Gezdirmek sanattır

Grand Rusya Turu 

NORDWİND HAVAYOLU İLE

GAP TURLARI

19.07.2023 ÇARŞAMBA İSTANBUL –AMMAN JERASH ANTİK KENTİ- CITADEL –AMMAN KALESİ
HERKÜL TAPINAĞI EMEVİ SARAYI-ROMA TİYATROSU- DEAD SEA (LUT GÖLÜ)

Sabah saat 04:30’da İstanbul Havalimanında buluşma pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra TK 820 sefer sayılı 06:55 Amman uçuşu ile Amman’a uçuyoruz. Yerel saat ile 09:05’de varacağımız Amman’da bizleri bekleyen aracımızla buluşup ilk olarak Jerash Antik Kenti için yola çıkıyoruz. M.S 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik Kent Jerash, dağlar ve vadiler üzerine kurulmuştur. Jerash günümüzde en iyi korunmuş Antik Roma yerleşimlerinden biridir. Turumuz sırasında Roma döneminden günümüze kadar korunmuş olan tapınaklar, tiyatrolar, kiliseler ve sütunlarla çevrili caddeleri ziyaret ettikten sonra M.Ö 7000 Yıllarında kurulmuş olan tarihteki en eski şehirlerinden Amman’a varış ve Modern ve eskinin karışımı olan Amman şehir turumuzda 6.000 kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birinde yer alan Amman Kalesi, Umayyad Sarayı, Ulusal Müze ve adını I.Abdullah’tan alan Kral Abdullah Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında ise deniz seviyesinin 420mt. altında olan, dünyanın 3. en tuzlu suyu olma özelliği taşıyan Ölü Deniz’e doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında bulunan otelimizde yapacağımız konaklama ve akşam yemeği ile günü tamamlayacağız.Arzu eden misafirlerimiz otelin SPA Merkezinden faydalanabilir veya canlı müzik eşliğinde Eğlenceye katılabilir.
20.07.2023 PERŞEMBE MABADA –NEBO DAĞI – PETRA
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Bu süreçte arzu eden misafirlerimiz otelimizin havuzdan faydalanarak Lut Gölünde eşsiz bir tecrübeye tanık olarak gölde batmadan yüzme keyfini yaşayabilir.Daha sonra otelimizden öğlen saatlerinde ayrılacağız; ilk olarak Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz, sonrasında mozaikleri ile ünlü Mabada şehrine geçiyoruz. Burada bulunan St.George Kilisesini ve bu coğrafyada bulunan ilk mozaik haritayı yakından görüyoruz, ardından Petra’da bulunan otelimize hareket.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde (Petra Moon veya Movempick Hotel) Yemek sonrası arzu eden misafirlerimizle muhteşem bir görsel şölene tanıklık etmek için Petra Night etkinliğine katılıyoruz. (Etkinliğimiz isteğe bağlı olduğundan, giriş bileti katılımcıya aittir)
21.07.2023 CUMA PETRA-WADİ RUM-ÇÖL SAFARİ-BEDEVİ KAMPI
Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltı Sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, dünyanın 7 yeni harikası listesine katılan, Petra Antik Kenti’ni keşfetmeye başlıyoruz. Ürdün’e gelmek için en önemli bir neden olarak görülen vazgeçilmez bir nokta olan Nebatilerin kayıp kenti Petra’nın büyüleyici ortamında sizlerle ilk olarak kanyon yapısındaki bu saklı kente ulaşmak için yaklaşık 1,2km kayaların oluşturduğu bir koridor içerisinden bir süre yürüdükten sonra ilk olarak hepimizin belgesellerde kartpostallarda gördüğü o muhteşem kare Al-Khazneh (Hazine) Kral Kaya Mezarı karşımıza gelecek.Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrası yaklaşık 850 basamakla en büyük yapı olan El-Deir Manastırına ulaşıyoruz. Bu büyüleyici yer Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerinde çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. “Gül Kırmızısı Şehir” olarak da adlandırılan bu antik kent sizleri girer girmez etkisi altına alacaktır. Buradaki fotoğraf molamızı meşhur Bedevi çayı veya kahvelerimizi yudumladıktan sonra birçoğumuz için değişik bir tecrübe yaşayacağımız bir gün için UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan Wadi Rum’daki, yani Ay vadisindeki kampımıza gitmek üzere hareket ediyoruz. Wadi Rum’a varışımızla birlikte ilk olarak develer ile yapacağımız