Gezdirmek sanattır

Grand Rusya Turu 

NORDWİND HAVAYOLU İLE

GAP TURLARI

01.Gün :  30 Ocak 2024    İstanbul - Delhi                      
Geceleme uçakta olacaktır. 
02.Gün :  31 Ocak 2024      Delhi – Jaipur                             

 • Delhi’ye varış ve araçla Jaipur’a geçiş.

Akşam yemeği ve konaklama otelde Sabah Delhi havaalanına varış ve karşılanmanızın ardından aracımızla ortalama 5 saat sürecek kara yolculuğu ile Jaipur’a gidiyoruz.Öğleden sonra Şehir Sarayı Müzesi’nde geleneksel Rajasthan ve Moğol sanatından örneklerini göreceğiz. Müzede kraliyet kıyafetleri, halılar, eski silahlar, mahkeme ve savaş sahnelerinin tasvir edildiği minyatürler, ve porselenler görülebilir. Şehrin kurucusu Sawai Jai Singh ve kentin en görkemli mimarisi, sanat ve zanaat yapısı hakkında bilgiler verir.Kraliyet ailesi hala sarayda yaşamaktadır.Kral ailesindeki kadınların ve haremdekilerin şehrin ana caddesini gözleyebilmeleri için yapılmış olan pembe renkteki Hawa Mahal (rüzgar sarayı); ziyaret edilecek Sawai Jai Singh tarafından yaptırılmış olan Hindistan’daki 5 gözlem evinden en meşhur olanı MS  1728’da inşa edilmiş Jantar Mantar (gözlemevi) City Palace’ın karşısında yer alır. Kralın astronomi ve numeroloji tutkusundan taştan yontulmuş astronomik aletlerden oluşturmuş olduğu koleksiyonu günümüze kadar kendini korumuştur.  Konaklama Jaipur’da otelimizde.
03. Gün:  01 Şubat 2024    Jaipur                                                                                              

 • Otelde kahvaltı
 • Sabah Amber Kalesine fillerle (veya jeep ile) çıkış
 • Tekstil atölyesinde el baskı çalışması
 • Baharatpur’a transfer
 • Akşam yemeği ve konaklama otelde

**Sabah gün doğumunda dileyen misafirlerimizle birlikte otelde tapınaktan özel olarak gelecek olan yogimiz eşliğinde yoga etkinliği yapma şansımız olacak.
Otelimizdeki kahvaltı sonrası Jaipur’a 11 km uzaklıktaki Amber Kalesi ziyareti için yola çıkıyoruz. Amber Kalesi aşağısında Maota Gölü bulunan Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneğidir. Kaleye fillerle çıkıyoruz. İç kısmında Kraliyet salonları; fildişi aynalar,  zarif duvar resimleri ve cam işçilikleri ile donatılmıştır.(Amber Kalesine çıkmak için sınırlı sayıda fil olduğundan ve her file sadece 2 kişi bindiğinden dolayı uzun bekleme süresi olabiliyor bu gibi durumlarda kaleye jeep ile çıkılabilir) Gezimizin sonunda “bulunmaz Hint kumaşı”nı görmek üzere tekstil atölyesine gidip hala kullanılmakta olan el baskı tekniği uygulayacağız. Gezi sonrası Jaipur’a 95km uzaklıktaki Abhaneri Köyüne gitmek üzere yola çıkacağız. M.S. 9yy’da yağmur sularını biriktirmek amacıyla yapılmış dünya’nın en derin ve en çok basamaklı su kuyusunu gördükten sonra Baharatpur’daki otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
04.Gün :  02 Şubat 2024    Baharatpur                                       

 • Otelde kahvaltı
 • Keoladeo Gana Ulusal Parkı
 • Akşam yemeği ve konaklama otelde 

