Gezdirmek sanattır

Grand Rusya Turu 

NORDWİND HAVAYOLU İLE

GAP TURLARI

3* ve 4* OTELLER

Mekeze 10-15 Km

TEK KİŞİ KONAKLAMA

DBL ODADA

KİŞİ BAŞI

11/19.Ağustos.2023

1149.-€

899.-€

09.Eylül.2023

1149.-€

899.-€

28.Ekim.2023

1149.-€

899.-€

25.Kasım.2023

1049.-€

799.-€

1.Gün  İSTANBUL - LJUBLJANA - MİLANO
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşup bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK1061 seferi ile 06:55’de Ljubljana’ya doğru yola çıkacağız. Yerel saat ile 08:05’de varışımıza istinaden Milano’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzeri Verona&Garda turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk olarak Verona’da Juliet’in evi, Veneto Bölgesi, Erbe ve Signori meydanlarını göreceğiz. Daha sonra doğal güzellikleri ve termal suyuyla ünlü, İtalya’nın en büyük gölü olan Garda Gölüne hareket ediyoruz. Turumuz sonrası yol üzerinde Alp Dağları üzerinde kurulu bir başka doğa harikası Como Gölünün eşsiz manzarasını yakından görme fırsatına sahip olacağız. Turumuzun sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 


2.Gün  MİLANO - PİSA - FLORANSA 
Kahvaltı sonrası Milano şehir turu için otelimizden hareket. Yürüyerek başlayacağımız turumuzda şehrin simgesi olan asıl adı Mariae Nascenti olan Milano Duomosu, Vittoria Emanuele 2 Galerisi, La Scala Tiyatrosu, Leonardo da Vinci heykeli, Vittoria Emanuele meydanı ve heykeli, Sforza Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda dünyaca ünlü markaların mağazalarını gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Turumuzun bitimiyle beraber dünyanın en ilgi çeken ve en çok ziyaret edilen kulelerinden birine ev sahipliği yapan Pisa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzeri Pisa ve Miracoli Meydanını görme fırsatı yakalıyoruz. Verilecek serbest zamanda bölgede bulunan hediyelik eşya tezgahlarından alışveriş yapabilir ve bu eşsiz sokakları keşfetme imkânı yakalayabilirsiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.  


3.Gün  FLORANSA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Floransa şehir turu ile güne başlıyoruz. Tururumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


4.Gün  FLORANSA - ROMA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Roma’ya hareket ediyoruz. Yol üzerindeki durağımız Orta Çağ'ın mimari estetik anlayışının tam anlamıyla kusursuz karşılığı Siena. Benzersiz mimarisiyle Orta Çağ’da yaşıyormuş hissi yaşatan Siena’da UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan büyüleyici Piazza del Campo Meydanı, İtalya'nın en ihtişamlı katedrallerinden birisi olan Siena Duomo görüldükten sonra Toscana bölgesinin en çok ziyaretçi çeken San Gimignano’dayız. Ovaya hâkim bir kaleyle güçlendirilen orta çağ boyunca Roma ve Vatikan’a giden hacıların uğrak yeri olmuş, geçmişin mimari dokusunun son derece iyi korunduğu UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki San Gimignano gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 


5.Gün  ROMA OUTLET
Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Ardından alışveriş yapma imkânı bulabileceğimiz Outlet bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 250 adet mağazanın bulunduğu Outlet bölgesinde dileyenler alışveriş yapabilirler. Sonrasında otele transfer ve geceleme otelimizde.


6.Gün  ROMA - VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından Venedik`e hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde Bologna şehir turumuzu gerçekteştiriyoruz. Asenelli ve Garisenda kuleleri namıdiğer İkiz Kuleler, şehrin kalbi Maggiore Meydanı, Piazza Maggiore’nin hemen yanında 16. Yüzyılda yapılan Neptün Çeşmesi, sonsuzluk aynası gibi kilometrelerce uzanan tüm şehri kaplayan UNESCO Dünya Miras Listesi’ne giren Bologna’nın “porticoları “revakları. Bologna en büyük kilisesi Basilica di San Petronio, şehrin en uzun ve en canlı caddesi Via dell’Indipendenza göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Venedik’e varışımıza istinaden otelimize hareket. Geceleme otelimizde. 


7.Gün  VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehir turu ile güne başlıyoruz. San Marco Meydanı, hemen yanı başında Ayasofya dikkate alınarak inşa edilmiş San Marco Bazilikası, görkemiyle kente denizden gelenlerin ilk dikkatini çeken yapı Dükler Sarayı, üzerinde yoğun bir su trafiğini, çevresinde ise birbirinden güzel pek çok tarihi yapıyı barındıran Büyük Kanal, Büyük Kanal üzerinde bulunan geçiş yollarının en eskisi olan Rialto Köprüsü, kenti veba salgınından kurtardığına inanılan Hz. Meryem adına 1687’de inşa edilmiş Santa Maria della Salute Bazilikası, 99 metre yüksekliğe sahip Aziz Mark’ın Çan Kulesi ile Venedik’de görülecek yerleri tamamlayıp verilecek serbest zaman sonrası otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.


8.Gün  VENEDİK - LJUBLJANA - İSTANBUL
Sabah kahvaltı ve check-out işlemlerimizin ardından Ljubljana’ya doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahı üzerinde Bled gölüne uğrayıp doğanın insanlığa armağanı, güzelliği dillere destan Bled gölünde yapacağımız yürüyüşte büyülü güzelliği ve huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Bled Gölü’nde verilecek serbest zamanda yaklaşık 50 dakika sürebilecek tam tur göl turu yapabilir, küçük gezi tekneleri ile gölde gezinti keyfini yaşayabilir, Bled kalesinden muhteşem manzarayı izleyebilirsiniz. Bled gezimizi tamamlayarak 2016 yılında Avrupanın en yeşil kenti ödülünü alan Ljubljana'ya hareket. Ljubljana varışımızı takiben şehir turumuzda içinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana da bir köprüler şehri. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki en eski Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongresni Meydanı, duvarları grafitlilerle dolu, sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı, vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi görüldükten sonra Havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1064 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.40’da varış. Eve hoş geldiniz! 

 

FİYATIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile IST–LJU / LJU–IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
 • Programda belirtilen tüm ekstra turlar,
 • Havalimanı vergileri,
 • 7 gece oda + kahvaltı konaklama,
 • Tüm şehirlerde yapılacak olan şehir tanıtım turları,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler, 
 • Türkçe rehberlik hizmetleri


FiFŞYATIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı çıkış harcı vergisi,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Kişisel harcamalar,
 • Şoför ve rehber bahşişleri (10 EUR) (isteğe bağlıdır),
 • Vize bedeli,
 • Otel vergileri

 

GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI

İtalya Resitali