kammerzelli Evi, nehir kenarında modern tarzıyla dikkat çeken Avrupa Parlamentosu, gerek sosyal hayat gerekse alışveriş olanakları bakımından zengin bir profil sergileyen günün her saati hareketli kent merkezindeki en büyük meydan Place Kleber, Strasburg gezimiz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 


2.Gün  STRASBOURG
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Baden Baden & Heidelberg Turu için otelden hareket. (60 EUR) Kara ormanların incisi Baden-Baden’e hareket. Baden-Baden, yemyeşil doğası, termalleri, tarihi yapıları, sessiz ortamı ve casinoları ile keyif düşkünlerinin Avrupa’da ki en önemli merkezlerinden biridir. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından kente vardığımızda Ren Nehri ve Murg Vadisi manzaraları eşliğinde Dostoyevski’nin Kumarbaz isimli romanının konusunun geçtiği bu güzel şehri keşfediyoruz. Turumuzun ardından Goethe’nin ideal şehir dediği, dingin, şık, nezih ve derin bir şehir olan Heidelberg sizi mimari ve doğasının uyumuyla karşılayacak. Varışımızla beraber yapacağımız turda Hauptstrasse, Marktplatz Meydanı, Eski köprü, Panoramik Heidelberg Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


3.Gün  STRASBOURG - COLMAR
Otelde alacağımız sabah Kahvaltımızın ardından Colmar’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde dileyen misafirlerimiz için Alsace Turu fırsatı. (30 EUR) Alsace bölgesi, üzüm bağları ve leylekleri ile ünlenmiş bir bölgedir. Bu muhteşem üzüm bağları 170 km uzunluğunda 100’e yakın köy ve kasabanın bulunduğu dünyanın en güzel rotalarından biridir. Muhteşem manzaralara, renkli köy ve kasabalara ev sahipliği yapan gizli kalmış cennet diye de anılan bir bölgedir. Turumuzun ardından Alsace bölgesinin Colmar şehrine doğru devam ediyoruz ve Colmar gezimize başlıyoruz. Colmar gezimizde; Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengarenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, mısır çarşısına benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı Marche Couvert ve küçük Venedik olarak adlandırılan Petit Venice gözülecek yerler arasındadır. Ardından rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Equisheim turuna katılabilirler. (35 EUR) Alsace’ın şirin kasabalarından Eguisheim’ın dar ve şirin sokaklarında, ahşap pencerelerinden ve balkonlarından güzel renkli sardunyalar sarkan evlerin arasında dolaşırken geçmiş zaman hikâyeleri arasında kaybolmaya başlayacaksınız. 2003 yılından bu yana “Fransa’nın en güzel köyleri” arasında gösterilen Eguisheim, “2013’te Fransızların favori köyü” seçilmiştir. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün  COLMAR
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Riquewihr & Ribeaville & Kayserberg turuna katılabilirler. (70 EUR) Turumuzun ilk durağı Alsas bölgesinin ünlü köylerinden Riquewihr. Alsas’ın diğer köylerine göre çok daha fazla alışveriş ve hediyelik dükkanlarını barındıran bir yer. Bazı ünlü içecek markaları da buraya aittir. Pastel renkli Ribeaville, hem Fransa hem de Almanya’nın etkisini yoğun bir şekilde görebileceğiniz ahşap evleriyle Avrupa’nın ortasında kurulmuş Alsas mimarisini bizlere tam anlamıyla yaşatan, tarihi çeşmeleri, kuleleri ve Ortaçağ dönemine yolculuğa çıkaran yapılarıyla kendine hayran bırakacak.
Bir sonraki durağımız Fransa’nın en çok ziyaret edilen ikinci Alsas kasabası olan Kaysersberg. “Alice Harikalar Diyarında masalındaki gibi…” Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla, rengarenk yarı ahşap renk renk evleriyle, kasabayı çevreleyen Orta çağdan kalma kale surlarıyla, nehrin iki yakasını birbirine bağlayan zincir köprüsüyle sizleri büyüleyecek.
Turumuzun ardından otelimize transfer geceleme otelimizde. 


5.Gün  COLMAR - BASEL - İSTANBUL
Kahvaltımızın ardından Basel’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turunda Basel Manastırı, Hotel Les Trois Roi ve Pazar yeri görülecek yerler arasından. Basel Manastırı, İsviçre Ulusal Miras Listesi’nde yer alan ünlü bir tarihi yapıdır. Hotel Les Trois Roi ulusal miras kriterlerine göre 1844 yılında restore edilerek hizmete açılmıştır.
Basel Pazar Yeri ise Basel’in en önemli meydanı olan Marktplatz, taptaze ürünlerin satışa sunulduğu pazarı ile şehrin en popüler alışveriş noktasıdır. Turumuzun ardından Basel Havalimanı’na hareket ediyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları PC 942 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.50’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Ardından 21.40’da varış ve turumuzun sonu. Eve hoş geldiniz!

 

FİYATIMIZA DAHİL HİZMETLER

 • Pegasus Havayolları ile IST–BSL / BSL–IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
 • Havalimanı vergileri,
 • 3* ve 4* otellerde 4 gece oda+kahvaltı konaklama,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler, 
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli
 • Otel vergileri
 • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
 • Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
 • Vize bedeli 
GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI

Alsace Masal Köyleri Turu