Sabah otelden ayrılarak Keoladeo Gana Ulusal Parkı'nın kapısına giderek rikşa ile park'ı ziyaret edeceğiz. Keoladeo Gana Ulusal Parkı olarak da bilinen Bharatpur Kuş Cenneti, farklı tür kuşlara ve faunaya ev sahipliği yapmaktadır. Park, adını bu kutsal alanın sınırları içinde bulunan Keoladeo Tapınağı'ndan almıştır. Bu kutsal alan, ikiyüzelli yıl önce Maharaja Suraj Mal'ın Bharatpur Kralı olduğu zaman ortaya çıktı. 1850’den itibaren Bharatpur hükümdarları bu parkı avcılık ve yıllık ördek sürgünleri için kullandılar. Park 13 Mart 1976'da kuş cenneti ilan edildi ve 10 Mart 1982'de burası milli park olarak belirlendi. 1985 yılında kutsal alan, Dünya Mirası Sözleşmesi kapsamında bir Dünya Mirası Alanı ilan edildi.                                                       
Öğleden sonra Deeg Su Sarayı için hareket edeceğiz. Bharatpur şehrine 32 km uzaklıkta bulunan bir Saraydır. 1772 yılında Bharatpur Eyaleti yöneticileri için lüks bir sayfiye yeri olarak inşa edilmiştir. Saray 1970'lerin başına kadar aktif olarak kullanılıyordu.Akşam yemeği ve konaklama otelde.
05.Gün :  03 Şubat 2024    Baharatpur – Agra - Delhi                               

 • Otelde kahvaltı.
 • Agra Kalesini ziyaret
 • Öğleden sonra Taj Mahal ziyareti
 • Delhi’ye hareket
 • Akşam yemeği ve konaklama

Kahvaltıdan sonra otelden Agra’ya gitmek üzere ayrılıyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alana Agra Kalesini gezeceğiz. Ekber tarafından 1565 yılında yapılmaya başlanmış ve çeşitli eklerin inşasıyla Şah Cihan tarafından bitirilmiştir. Kale, önceleri askeri amaçlı olarak yapılmışsa da Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Yukarıda belirttiğimiz gibi Şah Cihan, yaşamının son günlerinde büyük oğlu Âlemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve penceresi Tac Mahal’e bakan bir odada ölmüştür.Agra Kalesi gezimizden sonra ihtişamlı gözüken Taj Mahal’i gezeceğiz. Önce Moğol egemenliğindeki başkent olan Agra, bugün Moğol kralı Şah Cihan tarafından eşi Kraliçe Mümtaz Şah için yaptırdığı, 1631 yılında inşası başlamış, 20.000 kişi tarafından 22 yılda tamamlanmış olan Taj Mahal ile dünyaca tanınmaktadır. Şair Abu Talıb Kalım, bu muhteşem eserin sanatını yüceltmek adına Kuran-ı Kerim’den de alınan ayetler yazmıştır. Mermer taşlardan oyma çiçeklerle bezenmiştir. Şah Cihan’ın simetri tutkusu nedeniyle, ziyaretçilerde yansıma hissi uyandırır. Taj Mahal gezimizden sonra Delhi’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz.Otele varış, akşam yemeği ve konaklama.
06. Gün:  04 Şubat 2024       Delhi           

 • Otelde kahvaltı.
 • Tam gün Delhi şehir turu
 • Eski Delhi’de Rickshaw binişi
 • Akşam yemeği ve konaklama otelde

