Tarih ve Kültür dolu Hatay Gurme Gezisi

Farklı inançların bir arada yaşadığı hoşgörü ve medeniyetler kenti Hatay. Türk arap kültürlerinin iç içe geçerek oluşturduğu kültürel zenginliği yaşamak, bunu yerinde görmek ve dünyanın sayılı mozaik müzelerinden Hatay Arkeoloji Müzesi, Hırıstiyanlık tarihinin en eski ve en önemli kiliselerinden Aziz Piyer Kilisesi, Anadolu’nun ilk camilerinden biri olan Habibi Neccar Camiisi, Paganistlerin Titüs Tüneli, Türkiye’nin tek Ermeni köyü Vakıflı ve Hatay sokaklarında sosyal hayatı izleme şansını yakalama peşinde olacağız. 

1.Gün   ANTAKYA  

Antakya Arkeoloji Müzesi-Saint Pierre Kilisesi-Habibi Neccar Camii-Sarimiye Camii-Ortodoks Kilisesi Protestan Kilisesi;

Hatay’da bizi bekleyen rehberimizle beraber aracımıza binerek şehir merkezine hareket ediyoruz. Burada ilk olarak kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrasında Hatay’ı gezmeye başlıyoruz. Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları olan ve son zamanlarda dizileri ile de ünlenen Antakya’ya hareket ediyoruz.İlk olarak Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi, gezimiz sonrasında otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz.Öğle yemeğimizi yemek üzere Antakya mutfağının yöresel örneklerini bulabileceğimiz önceden belirlediğimiz restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz. .  Yemek molamızın ardından, Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi ve Sarimiye Camii, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, . Tarihi uzun çarşıda serbest alışveriş zamanı sonrasında  konaklama için otelimize geçiyoruz.

2.Gün   ANTAKYA

 Vakıflı - Samandağı - Aziz Simeon Manastırı - Harbiye Şelaleri

Sabah kahvaltısının ardından  sabah otelimizden ayrılıp, Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın karşılaştıkları yer olan Samandağ’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Hz. Musa Ağacı, Türkiye’de Tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü, Kilise Ziyareti ve köy çarşısında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Hz. Hızır Makamını ziyaret ediyoruz. Buradan Samandağ’ının göz alabildiğine kumsalları panoramik olarak gördükten sonra, Titus Tünellerini, Beşik Kaya Mezarları gezilerimizi tamamladıktan sonra  Samandağın’dan ayrılıyoruz. Antakya’ya girişte yüksek bir sütunun üstünde oturarak insanların dertlerini dinleyen Aziz Simeon Manastırını ziyaret ediyoruz. Sonra Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini geziyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelaleleri’ni göreceğiz.Alışveriş ( ipek, defne sabunu, defne mamulü ürünler vs. ) için verdiğimiz serbest zamanın ardından havalimanına haraket

 

DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 3* Otel’de oda kahvaltı 1 gece konaklama
 • Rehber ve rehberlik hizmetleri
 • Transfer ve transfer hizmetleri
 • Uçak bileti
 • Seyahat Sigortası
 • hijyen seti

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otel ekstra harcamaları
 • Şahsi Harcamalari
 • MÜZE ve ören yerleri
 • İlk gün sabah kahvaltı
 • Öğle ve akşam yemekleri

 

 

 

 

Kişi Başı 1500.-TL

 

Tek kişi Fakı 100.-TL