safari ve sonsuzluk hissine kapılacağımız Wadi Rum’ın derinliklerine doğru Jeeplerle safarimize devam edeceğiz. Red Planet filminde Mars yüzeyi olarak gösterilen Wadi Rum’da bulunan, yer yer yükseklikleri 1750mt’yi bulan Kum Tepelerine çıkarak muhteşem gün batımını izleme fırsatını bulacaksınız. Khalin Kanyonu Little Bridge ve ünlü İngiliz casus Lawrence’ın yaşadığı evi gördükten sonra 4x4 araçlar ile gerçekleştireceğimiz bu unutulmaz safari turumuzda çöl yaşamını ve kültürünü daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Gün batımını kum tepeleri üzerinde izledikten sonra konaklama yapacağımız kampımıza hareket edeceğiz. Akşam yemeğimizi kampımızda alıp, yakılan kamp ateşi etrafında toplanarak şarkılarla, sohbetlerle ve gökyüzündeki yıldızların muazzam görüntüsünü izleyerek geçiriyoruz. Konaklama kampımızda
22.07.2023 CUMARTESİ WADİ RUM-HİCAZ DEMİRYOLU–AKABE
Kampımızda alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında kampımızdan ayrılıp yönümüzü Akabe’ye çeviriyoruz. Wadi Rum çıkışında ise stratejik anlamda önem taşıyan ve Osmanlı döneminde 1900 yılında Sultan II Abdülhamit tarafından yaptırılmış olan ünlü Hicaz Demiryolunun geçtiği Wadi Rum istasyonunu gördükten sonra Akabe ‘ye varışımızla birlikte konaklama yapacağımız otelimize (Movempick Resort Hotel vb) yerleşiyoruz.Arzu eden misafirlerimiz otelimizin havuz veya SPA merkezinden ve özel plajından faydalanabilirler. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde .
23.072023 PAZAR AKABE - KIZIL DENİZ – İSTANBUL
Sabah otelimizdeki kahvaltı sonrasında öğlene kadar serbest zamanımız olacak.Otelimizden ayrıldıktan sonra yapacağımız Akabe panoramik şehir turumuzda Akabe Kalesi, Şerif Hüseyin Evi, marina bölgesi görülecek yerler arasında. Kızıldeniz’de cam tabanlı teknelerle yapacağımız tekne turunda resif ve mercanları izleme imkanı bulacaksınız.Kraliyete ait özel bir bölge olan Ayla’da verilen serbest zamanda deniz kenarında kahvelerimizi yudumlayabilir, şık butik Café veya restoranlarda ve lüks alışveriş merkezlerinde zaman geçirebilirsiniz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğimizin ardından dönüş yolculuğumuz için havalimanına transfer olacağız.
24.07.2023 PAZARTESİ AKABE- KIZIL DENİZ – İSTANBUL
Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 819 sefer sayılı uçuşu ile 01:35’ de İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 04:30 ’da İstanbul’a varışımızla gezimizi tamamlıyoruz. 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Belirtilen ve benzeri otellerde oda + akşam yemeği dahil 3 gece konaklama
Wadi Rum’da 1 gece akşam yemeği dahil kampta konaklama
Alan transferleri
Amman şehir turu
Jerash şehir turu
Petra şehir turu
Akabe şehir turu
Kızıldeniz Tekne Turu
Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri
Wadi Rum’da 4x4 Jeep’ler ile 2 saat Safari turu
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Son model araçlar ile tüm transferler
Tur boyunca araç içi içecek su ikramı
Araç içi ücretsiz Wi-Fi ile internet hizmeti
Programda belirtilen tüm transferler
Acentemiz refakati ve güvencesi
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Covid 19 kapsamlı zorunlu yurtdışı seyahat sigortası


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle yemekleri
Kişisel harcamalar
Bahşişler (Kaptan ve Rehber)
Yemeklerde alınan her türlü içecek
Yurtdışı çıkış harcı
Petra By Night Gecesi (İsteğe Bağlı
Türk Havayolları uçak bileti

 

Ölü Deniz Crowne Plaza 5* veya Hilton Dead Sea 5* 
Petra Petra Moon veya Elit Luxury Hotel 
Wadi Rum Magic Luxury veya Wadi Rum Deluxe Camp (Bubble Tente)
Aqabe Mövenpick Resort Hotel 5*veya Tala Bay Resort Hotel 5*

 

 

 

GAP TURLARI
GAP TURLARI
GAP TURLARI

Baştan Başa Ürdün 

 Nebatilerin Kayıp Kenti Petra

5 Gece 6 Gün

İki Kişilik Odada Kişi başı 1090.-$

Tek Kişilik Konaklama  1380.-$