Sabah kahvaltı sonrası, Şah Cihan’ın gücünü ve zarafetini sembolize eden Kızıl Kaleyi dışarıdan görerek Hindistan’ın en büyük Camisi Jama Masjid’i ziyaret edeceğiz. Sonrasında 3 tekerlekli rikşalarla farklı bir macera yaşayacağımız Chandni Chowk’un dar sokaklarına gireceğiz. Burası eski şehrin en renkli pazarı olup eski Delhi’nin ticaret merkezidir. Bu kalabalık merkezin içinde 3 Tekerlekli bir bisikletle gezi sizleri bekliyor. Daha sonra. Hindistan’ın ulusal babası olan, 1948‘de Nathuram Godse tarafından öldürülen MAHATMA GANDHI’nin anıtsal mezarının bulunduğu Raj Ghat parkını gezeceğiz. Her Cuma burada anıtsal bir tören yapılmaktadır. Hindistan’ın ilk başbakanı olan Jawahar Lal Nehru’nun mezarı da anıt mezarın kuzeyinde bulunmaktadır. Gezimizin devamında Bangla Sahip Tapınağını gezeceğiz. Aracımızla resmi cadde olan Rajpath boyunca ilerleyecek, heybetli Hindistan kapısını göreceğiz (India Gate)Hindistan kapısı Yeni Delhi‘nin ortasında, 42 
metre yüksekliğinde ve kavşakta yer alır. Fransız Savaş anıtının bir benzeridir. Parlemento Binası göreceğimiz yerler arasındadır.Gezimizin devamında Qutub-ud-Din Aibek tarafından 1199 yılında yaptırılmış olan 73mt. yüksekliğindeki Qutab Minaresi; kırmızı kum taşından yapılmış olan minare içinde bir iskelet yapı olmadan kendi kendine ayakta durabilen dünyanın en yüksek tuğladan yapılma kulesi.  UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
7.Gün :  05 Şubat 2024 Delhi - İstanbul    Delhi - İstanbul                             
Havaalanına transfer Uçak saatine uygun olarak otelden ayrılarak havaalanına transfer oluyoruz. TURUMUZUN SONU


FİYATA DAİL OLAN HİZMETLER
Toplam 05 gece otellerde oda – kahvaltı olarak konaklama. 
Baharatpur’da otelde 2 akşam yemeği 
Programda belirtilen tüm şehir içi ve şehirler arası transferler, şehir gezileri, 
Tüm gezilerde yerel İngilizce rehber. 
İstanbul’dan itibaren Türkçe rehber
Eski Delhi gezisinde Rickshaw binişi
Jaipur’da Amber Kalesine fil/jeep ile çıkış.
Baharatpur’da Deeg Su Sarayı gezisi
Keoladeo Gana Ulusal Park ziyareti
Programda belirtilen gezilerde görülecek müze, saray ve ören yer giriş biletleri.
Her gün için kişi başı ½ lt şişe su
Şu anda geçerli olan tüm yasal vergiler.

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Hindistan vizesi 
 • Uluslararası ve iç hat uçak biletleri, 

Bilet rezervasyonu aşağıdaki uçuşlara yapılmalıdır; bilet işlemlerinizi acentemizden yapabilirsiniz. 
INDIGO HAVAYOLLARI
23 OCAK ISTANBUL 20:15 kalkış /// 24 OCAK DELHİ 04:40 varış
29 OCAK DELHİ 06:10 kalkış /// 29 OCAK İSTANBUL 10:40 varış

 • Otellerde alınacak 3 akşam yemeği toplamı USD60 rezervasyon sırasında bilgi verilmesini rica ederiz.
 • Şoför / yerel rehber bahşişleri (USD25 kişi başı – varış günü otelde rehbere teslim edilecektir)
 • Yoga etkinliği (kişi başı USD20 – 1 saat)
 • Kuru temizleme, telefon veya mini bar gibi oteldeki sahsi harcalamarınız, 
 • Havaalanı ve oteldeki bagaj taşıma bahşişleri, 
 • Müzelerdeki kamera vb. için ödenecek giriş ücretleri
 • Programda belirtilmeyen tüm yemekler ve servisler.
 • Yemeklerdeki her türlü içecek. 
 • Seyahat sigortası USD27
 • Yurtdışı çıkış harcı
GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI

Hindistan Vahşi Hayat ve Tarih

30.Ocal/05.Şubat.2024

TEK KİŞİ KONAKLAMA

DBL ODADA

KİŞİ BAŞI

2 gece (Jaipur) 5*Indiana Palace

2 Gece (Baharatpur) 5* The Bagh Herihate

1 Gece (Delhi) 4* Saravor Portico Kapashera

1137.-$

799.-$